PODPOWIEDZI:

Sony Xperia M [PREZENTACJA]

Sony Xperia M jest szóstym telefon z serii Xperia, zaprezentowanym w tym roku. Tak duża ilość modeli z Androidem może wprowadzać pewien zamęt, wśród propozycji tego japońskiego producenta. W tym przypadku "M" może być skrótem od słowa "Medium"

Sony Xperia M

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Wersja dual-SIM
  • 4 opcje kolorystyczne
WADY
  • Średnia specyfikacja sprzętowa
  • Android 4.1 w wersji sinle-SIM

Jako że Xperia M wyposażona jest w 4" wyświetlacz o rozdz. 480 x 854 pikseli, 5 MP aparat nagrywający w jakości 720p i 0.3 MP kamerę wideorozmów. 1GHz dwu-rdzeniowy procesor z 1 GB pamięci RAM, skromne 4 GB pamięci flash plus gniazdo kart microSD, moduł NFC i radio FM.

Sony Xperia M FOT1

Xperia M nie obsługuje transmisji danych LTE, ma za to HSPA+ jeśli Twój operator go zapewnia. Istnieją dwie dostępne wersje - single-SIM "Sony Xperia M" i dual-SIM "Xperia M Dual".

Z jakiegoś powodu, wersja single-SIM po wyjęciu z pudełka ma Androida 4.1, a wersja dual-SIM - Androida 4.2.

Obydwa warianty dostępne będą w czarnej, białej lub fioletowej kolorystyce ze specjalną żółtą edycją modelu single-SIM. Wewnątrz znajduje się bateria o pojemności 1750 mAh, pozwalająca obu wersjom na 18 dni czuwania i 9 godzin rozmów, lecz w świecie rzeczywistym będzie oczywiście znacznie słabiej.

Sony Xperia M fot2

Sony Xperia M fot3

Xperia M mierzy 124 x 62 x 9,3 mm i waży 124 gramów. Xperia M obsługuje również Wi-Fi, GPS i wszystkie standardowe funkcje Androida oraz typowe dodatki od Sony. Ogólnie rzecz biorąc - Xperia M jest atrakcyjnym urządzeniem, które choć trochę różni się od modeli Samsunga czy HTC.

Osoby z dobrą pamięcią, zaznajomieni z asortymentem firmy Sony - mogą uznać ją za nieco ulepszoną wersję Xperii J, która obecnie sprzedaje się za około 210 €. Spodziewamy się zatem, że cena detaliczna Xperii M nie przekroczy 250 € w momencie premiery w trzecim kwartale 2013 roku.

Sony Xperia M fot4

Sony Xperia M fot6

blog comments powered by Disqus
Sony Xperia M [PREZENTACJA]