PODPOWIEDZI:

Huawei Ascend P6 [PREZENTACJA]

Huawei Ascend P6 reklamuje się jako najcieńszy smartfon na świecie, mierząc zaledwie 6,2 mm grubości. Pomimo iż Ascend P6 oferuje imponującą specyfikację, wydaje się że Huawei mogło się nieco przeliczyć z tym modelem.

HUAWEI Ascend P6

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Tylko 6.2 mm grubości
  • Cztero-rdzeniowy procesor
  • 2 GB RAM’u
  • 5 MP kamera wideorozmów
  • 4.7” wyświetlacz
WADY
  • Rozdzielczość ekranu
  • Aparat główny 8 MP

Specyfikacja techniczna jest stosunkowo wysoka, lecz daleko jej do tak zaawansowanych modeli jak HTC One, czy serii Samsung Galaxy S4.

Budżetowe smartfony - Poradnik zakupowy >>>

Huawei Ascend P6 fot7

Huawei Ascend P6 fot6

Mamy tu 4,7" wyświetlacz o rozdz. 720 x 1280 pikseli, który można obsługiwać w rękawiczkach, z tyłu znajduje się 8 MP aparat rejestrujący wideo w jakości 1080p HD, z przodu natomiast imponująca kamera wideo-rozmów o matrycy 5 MP!

Ile wydać na nowy telefon i jak nie przepłacić - Poradnik >>>

Huawei Ascend P6 fot2

Wewnątrz mieści się cztero-rdzeniowy procesor 1.5 GHz autorskiego projektu Huawei. Poza tym mamy do dyspozycji 2 GB pamięci RAM i 8 GB wbudowanej pamięci flash plus gniazdo kart microSD i baterię o pojemności 2000 mAh.

Budżetowe smartfony - Czy są opłacalne? >>>

Pod katem specyfikacji sprzętowej urządzenie prezentuje się bardzo dobrze, ale nie powala na kolana. Ma wszystko to, czego mogliśmy oczekiwać od smartfonów Huawei. Co więcej, Huawei wzbogacił go o szereg własnych rozwiązań, jak dodatki fotograficzne, własne widgety, atrakcyjne motywy kolorystyczne urozmaicające standardowego Androida i pewne funkcje dotyczące bezpieczeństwa.

Huawei Ascend P6 fot10

Huawei Ascend P6 fot4

Znajdziemy w nim wszystkie rozwiązania typowe dla Androida 4.2, jak i transfer danych 3.5 G, jednakże bez LTE, plus oczywiście WiFi, GPS, Bluetooth 3.0 i port USB.

Podstawowym problemem tego telefonu jest fakt, że konsumenci coraz mniej dbają o grubość urządzenia, kosztem czasu żywotności baterii. I pomimo iż bateria o pojemności 2000 mAh jest duża w porównaniu do urządzeń z przed kilku lat, modele Galaxy S4 i One mają jeszcze większe baterie: 2300 i 2600 mAh, a nadchodzący HTC Butterfly S wyposażony jest w akumulator o pojemności 3200 mAh.

Huawei Ascend P6 fot8

Huawei Ascend P6 fot3

Wydaje nam się więc, że pomimo imponującego "efektu wow!" jakim jest grubość urządzenia, na dłuższą metę żywotność baterii będzie ceniona wyżej.

Funkcje specjalne telefonów - Lista ukrytych funkcji >>>

Huawei Ascend P6 fot5

Zdaniem Huawei - Ascend P6 powinien pojawić się w Europie począwszy od lipca, w kolorach czarnym i białym, plus wersji różowej zapowiedzianej na sierpień, w cenie detalicznej 449 €. Użytkownicy w Chinach dostaną go już teraz. Sporo liczących się europejskich operatorów wprowadzi go do swych ofert, tak więc model ten ma spore szanse na sukces.

Huawei Ascend P6 FOT1

blog comments powered by Disqus
Huawei Ascend P6 [PREZENTACJA]