PODPOWIEDZI:

Samsung SC6360 test praktyczny [TEST]

Odkurzacz firmy Samsung model SC6360, według zapewnień producenta jest najcichszym odkurzaczem na świecie, który jednocześnie ma dużą moc zasysania. Czy jest tak naprawdę? Sprawdziliśmy to w naszym teście.

SAMSUNG SC 6360

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Cichy
 • Przyciski funkcyjne w rączce przy rurze odkurzacza
 • Teleskopowa rura
 • Długi 7metrowy kabel
 • Różnorodność akcesoriów
WADY
 • Brak ostrzeżeń na kablu
 • Rączka nie wygodna do przenoszenia odkurzacza

Samsung SC6360 dotarł do testów wraz z kompletem akcesoriów:

 • końcówka do czyszczenia mebli wraz z szczotką do kurzu,

Samsung SC6360 fot3

Samsung SC6360 fot4

 • 3Way Brush („tradycyjna” szczotka do czyszczenia),

Samsung SC6360 fot7

 • Power turbo Plus (końcówka specjalnie stworzona do zbierania sierści i włókien z dywanów),

Samsung SC6360 fot5

 • szczotka do czyszczenia parkietu + 6 zamiennych mopów.

Samsung SC6360 fot8

Samsung SC6360 fot2

Odkurzacz SC6360 jest odkurzaczem workowym. Nie musimy się jednak martwić kosztami związanymi z zakupem worków. W zestawie bowiem znajdują się dwa worki z tkaniny (Micro-bag:VP-78M), które dodatkowo są wielorazowego użytku (jednak producent daje nam możliwość wyboru i jeśli ktoś woli, to można użyć worków papierowych jednorazowych (Paper-bag:VP90)). Są także dość pojemne. Przez około 2 tygodnie testów tylko raz musiałam opróżnić worek. Żeby wymienić worek wystarczy podnieść górną klapę odkurzacza, wyjąć pełen worek, wsadzić pusty i gotowe. Trochę gorzej sprawa wygląda przy opróżnianiu zapełnionego worka – nie dość, że można się przy tym pobrudzić, to jeszcze pełno kurzu unosi się dookoła.

Samsung SC6360 fot1

Samsung SC6360 posiada dwa filtry HEPA H13.

Samsung SC6360 fot10

Jeden znajduje się na wlocie tuż za workiem, drugi zaś na wylocie. Filtry te charakteryzują się wysokim stopniem filtracji, dlatego nie musimy się obawiać, że pyłki kurzu, czy inne drobinki wessane przez odkurzacz znajdą się z powrotem w powietrzu. Ich wyjęcie i czyszczenie nie przysparza żadnych kłopotów.

Na odkurzaczu znajdują się tylko niezbędne przyciski: włącznik/wyłącznik oraz przycisk do zwijania kabla. Sam kabel ma około 7 metrów długości. Dzięki temu nie musimy co chwilę przełączać go z gniazdka do gniazdka. Niestety na kablu nie znajdują się żadne kolorowe oznaczenia, które informowały by nas o tym, że więcej kabla nie rozwiniemy. Trzeba więc uważać, żeby go przez przypadek nie uszkodzić.

Na topie odkurzacza poza niezbędnymi przyciskami znajduje się także wyświetlacz, który pokazuje nam z jaką mocą aktualnie odkurzacz pracuje. Na wyświetlaczu tym znajduje się również kontrolka filtra. Gdy się zapala, SC6360 dodatkowo informuje nas o tym sygnałem dźwiękowym.

Rączka do przenoszenia odkurzacza jest stosunkowo nie duża. Wolała bym, aby była większa. Jej umiejscowienie moim zdaniem również nie jest zbyt wygodne. Samsung SC6360 do najlżejszych odkurzaczy nie należy, ale też nie jest zbyt ciężki. Nie jest też za duży, także można łatwo go przechować, zwłaszcza że dzięki nóżkom można go postawić w pionie.

Rura odkurzacza SC6360 jest teleskopowa. Możemy regulować jej długość odpowiednio do swoich potrzeb.

Samsung SC6360 fot9

fot6

Przyciski do regulacji mocą znajdują się na rączce przy rurze odkurzacza (tam również jest włącznik/wyłącznik).

Samsung SC6360 fot9

Jak dla mnie jest to plus, ponieważ nie trzeba się schylać, aby włączyć lub wyłączyć odkurzacz oraz by odpowiednio dostosować moc zasysania. Zdecydowanie ułatwia to pracę. Nadajnik ten zasilany jest dwoma bateriami typu AAA.

Są trzy stopnie regulacji mocy. Na minimalnej odkurzacz jest naprawdę cichy. Można sprzątać nawet, gdy za ścianą śpi dziecko i na pewno go nie obudzimy. Tryb ten przydatny jest jednak tylko do utrzymania czystości na bieżąco, gdy nie ma dużych zabrudzeń i niestety nie na wszystkich powierzchniach (z posprzątaniem dywanu będą problemy).

Średnia moc ssąca jest trochę głośniejsza, jednak poradzi sobie już ze sprzątnięciem zanieczyszczeń z każdej powierzchni. Efekt pracy odkurzacza Samsunga jest wysoce zadowalający.

Wysoka moc pracy jest oczywiście najgłośniejsza. W tym trybie odkurzacz SC6360 sprzątnie każdy najdrobniejszy pyłek. Sprzątanie parkietu to czysta przyjemność. Troszkę gorzej przedstawia się jednak sprzątanie dywanów, ponieważ moc ssąca jest tak wysoka, że końcówka odkurzacza dosłownie przysysa się do dywanu, co utrudnia trochę pracę.

Pomiar hałasu i poboru prądu

Na najniższej mocy Samsung SC6360 pobiera około 286W. W tym trybie jest też super cichy, ponieważ poziom hałasu nie przekracza 60dBA. Na średnich ustawieniach mocy odkurzacz osiągnął deklarowaną przez producenta głośność równych 70dBA, a pobór prądu wzrósł do 1058W. Maksymalna moc ssania nie wiele różni się od średniej pod względem głośności. SC6360 osiągnął tu bowiem 73dBA. Moim zdaniem – rewelacja. Jeśli zaś chodzi o pobór prądu, to wyniósł on około 1730W.

Podsumowanie

Odkurzacz Samsunga SC6360 stał się moim ulubieńcem. Deklaracje producenta co do cichej pracy sprawdziły się w 100%. Jeśli ktoś poszukuje cichego odkurzacza, to z czystym sercem mogę polecić właśnie ten model. Pobór prądu również zaskakuje, szczerze mówiąc przy tak dobrej jakości sprzątania nie spodziewałam się, że będzie aż tak niski. Regulacja mocy to kolejny punkt dla Samsunga. Siła ssania jest również imponująca, a czystość jaką po sobie zostawia odkurzacz mnie przynajmniej zachwyciła. Różnorodność i funkcjonalność końcówek jest bardzo praktyczna. Wyczyścimy naprawdę każdą powierzchnię. Koszt zakupu odkurzacza Samsung SC6360 to na chwilę obecną niecałe 500zł. Uważam, że to rozsądna cena.

blog comments powered by Disqus
Samsung SC6360 test praktyczny [TEST]