PODPOWIEDZI:

Klawiatura do PC i Smartfona?! Roccat Skeltr - Recenzja

Szukasz klawiatury, która połączy się z Twoim smartfonem i da Ci możliwości, których nigdy wcześniej nie miałeś? Zobacz recenzję klawiatury Roccat Skeltr, która posłuży również jako klawiatura Bluetooth dla Twojego smartfona!

Roccat Skletr

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobre materiały
  • Wygodne podparcie nadgarstków
  • Ciekawe funkcje
WADY
  • Cena
  • Brak przełączników mechanicznych
  • Brak USB Audio

Wykonanie

Roccat Skeltr jest sporą klawiaturą. Materiały użyte do produkcji są dobrej jakości. Plastik jest przyjemny w dotyku i nie ma tutaj mowy o tandecie. Matowa powierzchnia nie zbiera nadmiernie kurzu oraz odcisków palców, a czyszczenie klawiatury jest szybkie i bezbolesne.

Skeltr1

Podparcie pod nadgarstki jest wykonane z tego samego materiału, co większość klawiatury. Przede wszystkim jest ona bardzo rozległa i świetnie podpiera nadgarstki podczas zatracania się w kolejnych poziomach Waszych ulubionych gier komputerowych.


Telewizory TANIEJ w Media Expert

Podświetlenie

Jak przystało na klawiaturę gamingową, również Skeltr jest podświetlany. Podświetlenie klawiszy jest modyfikowalne i mamy do wyboru kilka gotowych opcji lub możemy je skonfigurować samodzielnie, oddzielnie dla każdej sekcji. Wybór jest szeroki - cała paleta RGB stoi przed nami otworem! Z gotowych presetów, warto zwrócić uwagę na "podgrzewanie" klawiatury oraz mapę kliknięć.

Skeltr_podświetlenie

Układ klawiszy

Klawisze podstawowe mają nieco inny układ niż w innych klawiaturach. Przez pierwsze godziny korzystania z Roccat Skeltr, zamiast klawisza "Q" klikałem "W". Można się do tego układu oczywiście przyzwyczaić. 

Sprawdź cenę Roccat Skeltr!

Klawisze są membranowe i brakuje mi w tej klawiaturze przełączników mechanicznych, których wymagałbym w tej cenie! Mimo to, zastosowane przyciski membranowe mają bardzo przyjemny skok i możemy w jednym momencie nacisnąć dosłownie wszystkie, jednak niesmak pozostaje.

Dodatkowo, klawiatura wyposażona jest w przyciski makr (od M1 do M5) oraz przyciski do obsługi telefonu (od T1 do T3). Ich umiejscowienie na urządzeniu jest optymalne, a palce same wędrują w ich kierunku.

skeltr2

Klawisze od F1 do F12 mają dodatkowe funkcje, aktywowane przyciskiem Fn. Rozwiązanie to okazuje się bardzo pomocne w codziennym korzystaniu.

Zobacz Recenzję Roccat Sova! 

Nietypowymi przyciskami są te, znajdujące się najbliżej tyłu klawiatury, które odpowiedzialne są za obsługę smartfona.

Integracja ze smartfonem

Do sparowania klawiatury ze smartfonem potrzebujesz aplikacji Roccat Swarm na twoim PC oraz na twoim smartfonie z system Android lub iOS. Parowanie odbywa się przez sieć WiFi.

Zerknij po ciekawe smartfony!

Swarm

Aplikacja pozwala na monitorowanie podstawowych parametrów twojego komputera. Oprócz tego oferuje oczywiście zarządzanie ustawieniami klawiatury. Możemy dowolnie edytować podświetlenie urządzenia, zarządzać makrami i korzystać z dodatkowych funkcji. Aplikacja jest wciąż rozbudowywana o dodatkowe funkcje.

Swarm_Skeltr

Skeltr jako zestaw głośnomówiący

Z tej klawiatury możemy korzystać jak z zestawu głośnomówiącego! Nie musisz już przerywać rozgrywki, aby odebrać telefon. Wystarczy, że podłączysz go do złącza mini jack z tyłu klawiatury oraz podłączysz swoje słuchawki wraz z mikrofonem do portów w klawiaturze. Wtedy bez żadnych przeszkód będziesz mógł rozmawiać poprzez swój headset. Co jeśli posiadasz słuchawki na USB? Musisz obejść się smakiem.

głośnomówiący_skeltr

Skeltr jako klawiatura Bluetooth

Ale Skeltr nie jest klawiaturą tylko do PC! Możecie z niej korzystać także na smartfonie lub tablecie. Urządzenie mobilne parowane jest przez Bluetooth i po kliknięciu odpowiedniego przycisku, Skeltr przełącza się w tryb klawiatury Bluetooth. Niestety, podczas moich testów, klawiatura nie obsługiwała polskich znaków.

Sprawdź ceny klawiatur dla graczy!

Skeltr_bluetooth

Podsumowanie


Ekspresy do Kawy

Mimo tego, że klawiatura jest membranowa, to jest sprzętem bardzo ciekawym i godnym uwagi, ale NIE W TEJ CENIE! 800zł to zdecydowanie za dużo jak na taką klawiaturę, nawet biorąc pod uwagę dodatkowe funkcje. Zdecydowalibyście się na Roccat Skeltr? Piszcie w komentarzach!

Ocena

blog comments powered by Disqus
Klawiatura do PC i Smartfona?! Roccat Skeltr - Recenzja