PODPOWIEDZI:

Tesoro Durandal Ultimate [RECENZJA]

Tesoro Durandal Ultimate to klawiatura wyposażona w przełączniki mechaniczne Cherry MX. Dostępne są cztery wersje z różnymi przełącznikami a klawiatura sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających graczy. Wykonana jest z najwyższej jakości materiałów i podświetlana na czerwono. Zapraszamy na recenzję.

Tesoro Durandal Ultimate

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przełączniki mechaniczne Cherry MX Blue
  • Design
  • Agresywne podświetlenie
  • Wygoda użytkowania
  • Dodatkowe porty
WADY
  • Dość droga

Tesoro Durandal Ultimate to klawiatura potrafiąca zaspokoić wymagania nawet najbardziej wytrawnych graczy. Producent daje nam do wyboru aż cztery wersje klawiatury, wybierać możemy z przełączników Cherry MX Black, Blue, Brown i Red.

Testowana przez nas wersja posiada na pokładzie Cherry MX Brown, reagujące z siłą 45g przełączniki dotykowe.

Tesoro Durandal Ultimate

Jeśli chodzi o wygląd to Durandal Ultimate jest dość kompaktową klawiaturą. Pozbawiona dodatkowych klawisz po bokach zmieści się bez problemu także na małych biurkach. Podstawka pod nadgarstki jest opcjonalna, i możemy ją łatwo odłączyć jeśli jej nie używamy. Podstawka wykonana jest solidnie i dość wygodna.

Tesoro Durandal Ultimate

Klawiatura posiada czerwone podświetlenie, ustawić możemy 3 stopnie jasności, efekt pulsacji, lub wyłączyć diody. Moim zdaniem kolor i intensywność podświetlenia są dobrze dobrane i czerwona poświata dobrze uzupełnia dynamiczne rozgrywki w ciemnych pomieszczeniach.

Pod klawiszami funkcyjnymi ukrywają się także klawisze multimedialne oraz przełączniki profili graczy. Dzięki dołączonym sterownikom skonfigurować możemy 5 niezależnych profili i zaprogramować aż 50 makr. Klawisz G/PC blokuje funkcję klawisza "Windows", dzięki czemu ten ostatni nie przeszkadza w grach.

Tesoro Durandal Ultimate

Klawiatura posiada 128 Kb wbudowanej pamięci, oraz funkcję Full N-Key Rollover, zapewniającą prawdziwy Anti-ghosting. Oznacza to że możemy jednocześnie, bez blokowania klawiatury wcisnąć dowolną ilość klawiszy. Natomiast żywotność samych klawiszy to aż 50 000 000 kliknięć.

Tesoro Durandal Ultimate

Wykończenie klawiatury jest bardzo gustowne. Podstawka pod nadgarstki oraz elementy korpusu klawiatury przypominają szczotkowane aluminium i masywne stalowe panele. W połączeniu ze słuszną wagą klawiatury, mamy wrażenie że Durandal Ultimate jest naprawdę solidnie wykonanym urządzeniem.

Tesoro Durandal Ultimate

Kolejnym atutem są bez wątpienia dwa porty USB 2.0, oraz wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe. Dzięki temu mamy pod ręką niezbędne dla gracza wejścia, podłączyć możemy pendrive lub słuchawki baz konieczności dostawania się do obudowy komputera, która nie zawsze jest łatwo dostępna.

Tesoro Durandal Ultimate

Wtyk USB i dwa Mini-Jacki, oczywiście pozłacane, zapewniają niezbędne multimedia. Klawiatura komunikuje się z komputerem z prędkością 1ms, czyli 1000 Hz. Dzięki temu nasz reakcje na wirtualnym polu bitwy są tak szybkie jak to tylko możliwe. Kabel posiada oplot a jego długość to 155 cm.

Tesoro Durandal Ultimate

Gumki antypośligowe są także dobrze wykonane i klawiatura w czasie gry nie przesuwa się po blacie. Także podwyższenia są gumowane dla najwyższego komfortu grania.


 

Podsumowanie

Tesoro Durandal Ultimate to bardzo ciekawa propozycja dla graczy szukających klawiatury mechanicznej. Posiada wszystko co potrzebne, klawisze multimedialne, makra, dodatkowe porty USB. Jest solidnie wykonana i dobrze wygląda, czerwone podświetlenie nadaje jej charakteru. Mamy też możliwość wyboru wersji z takimi przełącznikami Cherry MX, które nam najbardziej odpowiadają. Jedyny minus to dość wysoka cena, jednak przy tak dobrym wykonaniu i żywotności klawiszy zakup takiej klawiatury to jednorazowy wydatek na bardzo długi okres czasu. Fanom klawiatur mechanicznych polecam jak najbardziej.
 

Rozpakowanie Tesoro Durandal Ultimate na Videotesty.pl

blog comments powered by Disqus
Tesoro Durandal Ultimate [RECENZJA]