PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S4 Mini [PREZENTACJA]

Samsung Galaxy S4 to znakomity smartfon, z łatwością plasujący się wśród najlepszych na rynku. Jedną z jego wad jest duży rozmiar. Tak więc bardziej zwarta wersja może spodobać się klientom, których odstraszają gabaryty S4 i szukają czegoś bardziej kompaktowego.

Samsung GALAXY S4 mini

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • 1.5 GB pamięci RAM
  • Ekran o przekątnej 4.5”
  • Wersja LTE i dual-SIM
WADY
  • Ma niewiele wspólnego z Galaxy S4
  • Rozdzielczość wyświetlacza
  • Dwu-rdzeniowy procesor

Można zatem było oczekiwać, że Samsung Galaxy S4 Mini to nic innego jak Galaxy S4 o mniejszym ekranie... Ale nie. Podobnie jak rozczarowujący model Galaxy S III Mini, tak i S4 Mini to zupełnie inny telefon, który ma tyle wspólnego z S4, co każdy inny smartfon z Androidem od Samsunga.

Samsung Galaxy S4 Mini fot1

Największą różnicą jest oczywiście ekran, zamiast 5" w S4 - w modelu Mini znajduje się bardziej przyjazny dla kieszeni ekran o przekątnej 4.3". Niestety, w Mini liczba pikseli na ekranie jest cztero-krotnie mniejsza niż w S4. Ale to nie wszystko...

Procesor został zdegradowany z cztero-rdzeniowego 1.9 GHz do dwu-rdzeniowego 1.7 GHz. RAM'u też jest mniej, 1.5 GB zamiast 2 GB, a pamięć wewnętrzna to tylko 8GB, w porównaniu do co najmniej 16 GB w S4. Aparat w Mini ma 8 MP w porównaniu do 13 MP w S4.

Samsung Galaxy S4 Mini fot2

Co do podobieństw w modelach - zarówno S4 jak i niektóre S4 Mini posiadają komunikację LTE i NFC, wszystkie mają moduły GLONASS, GPS i pracują na Androidzie 4.2.2. Wszystkie inne funkcje, które znajdziemy w S4 Mini - posiadają właściwie wszystkie pozostałe modele z Androidem.

Katalog smartfonów i telefonów >>>

Samsung Galaxy S4 Mini  fot3

Istnieje kilka różnych wersji, jedna z nich wzbogacona jest o LTE, inna bez 4G będzie obsługiwała pasmo HSPA+, i nie zabraknie też wersji Mini dual SIM.

Mierząc 125 x 61 x 8,9 mm i ważąc 108 gramów - Mini waży o 25% mniej i zajmuje o 20% mniej miejsca niż S4. Galaxy S4 Mini prezentuje się tak jak większość urządzeń Samsunga, czyli całkiem zgrabnie ale niestety niezbyt ciekawie.

Samsung Galaxy S4 Mini  fot4

Jeśli kupisz ten model z założeniem iż jest to w rzeczywistości model "mini" - będziesz bardzo rozczarowany. Jednakże, jeśli szukasz porządnego smartfona ze średniej półki - S4 Mini to całkiem dobra propozycja, aczkolwiek rynek pełen jest podobnych telefonów z Androidem.

Samsung nie podaje daty premiery Galaxy S4 Mini, przypuszczamy jednak, że pojawi się w sklepach, zanim zdążycie wypowiedzieć: "cyniczny zabieg marketingowy". Nie znamy także cen urządzenia, ale naszym zdaniem S4 Mini powinien zmieścić się w przedziale 300 do 350 €.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S4 Mini [PREZENTACJA]