Roccat Sova MK - Z Klawiaturą na Kanapie

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
399 ZŁ
OleOle
Zobacz ofertę
59.99 ZŁ
Komputronik
Zobacz ofertę
409 ZŁ
0 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
  • Najlepszy Lapboard na rynku
  • Wymiary
WADY
  • Cena
  • Niewykorzystany Potencjał

Roccat Sova to Lapboard. Czym jest lapboard? Kompromisem pomiędzy kanapowym graniem a pecetową precyzją. A mówiąc prościej po prostu Klawiatura z wbudowaną podkładką pod myszkę i miejscem na nadgarstki, która wygodnie trzymać będzie na kolanach podczas ostrego giercowania w nasze ulubione tytuły PCtowe. Zastosowania możemy mnożyć zależnie od oczekiwań - taki sprzęt sprawdzi się zarówno dla tych, którzy dotychczas nie byli w stanie grać na padzie siedząc na kanapie, jak i dla pro gamerów, którzy czasami chcą odpocząć od krzesła i biurka.

▼ Sprawdź CENĘ Roccat Sova MK |►

Roccat Sova MK

Sam lapboard ma wymiary 65 na 28 centrymetrów i jest to proporcja idealna - dostajemy wystarczająco dużo miejsca na myszkę i nadgarstki, a jednocześnie konstrukcja nie przytłacza nas swoimi gabarytami. 27 na 24 centymetry zajmuje sama podkładka pod mysz, która zbudowana jest z chropowatego plastiku. Użycie takiego materiału sprawia, że mysz przesuwa się po podkładce z niesamowitą lekkością, mamy wręcz wrażenie, że nasza mysz lewituje.

Cena Testowanej Klawiatury >>>>>>

Miejsce na nadgarstki wykonane jest z takiego samego materiału jak podkładka, i tutaj preferowałbym jednak coś materiałowego  -gąbkę lub chociażby samo obicie, bo przy dłuższych sesjach gamingowych na kanapie nadgarstki potrafią się w taki sposób zmęczyć.

Roccat Sova MK

Możliwe, że w przyszłości nie będzie to jednak problemem. Dlaczego? Bo Roccat Sova ma w pełni modularną budowę. Odłączyć możemy 4 metrowy kabel zakończony dwoma wtykami USB, cztery poduszki, powierzchnię podkładki oraz powierzchnię dla nadgarstków. Ma to przede wszystkim funkcje higieniczną - tak odseparowane elementy możemy ze spokojem przemyć i odświeżyć, jak i pewnie w przyszłości wymienić na bardziej nam pasujące.

Cena wersji membranowej!

Same gąbki umiejscowione pod spodem Sovy to mistrzostwo. Są bardzo wygodne, wykonane z oddychających i zapamiętujących kształt materiałów i powodują, że zestaw nie ciąży nam na nogach nawet po długich godzinach giercowania. I tu znów pojawia się zaleta modularności testowanego lapboarda - gdy gąbki swoje przeżyją i nieco się zbiją, będziemy mogli bezproblemowo wymienić je na świeże.

Roccat Sova MK

Zanim przejdziemy do samej klawiatury, warto spojrzeć na na tył, gdzie znajdziemy specyficzne złącze pozwalające na podpięcie 4m kabla USB a także dwa wejścia USB, do których podłączyć możemy np. gamigową myszkę i słuchawki. W tym wypadku fajnie by było, gdyby w Sovie znalazły się również wejścia audio - na mikrofon oraz słuchawki z wtykiem mini jack. To "specyficzne" złącze natomiast, pełni funkcję nie tylko modularną, ale też zapobiega katastrofie w przypadku energicznego pociągnięcia kabla.


Sprzęt komputerowy taniej o 600zł ►

Po obu stronach złącz znajdziemy swego rodzaju szynę, która pozwoli nam na cable management naszych peryferii. Roccat dołącza w pudełku dodatkowy plastikowy element, który wsuwa się w szynę i pozwala na uniesienie kabla od myszki - tak aby nie szurał po podkładce. Zastosowań dla szyny jest więcej - chociażby jako dodatkowy element zakupić możemy uchwyt na smartfona, który dzięki oprogramowaniu od producenta pozwoli nam wyświetlać na nim dodatkowe informacje o grach, czy np. zużyciu zasobów systemowych.

Roccat Sova MK

Pytanie jednak co z samą klawiaturą, która wbudowana jest w testowany lapboard. Sova dostępna jest w dwóch wersjach - zwykłej membranowej oraz MK, czyli mechanicznej. Nam przypadło testować tą drugą, z jednokolorowym, konfigurowalnym niebieskim podświetleniem. Przełączniki zastosowane w Sovie to TTC Brown - odpowiednik Cherry MX Red, który mi osobiście totalnie nie odpowiada - zarówno w kwestii preferencji osobistych, jak i jakości wykonania względem MX Redów, które po prostu są bardziej resposnywne. jak zwykle jednak przypominam - zawsze pojawią się osoby, które preferują TTC Brown od jakichkolwiek innych przełączników i chwała im za to - wszystko sprowadza się do gustu i oczekiwań.

Roccat Sova MK

Czas więc na podsumowanie i mocną szpilę w stronę Roccat Sovy - a jest nią niestety cena. Za wersję membranową zapłacimy 649zł, natomiast za mechaniczną aż 819 zł, co szczególnie na polskie warunki jest ceną zaporową. Z samego lapboarda korzysta się przyjemnie, choć czuć tu zmarnowany potencjał - wystarczyłoby kilka modyfikacji i można by go reklamować nie tylko jako klawiatura do salonu, ale również stacjonarny zestaw do PC. TTC brown przegrywa z jakością MX Redów, a plastik zamiast materiału lub gąbki pod nadgarstki z czasem dość mocno boli. Biorąc pod uwagę plusy, minusy i nowatorskie zastosowanie Sova dostaje od nas 3,5 gwiazdki z zaznaczeniem, że jeżeli celujemy konkretnie w niszę lapboardów, to zarówno wersja membranowa jak i mechaniczna są najlepszymi produktami w swoim segmencie.

▼ Aktualne CENA Roccat Sova MK |►

Ocena końcowa klawiatury Roccat Sova MK

Jakie klawiatury są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu klawiatur z 1/2016.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Razer BlackWidow Chroma Razer BlackWidow Chroma Tu kupisz najtaniej!
2Logitech G105 Gaming Keyboard Logitech G105 Gaming Keyboard Tu kupisz najtaniej!
3Corsair Vengeance K70 Corsair Vengeance K70 Tu kupisz najtaniej!
4Genius KB-G265 Genius KB-G265 Tu kupisz najtaniej!
5Logitech Wireless Touch Keyboard K400 Logitech Wireless Touch Keyboard K400 Tu kupisz najtaniej!
6Qpad MK-50 Qpad MK-50 Tu kupisz najtaniej!
7Cooler Master QuickFire Ultimate Cooler Master QuickFire Ultimate Tu kupisz najtaniej!
8Tesoro Durandal Ultimate G1NL Tesoro Durandal Ultimate G1NL Tu kupisz najtaniej!
9Razer BlackWidow Tournament Razer BlackWidow Tournament Tu kupisz najtaniej!
10Gigabyte Stealth Gaming Force K7 Gigabyte Stealth Gaming Force K7 Tu kupisz najtaniej!
11Tesoro Durandal G1N Tesoro Durandal G1N Tu kupisz najtaniej!
12Cooler Master SGK-4020 Cooler Master SGK-4020 Tu kupisz najtaniej!
13Tracer Mecano Tracer Mecano Tu kupisz najtaniej!
14Logitech G910 Orion Spark Logitech G910 Orion Spark Tu kupisz najtaniej!
15Cooler Master QuickFire XT Cooler Master QuickFire XT Tu kupisz najtaniej!
16Roccat Ryos MK Roccat Ryos MK Tu kupisz najtaniej!
17Tesoro Lobera Tesoro Lobera Tu kupisz najtaniej!
18Microsoft All-In-One Media Microsoft All-In-One Media Tu kupisz najtaniej!
19Logitech K360 Logitech K360 Tu kupisz najtaniej!
20SteelSeries 6G V2 SteelSeries 6G V2 Tu kupisz najtaniej!
21Logitech K750 Logitech K750 Tu kupisz najtaniej!
22Razer Deathstalker Essential Razer Deathstalker Essential Tu kupisz najtaniej!
23A4Tech Q100 A4Tech Q100 Tu kupisz najtaniej!
24Logitech K270 Wireless Keyboard Logitech K270 Wireless Keyboard Tu kupisz najtaniej!
25A4Tech Bloody B540 A4Tech Bloody B540 Tu kupisz najtaniej!
26A4Tech X7-G800 A4Tech X7-G800 Tu kupisz najtaniej!
27Tracer Battle Heroes Squadron Tracer Battle Heroes Squadron Tu kupisz najtaniej!
28MadCatz Gaming Keyboard S.T.R.I.K.E. 5 MadCatz Gaming Keyboard S.T.R.I.K.E. 5 Tu kupisz najtaniej!
29Razer BlackWidow Ultimate 2013 Razer BlackWidow Ultimate 2013 Tu kupisz najtaniej!
30Razer Blackwidow Ultimate 2014 Razer Blackwidow Ultimate 2014 Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: Ranking Specjalny Czołowych Klawiatur - Zobacz Najnowsze TOP 30!

blog comments powered by Disqus