PODPOWIEDZI:

Stick Stunt Biker 2 [Prezentacja]

Stick Stunt Biker 2 to dość ciekawa pozycja dla fanów motorów. Niestety developerzy bardzo popsuli tę grę przez swoje niektóre rozwiązania, chcąc „uczynić tę grę lepszą”. Zapraszam do przeczytania recenzji.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
 • Animacja śmierci
 • Poziomy
 • Wymagająca
 • Wciąga jak diablo
 • Darmowa
 • Android i iOS
WADY
 • Mikropłatności
 • Reklamy
 • Ciągłe pytania o zakup czegoś
 • To samo o oddanie głosu w sklepie
 • Nie można niektórych rzeczy odblokować nie płacą za nie

Gra w zasadzie nie posiada żadnej fabuły, chodzi głównie o to, by być najlepszym i odblokować wszystko, co się da. Światy z planszami są aktywne po uzbieraniu odpowiedniej ilości gwiazdek, tak samo lepsze motory. Można powiedzieć, że taki styl już nas, smartfonowych graczy, przyzwyczaił.

Układ poziomów jest bardzo zręcznościowy. Zadaniem gracza jest bezpieczne dojechanie do flagi. Każdy kontakt motocyklisty z otoczeniem kończy się efektowną śmiercią. Jest to moim zdaniem najlepiej wykonany element tej gry. Animacji śmierci jest dość dużo i co najważniejsze wcale one nie irytują, jakby to się mogło zdarzać. Można powiedzieć, że jak nam coś nie wyjdzie, otrzymujemy taki bonus od autorów.

Sterowanie opiera się na dwóch aspektach. Przyciskach i żyroskopie. Musimy więc operować dwoma różnymi kontrolerami jednocześnie. Gaz i hamulec znajduje się na prawej i lewej stronie ekranu. Jednak jak już jesteśmy w powietrzu i chcemy móc sterować motocyklem w locie, musimy posłużyć się żyroskopem. Sterowanie wymaga lekkiego przyzwyczajenia, jednak sprawdza się w rozgrywce.

To, co jest bolączką tej gry to mikropłatności. Niszczą one całą frajdę z gry. To samo dotyczy reklam. Nie zalecam grać w Stick Stunt Biker 2 z włączonym internetem. Cały czas mamy uaktywnione reklamy i jesteśmy nękani przez twórców, aby coś kupić w sklepie, bądź wystawić ocenę tej grze w sklepie. Mikropłatności są tak ustawione, że niektórych elementów nie możemy odblokować nie płacąc. Tak więc nie zasiądziemy za sterami wszystkich motorów, nie uiściwszy odpowiedniej zapłaty.

Z rozgrywką jest już o wiele lepiej. Dobre sterowanie, jak i układ plansz wciąga w grę. Bardzo mocno uzależnia i pożera dużo czasu. Ewolucji mamy naprawdę bardzo mało, jednak chodzi tutaj o przejazd w jednym kawałku niż nabijanie punktów.

Niedociągnięcia graficzne zostały sprytnie zatuszowane mroczniejszym klimatem gry. Kolorowych plansz praktycznie nie ma i musimy przywyknąć do ciemności.

Stick Stunt Biker 2 to dobry tytuł, który został całkowicie zniszczony przez samych developerów. Rozgrywka jest naprawdę bardzo przyjemna: wiele plansz, jak i motorów, efektowne animacje śmierci, sterowanie. Jednak mikropłatności całkowicie niszczą ten produkt. Cały czas jesteśmy nękani, aby coś kupić czy oddać ocenę tej grze. Powinno to być rozwiązane w trochę bardziej subtelny sposób, a nie tak drapieżnie. Jest ona jednak darmowa i zawsze możemy wyłączyć wi-fi w telefonie.

Galeria

Stick Stunt Biker 2 fot1

Stick Stunt Biker 2 fot2

Stick Stunt Biker 2 fot3

Stick Stunt Biker 2 fot4

Stick Stunt Biker 2 fot4

blog comments powered by Disqus
Stick Stunt Biker 2 [Prezentacja]