PODPOWIEDZI:

Sony Ericsson W395 [TEST]

Sony Ericsson W395 to połączenie typowej komórki z odtwarzaczem muzyki, zamknięte w małej i zgrabnej obudowie. Telefon przeznaczony dla osób często słuchających muzyki.

Sony Ericsson W395

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • niewielkie gabaryty
  • prostota obsługi
  • szybki dostęp do muzyki
WADY
  • słaby aparat fotograficzny
  • złącze systemowe umieszczone w niewygodnym miejscu
  • ubogie oprogramowanie

W lutym 2009 roku firma Sony Ericsson wprowadziła na rynek kolejny telefon z serii walkman. Model oznaczony symbolem W395 to połączenie typowej komórki z odtwarzaczem muzyki, zamknięte w małej i zgrabnej obudowie. Wszystkie jego funkcje zostały tak zoptymalizowane aby maksymalnie uprościć obsługę telefonu.

Sony Ericsson W395

Wygląd/obudowa

Sony Ericsson W395 to typowy „slider”. Zbudowany został z dobrej jakości, precyzyjnie spasowanych plastików, które niestety troszkę zalatują tanizną. Przedni panel polakierowano czymś w rodzaju chromu, natomiast tylna część pomalowana jest na srebrno. Czerwone wstawki w różnych miejscach obudowy sprawiają, iż telefon prezentuje się bardzo ładnie i stylowo. Wielkim atutem urządzenia są jego wymiary, wynoszące zaledwie 96.0x47.0x14.9mm, dzięki czemu świetnie leży w dłoni oraz zmieści się nawet w najmniejszej kieszeni.

Na obwodzie obudowy producent zdecydował się umieścić przyciski regulacji głośności, przycisk wyzwalania migawki, złącze karty pamięci oraz złącze systemowe do podłączenia kabelka synchronizacji lub zestawu słuchawkowego. Niestety złącze systemowe umiejscowiono na bocznej części telefonu, co jest rozwiązaniem bardzo nietrafionym ze względu na fakt, iż podłączona do niego wtyczka mocno odstaje psując tym samym ideę wygodnego telefonu muzycznego.

Sony Ericsson W395

Sony Ericsson W395 wyposażono w 2” wyświetlacz TFT o rozdzielczości 176x220 pikseli, wyświetlający do 256 tysięcy kolorów jednocześnie. Niestety nie jest on mocną stroną telefonu – już niewielka zmiana kąta patrzenia powoduje znaczny spadek czytelności.
Do nawigacji po menu oraz do obsługi walkmana służy umiejscowiony zaraz pod ekranem pad nawigacyjny wraz z dodatkowymi przyciskami. Ponad to, po rozsunięciu telefonu, naszym oczom ukazuje się klawiatura ABC/123 znana z tradycyjnych komórek. Zarówno pad nawigacyjny jak i klawiatura są wygodne w użyciu – przyciski są duże i odpowiednio wyprofilowane.

Jedną z głównych cech opisywanego telefonu są wbudowane głośniki stereo – w końcu jest to walkman. Grają one głośnio i całkiem czysto jak na tak małą konstrukcję. Oczywiście nie mogło zabraknąć również zestawu słuchawkowego. Rozwiązanie to jest o tyle niestandardowe, iż zastosowano specjalny adapter z mikrofonem do którego następnie możemy podłączyć dowolne słuchawki w standardzie mini jack 3.5mm, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni so stosowania oryginalnych słuchawek producenta.

Zawartość zestawu Sony Ericsson W395 jest dosyć prosta, ale w zupełności wystarczająca. W kartonie, poza samym telefonem, znajdziemy również: ładowarkę sieciową, kabelek USB, słuchawki, adapter do słuchawek kartę pamięci oraz instrukcję obsługi wraz z „quick startem”.

Sony Ericsson W395

Funkcje

Sonny Ericsson W395 to prosty telefon bez wyszukanych funkcji komunikacyjnych. Obsługuje standardy GSM/GPRS/EDGE w pasmach 850/900/1800/1900MHz. Ponad to posiada wbudowany interfejs Bluetooth oraz USB za pomocą którego można komunikować się z komputerem. Wewnętrzna pamięć urządzenia wynosi zaledwie 10MB, ale na szczęście można ją rozszerzyć przy pomocy dodatkowej karty pamięci pracującej w standardzie Memory Stick Micro. W tym momencie producent zyskuje od nas plusa – do każdego zestawu dokładana jest karta o pojemności 1GB.

Część sprzętowa Sony Ericsson W395 kontrolowana jest przez system operacyjny przygotowany specjalnie pod ten model. Ponieważ jest to dedykowane oprogramowanie, wszystko działa szybko i płynnie, bez widocznych opóźnień. Menu główne, zarówno wyglądem jak i funkcjonalnością bardzo przypomina rozwiązania z poprzednich modeli – jest czytelne i bardzo intuicyjne. Osoba obyta z komórkami nawet nie będzie potrzebowała instrukcji obsługi aby znaleźć nawet te najbardziej zaawansowane ustawienia. Lista dostępnych aplikacji jest naprawdę uboga. Poza standardowym organizatorem oraz odtwarzaczem muzyki znajdziemy np. przeglądarkę internetową, program do obsługi poczty elektronicznej, strumieniowy odtwarzacz wideo oraz kilka prostych gier.

Ile wydać na nowy telefon >>>

Na szczęście nie zabrakło obsługi aplikacji Java, dzięki czemu możemy pobrać i używać programy, które aktualnie są nam potrzebne.
Odtwarzacz muzyki to jedna z podstawowych funkcji opisywanego telefonu. Obsługuje on formaty MP3 oraz AAC. Potrafi automatycznie pobierać okładki albumu CD dla obecnie słuchanego utworu oraz posiada zaawansowane funkcje play listy, dzięki czemu utwory mogą być segregowane np. według wykonawcy, albumu czy rodzaju muzyki. Jedyne do czego można się przyczepić to troszkę wolne działanie odtwarzacza – utwory przełączają się w kilkusekundowych odstępach czasu a play lista potrafi się czasem zaciąć. Rozszerzeniem funkcjonalności odtwarzacza jest radio FM obsługujące system RDS.

Cyfrowy aparat fotograficzny to gadżet wbudowany chyba we wszystkie nowoczesne telefony komórkowe. W Sony Ericsson wyposażono w aparat o rozdzielczości 2MPx. Nie należy od niego oczekiwać cudów – jakość zdjęć jest przeciętna a brak lampy błyskowej utrudnia ich robienie w ciemnościach.

Producent zastosował w telefonie baterię Litowo-Polimerową o pojemności 950mAh. Według danych technicznych powinna ona wystarczyć na 8 godzin rozmowy lub 480 godzin pracy w trybie czuwania, natomiast słuchać muzyki możemy nieprzerwanie przez 12 godzin.

Sony Ericsson W395

Podsumowanie

Sony Ericsson W395 to prosty telefon przeznaczony dla osób które często słuchają muzyki. Jego podstawowymi atutami są niewielkie rozmiary, szybkość działania oraz oczywiście funkcja walkman. Jeśli ktoś nie potrzebuje rozbudowanej komórki to jest to zdecydowanie propozycja dla niego.

blog comments powered by Disqus