PODPOWIEDZI:

Sprzęt dla Graczy na Intel Extreme Masters 2018!

Sprzęt dla Graczy na Intel Extreme Masters 2018!

Jak co roku w katowickim spodku odbyło się największe w Polsce wydarzenie e-sportowe - Intel Extreme Masters 2018. W tegorocznej edycji wzięliśmy udział w drugim tygodniu zmagań, gdzie głównymi rozgrywkami był Counter-Strike: Global Offensive oraz Starcraft II. Zapraszam do naszej relacji.

FrostPunk - Pierwsze Wrażenia z IEM 2018

W tym roku odwiedziliśmy wszystkie dostępne sceny, gdzie rozgrywały się rozgrywki e-sportowe oraz halę expo. Co ciekawe, braliśmy udział w przedpremierowym pokazie, organizowanym przez Lenovo, gry polskiego studia 11 Bit Studios – FrostPunk, która ma zadebiutować już 24 Kwietnia. Muszę przyznać, że ten strategiczny survival, z ogromem kontrowersyjnych problemów, na które napotkamy podczas zabawy zapowiada się niezwykle interesująco. 

Frost Punk IEM 2018 - Lenovo Legion

NaJCIEKAWSZE STANOWISKA na IEM 2018

Jak już wspomniałem, odwiedziliśmy wszystkie dostępne stanowiska dla zwiedzających i o części z nich dowiecie się w naszym materiale wideo, który jest już na naszym kanale oraz w górnej części artykułu. Z innych ciekawych atrakcji jakie czekały na odwiedzających, zdecydowanie wyróżniał się koncert TEDE-go, który odbył się również na stanowisku Lenovo Legion.

TEDE na stoisku LENOVO LEGION

Jednym z ciekawszych stanowisk okazała się przestrzeń Razera, gdzie mogliśmy przetestować pierwszy flagowiec firmy - Razer Phone.

Razer Phone na IEM 2018

Na większości stanowisk mogliśmy natrafić na masę mniejszych czy większych konkursów, gdzie do zgarnięcia były ciekawe gadżety, głównie gamingowe. Nawet doszło do incydentu gdzie dwójka młodych graczy (8-10lat) podeszła do mnie z pytaniem: "czy ma Pan jakieś prezenty?".

PUCHAR IEM 2018

Jak co roku, również Muzeum Historii Komputerów i Informatyki posiadało swoją przestrzeń na hali i jak co roku musiałem tam spędzić troszkę czasu. Uwielbiam klimaty retro, jednak w tym roku było niezwykle przeciętnie. Jedynie udostępniono do zabawy eMac-i. 

Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

Zwycięzcy IEM 2018

Muszę przyznać, że jak co roku IEM okazał się jedną z najciekawszych imprez dla graczy, mając na naszym rynku właściwie jedną, podobnej wielkości imprezę - PGA (Poznań Game Arena). Niestety w tym roku sam event okazał się znacznie mniejszy w porównaniu do poprzednich edycji.

Poniżej znajdziecie listę zwycięzców w poszczególnych rozgrywkach:

DOTA 2:

 1. Virtus.pro
 2. Vici Gaming
 3. Team Liquid

CS:GO:

 1. Fnatic
 2. FaZe Clan
 3. Astralis/Team Liquid

StarCraft 2:

 1. Rogue
 2. Classic
 3. Serral/Maru

Heroes of the Storm:

 1. Team Dignitas
 2. Zealots
 3. Tempo Storm

PUBG:

 1. Avangar
 2. OpTic Gaming
 3. Cloud9

Najciekawszy sprzęt dla graczy na IEM 2018

Podczas IEM 2018 odwiedziliśmy kilka stoisk producentów ze sprzętem gamingowym. Najbardziej zainteresowały nas prezentacje MSI, HyperX, Lenovo. Poniżej lista sprzętu, która została zaprezentowana w materiale video.

Słuchawki od Kingston

Klawiatury dla graczy 

Laptopy i Komputery gamingowe

Monitory dla graczy 

blog comments powered by Disqus
Sprzęt dla Graczy na Intel Extreme Masters 2018!