PODPOWIEDZI:

Logitech HD Pro Webcam C920 - Test Kamerki Internetowej FullHD

Logitech HD Pro Webcam C920 to najwyższa półka wśród kamer internetowych. Urządzenie oferuje najwyższą jakość nagrań video oraz rozbudowaną funkcjonalność. Jak sprawdza się w praktyce? Zapraszamy na nasz test.

Logitech HD Pro Webcam C920

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
3 GŁOSÓW
ZALETY
 • Bardzo wysoka jakość obrazu
 • Stereofoniczny mikrofon
 • Funkcja śledzenia twarzy
 • Automatyczna, 20. stopniowa regulacja ostrości, która działa!
 • Długi przewód
 • Funkcjonalny uchwyt z gwintem do statywów
WADY
 • Średnia jakość dźwięku
 • Wymaga szybkiego łącza do wykorzystania pełnego potencjału
 • W praktyce tylko kilka aplikacji, które wykorzystają potencjał video rozmów FullHD 1080p
 • Cena
 • W większym przybliżeniu nie łapie ostrości na krawędziach

W opakowaniu Logitech C920 dociera wraz z kompletem instrukcji obsługi i to wszystko. Całość zapakowana w estetyczne pudełko, przez którego okienko spogląda na nas kamerka.

Logitech HD Pro Webcam C920 fot1

Urządzenie jest dość duże jak na kamerkę internetową. Z pewnością jest to po części zasługa stereofonicznego mikrofonu, umieszczonego po obydwu stronach obiektywu.

Logitech HD Pro Webcam C920 fot7

Obudowa C920 wykonana jest w większości z matowego, czarnego plastiku. Jedynie część górna obudowy jest błyszcząca i niestety łatwo się brudzi. Front urządzenia skrywa obiektyw z optyką Carl Zeiss – jak dobrze wiadomo jest to półka Premium jeżeli chodzi o optykę.

Pomiędzy obiektywem a mikrofonem producent umieścił dodatkowo dwie niebieskie diody, które na domyślnych ustawieniach sygnalizują pracę urządzenia. Diody te nie spełniają żadnej dodatkowej roli poza estetyczną i tą właśnie informacyjną.

Logitech HD Pro Webcam C920

Ważnym elementem każdej kamery internetowej jest jej mocowanie. Tutaj Logitech nie zawodzi. C920 możemy umieścić zarówno na monitorach CRT, jak i LCD – praktycznie dowolnych rozmiarów. Mocowanie składa się z dwóch ramiom połączonych ze sobą sztywnym metalowym zawiasem. Nie ma tutaj dodatkowych sprężyn, ale pewność mocowania jest wystarczająca. Ostatnie z ramion posiada dodatkową stopkę, dzięki której pewność mocowania wzrasta. Co ważne, powierzchnie, które stykają się z monitorem są dodatkowo pokryte materiałem antypoślizgowym.

Logitech HD Pro Webcam C920 fot5

Logitech HD Pro Webcam C920 fot6

Logitech HD Pro Webcam C920 fot10

Poza tradycyjnymi metodami instalacji Logitech C920 możemy również umieścić na statywie. HD Pro Webcam posiada bowiem metalowy gwint umożliwiający montaż na gwintach ¼”.

Logitech HD Pro Webcam C920 fot3

Logitech C920 posiada możliwość nagrywania i transmisji na żywo w rozdzielczości FullHD 1080p. Pamiętajmy jednak, że potencjał ten na chwilę obecną wykorzysta tylko niewielka ilość aplikacji.

Testowana kamerka internetowa posiada ponadto możliwość wykonywania zdjęć. Maksymalna rozdzielczość to 15MPX – sporo zwłaszcza jak na tak niewielki sensor. Ale nie oszukujmy się, rynek wciąż bazuje na niewiedzy użytkowników i często producentom przyświeca idea - im więcej mega pikseli, tym wyższa sprzedaż. O jakość obrazu nikt się nie martwi i tak też jest w tym przypadku. Zdjęcia wykonane w maksymalnej rozdzielczości są nieostre, mało kontrastowe, a dodatkowo przy powiększeniu 1:1 widać wyraźnie aberację chromatyczną.

Poradnik zakupowy kamerek internetowych >>>

Streamowanie obrazu w jakości 1080p wymaga nie tylko odpowiednio mocnego komputera, ale także szybkiego łącza z prędkością wysyłania danych minimum 2Mbps. Warto sobie to wziąć do serca, bo przy niższych prędkościach obraz będzie widocznie ciął.

Stereofoniczny mikrofon jest czuły. Bardzo ładnie zbiera dźwięk nie tylko z najbliższej okolicy kamery, ale i z kilku metrów od niej. Niestety jakość dźwięku jest co najwyżej średnia – przyznam, że nie tego spodziewałem się po kamerce z dopiskiem „Pro” na opakowaniu.

Jakość video jest więcej niż zadowalająca – jest rewelacyjna!

Obraz nawet bez większej kalibracji w programie jest odpowiednio jasny i kontrastowy. Szczegóły są dobrze widoczne również w powiększeniu. Na plus nagrań zaliczył bym również tryb macro. Logitech C920 potrafi wyostrzyć obraz nawet z odległości 1cm, jednak nie na całej powierzchni. Warto również wspomnieć o automatycznym dwudziesto stopniowym ostrzeniu obrazu. Funkcja ta sprawdza się bardzo dobrze, co z resztą widać na naszej video recenzji, jednak na reakcję kamerki bywa, że musimy chwilkę poczekać.

Nieodłącznym elementem C920 jest oprogramowanie. Menu jest dostępne w języku polskim, a przy tym jest bardzo intuicyjne. Producent pomyślał również o bardziej zaawansowanych użytkownikach i w menu „zaawansowane” udostępnił szeroki wachlarz opcji zmiany ustawień, zarówno dla trybu video, jak i foto.

menu fot1

 menu fot2

Obraz nawet w najwyższej jakości jest płynny, nie ma klatkowania. Podczas bardziej dynamicznych ruchów obraz może falować, jednak nie jest to wielkim problemem.

To jak sprawdza się Logitech C920 w praktyce również bardzo dobrze obrazuje nasza video recenzja, której część jest nagrana właśnie tą kamerką.

Rankingi kamerek internetowych >>>

Podsumowanie

Logitech C920 to z pewnością produkt Pro pod względem rejestracji video. Jej potencjał potrafi na chwilę obecną wykorzystać tylko część aplikacji, więc sam zakup takiego urządzenia będzie bardzo przyszłościowy. Mimo zastosowanego stereofonicznego mikrofonu jakość dźwięku jest średnia, a aparat pełni jedynie podstawową funkcję zapisu obrazu. Co do zapisu video nie mamy do czego się przyczepić. Logitech HD Pro Webcam to kamerka dla osób z szybkim łączem, pomysłem na wykorzystanie potencjału urządzenia i zasobniejszym portfelem.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Logitech HD Pro Webcam C920 - Test Kamerki Internetowej FullHD