Cyber Monday 2017 – Dzień Wyprzedaży w Sieci

Cyber Monday 2017 – Dzień Wyprzedaży w Sieci

Jak skutecznie zaoszczędzić na zakupach w sieci? Cyber Monday, to obok Black Friday dzień największych wyprzedaży. W przeciwieństwie do tego drugiego, w tym przypadku promocje i specjalne oferty trafiają do klientów sklepów internetowych. W Cyber Monday możemy zaoszczędzić naprawdę pokaźną sumkę, jeśli tylko dobrze przygotujemy się do zakupów w sieci.

Już w piątek 24 listopada czeka nas kolejny Black Friday, czyli dzień największych wyprzedaży w sklepach. Tego dnia producenci oferują swoje produkty w cenach niższych niż zazwyczaj. Promocje wahają się wówczas od kilku do nawet kilkudziesięciu procent. Swój dzień na cenowe okazje mają także internauci. Wzorem Czarnego Piątku, promocje i wyprzedaże w sieci odbędą się w poniedziałek po Black Friday. Dzień ten nazywamy Cyber Monday.

Przeceny w Internecie

Kulminacja Cyber Monday w tym roku przypada 27 listopada. W ten dzień wiele sklepów internetowych szykuje specjalne oferty dla klientów. Rabaty mogą być nawet wyższe niż te, które kilka dni wcześniej spotkamy w sklepach podczas Black Friday. Co ważne sklepy w sieci swoje akcje promocyjne często rozpoczynają kilka dni wcześniej. Zatem promocje związane z Cyber Monday mogą zbiec się w czasie z piątkowymi wyprzedażami, a potrwać nawet o kilka dni dłużej. Czego możemy się spodziewać? Kody rabatowe, specjalne oferty, promocje i wyprzedaże starszych kolekcji czy urządzeń – to wszystko będzie miało miejsce podczas Cyber Monday. Niewykluczone, że także kilka nowości będziemy mogli nabyć nieco taniej, niż w inne dni.

Wyprzedaże w sieci, w tym roku 27 listopada

Co warto kupić?

Skoro wyprzedaż przenosi się do sieci, to naturalnie oczy klientów będą zwrócone w dużym stopniu na sprzęt elektroniczny. Wszelkie nowinki technologiczne, sprzęt RTV i AGD czy podzespoły komputerowe będą łakomym kąskiem podczas Cyber Monday. Najwięksi producenci tego dnia postarają się przyciągnąć klientów, a że rynek jest pełny ciekawych ofert – na rywalizacji firm i sklepów powinni zyskać odbiorcy. Potentaci sprzedaży w sieci – jak np. Amazon – już zapowiadają rozciągnięcie akcji kilka ostatnich dni listopada. Czy oznacza to przeceny na cały asortyment od 27 do 30? Niekoniecznie. Być może wydarzy się tak, że promocje będą dostępne etapami. Jednego dnia na sprzęt elektroniczny, innego np. na książki czy muzykę. Warto na bieżąco śledzić doniesienia poszczególnych sklepów, by nie przegapić interesujących nas promocji. Elektronika, to nie jedyny godny uwagi segment. Duże promocje szykują się w branży odzieżowej. Wszelkiej maści firmy streetwearowe, giganci jak H&M; czy Nike, a także mniejsze firmy szukające tego dnia nowych klientów. Wszyscy oni co roku tną ceny na potęgę, ku uciesze łowców okazji.

CHCESZ KUPIĆ SMARTFONA W CYBER MONDAY? SPRAWDŹ TOPOWE MODELE>>>

Gdzie najniższe ceny?

To, co jest niewątpliwą przewagą Cyber Monday nad Black Friday, to z pewnością zasięg odbiorców. Przeceny w sklepach stacjonarnych – z racji swojej lokalizacji – zainteresują z pewnością węższe grono klientów. Internet granic nie ma, a więc możemy polować na wyprzedaże zarówno w sklepach w Polsce, jak i zagranicą. Niejednokrotnie większa opłata za przesyłkę, i nieco dłuższy czas oczekiwania na konkretny przedmiot, nie zniechęcają do zrobienia zakupów w sklepach np. z USA, Chin czy innych państw. Takie transakcje mogą być zwyczajnie tańsze, a jakość i wybór oferowanych produktów może być wyższa, niż u polskich sprzedawców. Nie jest to reguła, ale warto trzymać rękę na pulsie i odwiedzić kilka zagranicznych portali w poszukiwaniu informacji na temat Cyber Monday. Pamiętajmy także, że jeśli nastawiamy się na olbrzymie zakupy – nie powinniśmy ich robić w jednym sklepie. Skoro jeden sprzedawca oferuje nam coś taniej, to zapewne będzie chciał więcej zarobić na innym przedmiocie. Ten z kolei taniej znajdziemy u konkurencji. Dobry research, to nieoceniony zysk tego dnia.

Cyber Monday 2017

Cyber Monday w Polsce

Tak jak w przypadku Black Friday, tak również i Cyber Monday nie są jeszcze najpopularniejsze w naszym kraju. Niemniej jednak – sieć szybciej łapie zachodnie wzorce, niż handel stacjonarny. Specjaliści od social media, marketingu internetowego i promocji dobrze wiedzą jaka siła tkwi w internetowej sprzedaży. Dlatego możemy być niemal pewni, że nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem okazji cenowych tego dnia w polskich sklepach w sieci. Warto zwrócić uwagę zarówno na tych, którzy przyłączyli się do Black Friday, jak i tych czekających typowo na dzień wyprzedaży w sklepach internetowych. Wzorem Czarnego Piątku – Cyber Monday w Polsce także przypada na ten sam dzień. Przypomnijmy – poniedziałek, 27 listopada.


Elektryczna Deskorolka w Promocji za 1299zł. Sprawdź

Gdzie tkwi haczyk?

W biznesie nie ma nic za darmo. Co więc zyskują sprzedawcy, którzy tego dnia decydują się na znaczne obniżki cen? Słowo promocja jest tu kluczem. Klient otrzymuje rabat cenowy, zaś sprzedawca reklamę, która w internecie jest szczególnie istotna. Dodatkowo jest to szansa na „przewietrzenie magazynów” przed okresem świątecznym, a kto miał kiedyś do czynienia ze sklepem internetowym – ten wie, że magazyny z asortymentem nie są z gumy. Z kolei im dłużej coś w nich zalega, tym trudniej to sprzedać. Pamiętajcie jednak, że częstą praktyką – i to nie tylko w sieci – jest sztuczne podnoszenie ceny na kilka dni przed wyprzedażą, tak by później wrócić do pierwotnej, jednak już pod szyldem SALE. Na takie praktyki trzeba się uczulić.

Godne uwagi oferty promocyjne związane z Black Friday i Cyber Monday będziemy Wam stopniowo przybliżać. Na naszym portalu znajdziecie wkrótce spis najciekawszych propozycji polskich sklepów na te dni.

Jakie telewizory są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telewizorów z 8/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telewizory warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Samsung UE32J5200 Samsung UE32J5200Best of the best!
2LG 32LH530V LG 32LH530V Sprawdź sam
3PHILIPS 32PHH4101 PHILIPS 32PHH4101 Ten ma niezłą cenę!
4LG 55EG910V LG 55EG910V Polecany model
5LG 32LH500D LG 32LH500D Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 30 Telewizorów - Zobacz Co Kupić!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more