PODPOWIEDZI:

Nia Jewel Hunter [PREZENTACJA]

Nia Jewel Hunter to sympatyczna gra zręcznościowa. Można powiedzieć nawet, że jest to platformówka z elementami logicznymi. Darmowa oraz dostępna na Androida i iOS na pewno kusi do spróbowania.

Sony Xperia M

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Ciekawa
  • Potrafi ruszyć nasze szare komórki
  • Darmowa
  • Dużo poziomów
  • Konstrukcja poziomów
  • Grafika
WADY
  • Animacja skakania na wyższe poziomy

W grze wcielamy się w postać dziewczynki Nia. Jest ona młodą panią archeolog zgłębiającą dawne cywilizacje. Eksplorujemy np. starożytny Egipt. Chodzimy po piramidach i zbieramy złote monety.

Właściwie to cała gra opiera się na zbieraniu i to nie tylko monet. Na planszach porozrzucane są także inne przedmioty. Kamienie szlachetne są tutaj uważane za znajdki. Poukrywane są one sprytnie na planszy. Niektóre tak bardzo sprytnie, że będziemy musieli je spróbować zdobyć, grając w tą samą planszę ponownie.

Nia Jewel Hunter fot5

Nia Jewel Hunter fot1

Trójwymiarowa grafika pasuje tutaj znakomicie. Etapy, jak i sama bohaterka jest w 3D. Na ekranie telefonu prezentuje się wszystko bardzo ładnie. Tekstury są dobrze rozświetlone i wykonane. Nie widać tutaj żadnych niedociągnięć graficznych. Animacja postaci jest bardzo płynna jednak jej skok już nie. Jest on wykonany bardzo sztucznie, przez co zdradza swój nisko budżetowy projekt. Animacja skoku jest bardzo dziwna, szczególnie gdy chcemy wskoczyć na wyższy poziom na planszy.

Nia Jewel Hunter fot4

Układ poziomów jest podzielony na kilka mniejszych. Bardzo często będziemy musieli sobie najpierw tę drogę odblokować. Służą do tego specjalne mechanizmy, które aktywują i wprawiają w ruch drzwi, czy windy. Jest to naprawdę bardzo fajne urozmaicenie rozgrywki. Niekiedy samo szukanie odpowiedniej drogi zajmie nam dużo czasu, ale jeżeli będziemy intensywnie myśleć, na pewno zrobimy to szybciej. I to jedna z największych zalet tej gry - pozwala ruszyć szarymi komórkami. Bardzo często będziemy musieli przemyśleć to co mamy zrobić, niż cały czas brnąć bezmyślnie przez dany poziom. Warto zapamiętywać układ pomieszczeń i przedmiotów, aby później nie zapomnieć ich zebrać i wrócić.

Nia Jevel Hunter nie posiada żadnych uciążliwych wad. Jest to naprawdę bardzo udana gra, w którą mogą grać osoby w każdym wieku. Potrafi skłonić do myślenia, całkiem przyjemnie się w nią gra, a także jest darmowa. Mogłoby się wydać, że będzie to maszynka do wyłudzania naszych pieniędzy, jednak tak nie jest. Czeka na nas cała masa poziomów do przejścia, jak i przedmiotów do zebrania. Wystarczy tylko wejść w nasz ulubiony sklep mobilny i pobrać grę.

Nia Jewel Hunter fot3

Nia Jewel Hunter fot2

blog comments powered by Disqus
Nia Jewel Hunter [PREZENTACJA]