PODPOWIEDZI:

Razer Orbweaver [RECENZJA]

Razer Orbweaver to jeden z kilku modeli keypadów dostępnych na rynku. Jednocześnie najdroższy i najbardziej zaawansowany, posiada podświetlane klawisze oraz mechaniczne przełączniki Cherry MX Blue. Jest idealnym narzędziem dla gracza. Zapraszamy na recenzję tego wyjątkowego urządzenia.

Razer Orbweaver

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Regulacja
  • Dobre oprogramowanie
  • Przełączniki mechaniczne
  • Podświetlenie
  • Idealnie wyprofilowany
WADY
  • Dość głośny
  • Cena

Razer Orbweaver to bez wątpienia wyjątkowe urządzenie. Jeden z nielicznych keypadów na rynku, w dodatku cechujący się mechanicznymi przełącznikami oraz zielonym podświetleniem. Urządzenie wykonane z dbałością o szczegóły i wspierane przyjaznym oprogramowaniem, w rękach gracza staje się zabójczą bronią na wirtualnym polu walki.

Razer Orbweaver

Jeśli chodzi o wygląd Orbweaver wyglądem i wielkością przypomina inne testowane przeze mnie keypady, czyli Tracer Avenger oraz Logitech G13. Jednak bo bliższych oględzinach stwierdzić można, że ten keypad posiada wyjątkowe cechy. 20 klawiszy keypadu wyposażono w mechaniczne przełączniki Cherry MX Blue, o żywotności 50 000 000 kliknięć i sile aktywacji równej 50g. Klawisze przy wciskaniu wydają charakterystyczny klik, i czuć moment ich aktywacji. Są też tego minusy, ponieważ klawiatury mechaniczne są dość głośne.

Razer Orbweaver

Po podłączeniu keypadu urządzenie ożywa i wita nas przyjemnym dla oka, zielonym podświetleniem. Podświetlenie jest regulowane, zmienić możemy natężenie światła oraz wybrać tryb stałego świecenia, bądź pulsacji.

Razer Orbweaver

Rzędy klawiszy są wyprofilowane w sposób przemyślany, dzięki czemu mamy do nich dobry dostęp. Cztery klawisze położone w środkowej części klawiatury posiadają dodatkowo nadrukowane strzałki kierunkowe, służą jako kursory lub klawisze W, S, A, D.

Razer Orbweaver

Oparcie dla dłoni składa się z dwóch części, obie są regulowane. Miękką, gumowaną część górną regulujemy pod kątem, tak aby dłoń opierała się w sposób jak najbardziej komfortowy. Dolną podkładkę możemy rozsuwać, dzięki czemu keypad się wydłuża.

Razer Orbweaver

Pod kciukiem umieszczono dodatkową sekcję gamingową, składa się z 8 kierunkowego d-padu, oraz dwóch przycisków. Dzięki temu możemy jedną ręką kierować nawet pojazdami, do których normalnie potrzebujemy jednocześnie obsługiwać i klawiaturę i myszkę. Sekcja dodatkowa także jest regulowana, możemy ją rozsuwać w bok. Na bocznej sekcji znajdziemy także diody, informujące nas o jednym z ośmiu profili gracza.

Razer Orbweaver

Klawisze nie posiadają oznaczeń literami, lecz są numerowane. Trzeba do tego przywyknąć, ale numeracja ułatwia konfigurację klawiszy w programie Synapse 2.0

Razer Orbweaver

Keypad posiada także niezłe powierzchnie antypoślizgowe od spodu, dzięki czemu trzyma się dobrze podłoża, nawet podczas zażartej walki w wirtualnym świecie.
Pozłacany wtyk USB z logo Razera zapewnia maksymalną prędkość komunikacji keypadu z komputerem.

Razer Orbweaver

Dzięki oprogramowaniu Synpase 2.0 skonfigurowanie wszystkich klawiszy, oraz 8 profili graczy nie jest problemem. Każdemu z klawiszy można nadać wiele funkcji. Oprogramowanie pozwala na zapisanie makr o nieskończonej długości oraz nieskończoną ilość profili graczy.

Razer Orbweaver

Profile możemy dowolnie nazywać i zapisywać na komputerze, Dzięki temu możemy stworzyć unikatowy zestaw klawiszy do każdej z naszych ulubionych gier.

Razer Orbweaver

Oprogramowanie pozwala także na regulację podświetlenia keypadu. Poza kilkoma natężeniami światła, dostępny jest także efekt pulsacji.

Razer Orbweaver
podsumowanie
Razer Orbweaver to w tej chwili prawdopodobnie najbardziej zaawansowany keypad na rynku, przeznaczony dla entuzjastów gier komputerowych. Jest co prawda dość drogi ale posiada naprawdę wiele zalet, możliwość regulacji, podświetlenie i mechaniczne przełączniki. Całość uzupełnia dobre oprogramowanie. Wygoda płynąca z gry keypadem nie da się porównać z nawet najlepszą klawiaturą. Zdecydowanie polecam urządzenie graczom, wygodniejszego kontrolera pewnie nie znajdziemy.
Rozpakowanie Razer Orbweaver na Videotesty.pl

blog comments powered by Disqus
Razer Orbweaver [RECENZJA]