PODPOWIEDZI:

Kruger&Matz KM0793 [RECENZJA]

Firma Kruger&Matz; specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy sprzętu audio. Ma jednak w swoim portfolio urządzenia telekomunikacyjne, tablety oraz smartfony. Dziś zrecenzujemy pierwszy z tabletów tej marki,7 calowy Kruger&Matz; KM0793.

Kruger & Matz KM 973

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wydajność
  • Dobry IPSowy ekran dotykowy
  • Przyzwoity dźwięk
WADY
  • Brak slotu na kartę SIM
  • Słaby aparat
  • Plastikowa brudząca się i rysująca obudowa

Sam wygląd nie zachwyca. Całość wykonana jest z przeciętnych materiałów. Wszechobecny plastik jest motywem przewodnim tabletu. Na domiar złego matriał ten bardzo mocno się brudzi oraz rysuje. Front urządzenia to ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1024 x 552 pix. Plusem jest technologia wykonania ekranu. Panel IPS bardzo ładnie odzwierciedla kolory, oraz posiada przyzwoite kąty widzenia.

kruger&matz

Bardzo ciekawe rzeczy dzieją się za to we wnętrzu urządzenia. Tablet Kruger&Matz; dysponuje dwurdzeniowym procesorem Rockchip 3066 Cortex A9 o taktowaniu 1,6 Ghz. Dodatkowo mamy dostępne 1 GB pamięci RAM oraz procesor graficzny Mali 400. Wszystko to składa się na bardzo wydajną jednostkę. Dzięki takiej specyfikacji bez problemu zagramy w bardzo wymagające gry 3D. Potwierdzają to przeprowadzane przeze mnie testy benchmarkowe. Ponad 11 tys punktów w benchamrku Antutu a prawie 5 tys pkt w Quadrancie, stawiają tablet w gronie jednych z wydajniejszych urządzeń na rynku.

kruger&matz

Zawiodłem się trochę na samych multimediach. O aparacie nie można powiedzieć więcej niż, że jest. Optyka o rozdzielczości 2 Mpix nie zachwyca, na froncie mamy zwykłą kamerkę VGA – to za mało. Więcej można oczekiwać od dźwięku, jednak i tu nie mamy do czego się przyczepić. Tylny głośnik gra dość żywo, czysto i bez poważniejszych zniekształceń. Na słuchawkach sprawa wygląd jeszcze lepiej. Szkoda, że producent nie dodał do zestawu swoich słuchawek. Był by to niewątpliwy gadżet oraz plus zestawu. Dostarczano nam jednak tylko zwykłe „chińskie” słuchawki douszne. Tablet wyposażony jest w 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością zainstalowania karty SD do 32 GB.

Polecane tablety - najnowsza klasyfikacja >>>

kruger&matz

Problemem tabletu jest również brak możliwości podpięcia karty SIM. Na pokładzie mamy dostępny tylko moduł Wi-Fi. Producent co prawda dodał do zestawu przejściówkę z microUSB do USB, dzięki której bez problemu podepniemy modem zewnętrzny. Tablet dysponuje również złączem HDMI, dzięki któremu podłączymy nasz tablet np. do telewizora.

System operacyjny, który zainstalowany jest tablecie Kruger&Matz; to Android w wersji 4.1. System nie posiada , żadnych nakładek producenta. Działa dość stabilnie, jednak czasami zdarzają się problemy z samym internetem oraz odtwarzaniem aplikacji.

Podsumowując, tablet Kruger&Matz; to bardzo przyzwoity 7 calowy tablet. Za niecałe 500 zł znajdziemy urządzenie dobre wydajnościowo z precyzyjnym ekranem dotykowym. Jako, że to jest najsłabsze urządzenie z serii , posiada kilka wad, jednak nie rzutują one na ocenę końcową. Z tabletu korzysta się w sposób komfortowy a ergonomia stoi na wysokim poziomie.

blog comments powered by Disqus
Kruger&Matz KM0793 [RECENZJA]