PODPOWIEDZI:

Braun CoolTec CT2s [RECENZJA]

Nowe golarki Braun CoolTec to pierwsze na świecie urządzenia, zapewniające aktywne chłodzenie w czasie golenia. W teorii wydaję się być to idealnym rozwiązaniem dla każdego mężczyzny. Każdy z nas z tematem golenia zarostu ma do czynienia na co dzień. A jak działa CoolTec w praktyce? Przekonajcie się czytając tą recenzję.

Braun CoolTec CT2s

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Chłodzenie faktycznie działa
  • Solidne wykonanie golarki
  • Bardzo dokładne golenie
  • Możliwość używania pod prysznicem
WADY
  • Brak

Braun CoolTec CT2s

Zacznijmy od tego, że golarka Braun CoolTec występuje w czterech wariantach. Trzy z nich dostępne są w ogólnej sprzedaży. Są to:

  • CoolTec CT 2S - model testowany przez nas, kosztujący 579,00, wyposażony w podstawową stację ładującą.
  • CoolTec CT 4 S - kosztuje 599,00, różni się tym od CT 2S, że posiada rękojeść lakierowaną na niebiesko
  • CoolTec CT 2 CC - koszt zakupu 679,00, wersja golarki CT 2S wzbogacona o specjalną stację czyszczącą, smarującą, oraz ładującą golarkę.


 

W sprzedaży dostępne są także akcesoria eksploatacyjne dla golarek.
Za nowy zestaw ostrzy wraz z folią golącą do modelu CoolTec zapłacimy ok. 130 zł.

Ostrza i folię przy normalnym i prawidłowym użytkowaniu zmieniamy co 12-18 miesięcy.

Nie wymienianie tej najważniejszej części golarki może znacznie pogorszyć jakość golenia. Płyn do stacji czyszczącej kosztuje 50 zł, sprzedawany jest w pakietach po 3 sztuki.

Taka ilość wystarczy na kilkadziesiąt czyszczeń golarki.

Producent na swoje golarki udziela 24 miesięcy gwarancji.

Braun CoolTec CT2s

To tyle jeśli chodzi o część informacyjną na temat cen i akcesoriów. Sama golarka CoolTec od pierwszej chwili zrobiła na mnie dobre wrażenie.

Jest dość ciężka i bardzo dobrze leży w dłoni. Jej masa i wykonanie daje odczucie że do czynienia mamy z produktem najwyższej jakości. Design golarki jest naprawdę świetny.

Braun CoolTec CT2s

Poza zapewnieniem wygodnego chwytu golarka wykazuje też dobrą przyczepność, dzieje się tak za sprawą gumowych elementów pokrywających rękojeść. Generalnie przeznaczeniem golarki jest golenie na sucho ale nie ma problemu aby ogolić zarost pod prysznicem. Są to cechy, które wyróżniają sporo najlepszych golarek męskich.

Dzięki gumowanemu uchwytowi na pewno nie wypadnie z mokrych dłoni. Dodatkowo ostrza golarki bez oba można myć w wodzie.

Braun CoolTec CT2s

Z tyłu golarki znajduje się trymer, ułatwiający golenie dłuższych włosków.

Golarka posiada podstawową stację ładującą, naładowanie golarki do pełna trwa około godziny, a starcza to na 45 min golenia. W praktyce wystarcza jedno ładowanie urządzenia tygodniowo.
Możemy także rozładowaną golarką podładować przez 5 minut, a wystarczy nam mocy na jedno ogolenie się.

Braun CoolTec CT2s

Braun CoolTec CT2s

Na golarce umieszczono dwa przyciski, oba informują nas o swoim działaniu poprzez świecenie. Dolny, świecący na zielono przycisk to włącznik golarki.

Górny przycisk uruchamia chłodzenie CoolTec, świeci na niebiesko.

Braun CoolTec CT2s

Kilka zdań chciałem poświęcić najważniejszej części golarki, głowicy golącej. Składa się ona z dwóch folii golących oraz ostrza. Ostrze jest stacjonarne, natomiast folie poruszają się w pewnym zakresie, dopasowując się do kształtu twarzy oraz golonego zarostu.

Przyznać trzeba że golenie za pomocą golarki CoolTec jest niezwykle dokładne. Codzienny zarost nie jest żadnych problemem, a nawet 2-3 dniowy zarost ogolony zostanie bez wysiłku.

Braun CoolTec CT2s

Technologia chłodząca naprawdę działa, aluminiowy element umieszczony w głowicy tnącej pod wpływem prądu robi się bardzo zimny. W praktyce odczuwamy to tak, jak by zaraz po ostrzu tnącym na naszą twarz nakładany by był kojący balsam.

Podsumowanie

Golarka Braun CoolTec CT2s zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Oczywiście jak najbardziej pozytywnie. Golenie jest szybkie i dokładne a technologia aktywnego chłodzenia pozwala raz na zawsze zapomnieć o podrażnieniach, lub przynajmniej znacząco je zmniejszyć.
Świetny design i wysoki komfort użytkowania a także bardzo dobrej jakości materiały użyte do konstrukcji golarki to kolejne zalety. Golarki z serii CoolTec polecam szczególnie dla mężczyzn o wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień.

Jeśli golenie może być prostsze i przyjemniejsze dlaczego nie skorzystać z najnowszej technologii Brauna?

Według mnie golarka zasłużyła na maksymalną ocenę 5/5. Posiada mnóstwo zalet i raczej nie posiada wad. Pomimo dość wysokiej ceny jak na polską kieszeń, zakup golarki CoolTec jest naprawdę opłacalny.

Sprzęt wystarczy na wiele lat a eksploatacja nie jest kosztowna. Polecam!

blog comments powered by Disqus
Braun CoolTec CT2s [RECENZJA]