PODPOWIEDZI:

Gramy w PUBG na Samsungu Galaxy S9 Plus - Jak radzi sobie z grami?

Gramy w PUBG na Samsungu Galaxy S9 Plus - Jak radzi sobie z grami?

Całkiem niedawno przygotowałem dla Was materiał o smartfonach gamingowych. Wiadomo, że kilku producentów sygnuje swoje modele słowem "gamingowy". Czy takim smartfonem można nazwać Samsunga Galaxy S9 Plus?

Samsung Galaxy S9 Plus - czy jest smartfonem gamingowym?

Nie ma lepszego testu i sprawdzenia jak smartfon radzi sobie w grach niż zwyczajnie włączenie gry i pogranie sobie w nią.

Jak już kiedyś mówiłem, czas Androida i gry tworzone na tę platformę wchodzą naprawdę w decydującą fazę. Wiele gier to praktycznie porty 1:1 w stosunku do swoich komputerowych odpowiedników. To właśnie teraz smartfony mają wystarczającą moc, aby udźwignąć wymagające tytuły. Zdecydowanie, dzisiejszy materiał będzie kręcił się wokół gry PUBG, która została świetnie napisana na urządzenia mobilne i wcale nie gorzej się gra w porównaniu do komputerowej wersji.

PUBG na samsungu galaxy s9+

Grając w tę grę naprawdę możemy wykrzesać ostanie pokłady mocy z naszego smartfona. Przede wszystkim mamy możliwość zmiany ustawień gry, od zupełnie podstawowych po wymagające, gdzie nasza grafika będzie zdecydowanie foto realistyczna.

Sprawdź też: Samsung Galaxy S9 Plus - testujemy aparat >>>

Specyfikacja Galaxy S9+ pod kątem gier mobilnych

Zanim jednak zagramy i przetestujemy najwyższe ustawienia i zobaczymy, czy Galaxy S9 Plus da sobie rade, to spójrzmy na specyfikację. Choć smartfon ma już dobre 4 miesiące i raczej wszyscy zainteresowani wiedzą, co ma w środku, to jednak przypomnijmy.

  • Samsung Galaxy S9 Plus do dyspozycji ma 8 rdzeniowego Exynosa 9810 gdzie cztery rdzenie taktowane są zegarem 1,8 GHz a kolejne cztery 2,7 Ghz.
  • Warto wspomnieć, że ten procesor wykonany jest w technologii 10 nanometrowej.
  • Ponadto Samsung posiada aż 6 GB pamięci RAM. To jest absolutny top na świecie.
  • W benchmarku Antutu Smartfon osiąga wynik około 250 tys pkt. Co jakby nie patrzeć, w zależności od wykonania testu, daje mu pozycje lidera.

samsung galaxy s9+ w dłoni

Przypomnijmy sobie jednak założenia, o których powiedziałem w filmie o smartfonach gamingowych. Smartfony te, przede wszystkim powinny być wydajne, posiadać spore ekrany, mieć wsparcie systemowe oraz dobra baterię.

Nie mamy co narzekać na specyfikację i wydajność, o których już powiedziałem. Warto trochę zatrzymać się na ekranie czy samym wyświetlaczu:

  • Mamy tutaj do dyspozycji SuperAmoledowy wyświetlacz typu Edge – czyli za zaokrąglonymi, wygiętymi brzegami wyświetlacza.
  • Panel wypełnia prawie większość frontu i sama przekątna 6,2-calowa doskonale sprawdza się przy okazji różnego rodzaju rozrywki, a przy tym nie przeszkadza w ręce.
  • Trzeba przyznać, że potężna rozdzielczości 1440x2960 pix również jest bezkompromisowa.

Znalazłem jednak jedną wadę wygiętego ekranu. Otóż przy sporej ilości opcji, zagięcie ekranu lekko przeszkadza w dotyku. Nienaturalnie musimy naciskać na krawędź. Moim zdaniem przy smartfonach typowo do gier – lepiej sprawdzi się jednak ekran typu flat.

zagięcie ekranu lekko przeszkadza w dotyku w galaxy s9+

Wsparcie systemowe Galaxy S9+

Co do wsparcia systemowego, Samsung wymyślił swoją aplikację wspierającą gry, a jest nią Game Luncher. Skromna aplikacja, w której możemy zmienić wydajność samej gry. Większość chce, aby ich telefon korzystał z pełni swojej mocy, jednak są osoby dla których ważniejsza będzie bateria i to jest zrozumiałe. Fajną opcją są „szczegóły gry” mamy tam ogólnoświatowe dane graczy – np. w PUBG w ostatnim tygodniu na telefonach galaxy grało grubo ponad milion osób, które spędziło ponad godzinę na tej grze. Szkoda, że nie można nagrywać ekranu prosto z gry i prowadzić transmisji na żywo.

nakładka w samsungu galaxy s9+nakładka w samsungu galaxy s9+nakładka w samsungu galaxy s9+

Samsung posiada akumulator o pojemności 3500 mAh. Przy maksymalnych ustawieniach baterii starczy na około 3 godziny ciągłego grania. Tutaj niczego więcej nie uda nam się osiągnąć dlatego przy dłuższych posiedzeniach warto ładowarkę mieć przy sobie.

Gramy!

Jak w praktyce radzi sobie smartfon w grach? Zapraszam do materiału video, który wraz z tym testem tworzy integralny materiał.

Rankingi najlepszych smartfonów na rynku >>>

Gdzie warto aktualnie kupić Galaxy S9 Plus?

Warto również wspomnieć o promocjach i gdzie warto w tej chwili kupić Samsunga Galaxy S9 Plus. Ciekawą promocję ma sieć Plus.

W przypadku S9 najlepiej wygląda oferta za 50 zł, w której właściwie mamy wszystko bez limitu, a mam tu na myśli rozmowy, smsy oraz Internet bez końca.

Cena smartfona zmienia się w stosunku do wysokości rat. Jeżeli jednak skorzystamy z promocji, w której damy Plusowi odkupić nasz stary smartfon, wtedy rata za urządzenie się zmniejsza i robi się naprawdę korzystnie. Oczywiście, jeżeli nasz smartfon jest jeszcze coś wart, jednak w najgorszym wypadku otrzymamy bon na 250 zł.

Warto jeszcze odnotować, że od 25 czerwca wraz z zakupem Samsunga Galaxy S9 w zestawie otrzymamy smartwatcha Gear S3 Frontline, którego wartość przekracza grubo ponad 1000 zł. Łącząc promocje możemy stworzyć niezłe "kombo" i otrzymać S9 w dobrych pieniądzach.

blog comments powered by Disqus
Gramy w PUBG na Samsungu Galaxy S9 Plus - Jak radzi sobie z grami?