PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Promocja MSI Venom

Razer Orbweaver [RECENZJA]

  • Dodano: 5 lat, 2 miesiące temu
  • Ocena artykułu: (0) (0)

Razer Orbweaver to jeden z kilku modeli keypadów dostępnych na rynku. Jednocześnie najdroższy i najbardziej zaawansowany, posiada podświetlane klawisze oraz mechaniczne przełączniki Cherry MX Blue. Jest idealnym narzędziem dla gracza. Zapraszamy na recenzję tego wyjątkowego urządzenia.

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
509 ZŁ
Morele.net
Zobacz ofertę
od 537.00 ZŁ

Razer Orbweaver

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Regulacja
  • Dobre oprogramowanie
  • Przełączniki mechaniczne
  • Podświetlenie
  • Idealnie wyprofilowany
WADY
  • Dość głośny
  • Cena

Razer Orbweaver to bez wątpienia wyjątkowe urządzenie. Jeden z nielicznych keypadów na rynku, w dodatku cechujący się mechanicznymi przełącznikami oraz zielonym podświetleniem. Urządzenie wykonane z dbałością o szczegóły i wspierane przyjaznym oprogramowaniem, w rękach gracza staje się zabójczą bronią na wirtualnym polu walki.

Razer Orbweaver

Jeśli chodzi o wygląd Orbweaver wyglądem i wielkością przypomina inne testowane przeze mnie keypady, czyli Tracer Avenger oraz Logitech G13. Jednak bo bliższych oględzinach stwierdzić można, że ten keypad posiada wyjątkowe cechy. 20 klawiszy keypadu wyposażono w mechaniczne przełączniki Cherry MX Blue, o żywotności 50 000 000 kliknięć i sile aktywacji równej 50g. Klawisze przy wciskaniu wydają charakterystyczny klik, i czuć moment ich aktywacji. Są też tego minusy, ponieważ klawiatury mechaniczne są dość głośne.

Razer Orbweaver

Po podłączeniu keypadu urządzenie ożywa i wita nas przyjemnym dla oka, zielonym podświetleniem. Podświetlenie jest regulowane, zmienić możemy natężenie światła oraz wybrać tryb stałego świecenia, bądź pulsacji.

Razer Orbweaver

Rzędy klawiszy są wyprofilowane w sposób przemyślany, dzięki czemu mamy do nich dobry dostęp. Cztery klawisze położone w środkowej części klawiatury posiadają dodatkowo nadrukowane strzałki kierunkowe, służą jako kursory lub klawisze W, S, A, D.

Razer Orbweaver

Oparcie dla dłoni składa się z dwóch części, obie są regulowane. Miękką, gumowaną część górną regulujemy pod kątem, tak aby dłoń opierała się w sposób jak najbardziej komfortowy. Dolną podkładkę możemy rozsuwać, dzięki czemu keypad się wydłuża.

Razer Orbweaver

Pod kciukiem umieszczono dodatkową sekcję gamingową, składa się z 8 kierunkowego d-padu, oraz dwóch przycisków. Dzięki temu możemy jedną ręką kierować nawet pojazdami, do których normalnie potrzebujemy jednocześnie obsługiwać i klawiaturę i myszkę. Sekcja dodatkowa także jest regulowana, możemy ją rozsuwać w bok. Na bocznej sekcji znajdziemy także diody, informujące nas o jednym z ośmiu profili gracza.

Razer Orbweaver

Klawisze nie posiadają oznaczeń literami, lecz są numerowane. Trzeba do tego przywyknąć, ale numeracja ułatwia konfigurację klawiszy w programie Synapse 2.0

Razer Orbweaver

Keypad posiada także niezłe powierzchnie antypoślizgowe od spodu, dzięki czemu trzyma się dobrze podłoża, nawet podczas zażartej walki w wirtualnym świecie.
Pozłacany wtyk USB z logo Razera zapewnia maksymalną prędkość komunikacji keypadu z komputerem.

Razer Orbweaver

Dzięki oprogramowaniu Synpase 2.0 skonfigurowanie wszystkich klawiszy, oraz 8 profili graczy nie jest problemem. Każdemu z klawiszy można nadać wiele funkcji. Oprogramowanie pozwala na zapisanie makr o nieskończonej długości oraz nieskończoną ilość profili graczy.

Razer Orbweaver

Profile możemy dowolnie nazywać i zapisywać na komputerze, Dzięki temu możemy stworzyć unikatowy zestaw klawiszy do każdej z naszych ulubionych gier.

Razer Orbweaver

Oprogramowanie pozwala także na regulację podświetlenia keypadu. Poza kilkoma natężeniami światła, dostępny jest także efekt pulsacji.

Razer Orbweaver
podsumowanie
Razer Orbweaver to w tej chwili prawdopodobnie najbardziej zaawansowany keypad na rynku, przeznaczony dla entuzjastów gier komputerowych. Jest co prawda dość drogi ale posiada naprawdę wiele zalet, możliwość regulacji, podświetlenie i mechaniczne przełączniki. Całość uzupełnia dobre oprogramowanie. Wygoda płynąca z gry keypadem nie da się porównać z nawet najlepszą klawiaturą. Zdecydowanie polecam urządzenie graczom, wygodniejszego kontrolera pewnie nie znajdziemy.
Rozpakowanie Razer Orbweaver na Videotesty.pl

blog comments powered by Disqus
Razer Orbweaver [RECENZJA]