PODPOWIEDZI:

5 ZALET Telewizorów LG OLED

5 ZALET Telewizorów LG OLED

Telewizory OLED wzbudzają czasem skrajne emocje. Jedni je kochają, m.in. za głęboką czerń i świetne kolory, a inni narzekają na ryzyko wypalania matrycy. Na Audio Video Show 2018 przyjrzeliśmy się bliżej czołowym TV OLED od marki LG. Mają one kilka mocnych zalet.

Będąc na targach Audio Video Show 2018, mieliśmy okazję gościć na jednym z najciekawszych stoisk, czyli u firmy LG. Zaprezentowane były wszystkie modele telewizorów OLED, od najtańszej propozycji B8, po topowy model Signature W7. Wszystkie wyposażone w sztuczną inteligencję, prezentowały się naprawdę fantastycznie.

W związku z tym, na przykładzie oferty LG, opiszemy aż pięć powodów, dla których warto wybrać telewizor pracujący właśnie technologii OLED. Sporo z nich gości zresztą w dziale ranking telewizorów, który systematycznie poszerzamy o kolejne klasyfikacje - chociażby o telewizory OLED do 10000 zł.

OLED to Idealna czerń

Podstawową zaletą wyświetlaczy OLED jest to, że kolor czarny, jest rzeczywiście czarny. Panel działa w taki sposób, że miejsca, w których ma być wyświetlany czarny kolor są po prostu wygaszone, to daje pełną naturalną czerń bez jakiegokolwiek podświetlenia, tak jak ma to miejsce w telewizora z podświetleniem LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu i tak głębokiej czerni, ciekawe rzeczy dzieją się z kontrastem, ten staje się nieskończony i jest to nie tylko parametr na papierze, a rzeczywiście widoczny na ekranie efekt.

Jest to jednocześnie spory atut w walce QLED vs OLED, którą zresztą kiedyś analizowaliśmy.

OLEDy od LG zapewniają obsługę wszelkich formatów obrazów HDR

Zaleta, która może nie tyczy się wszystkich OLEDów, a tylko tych od LG, to możliwość obsługi wszelkich formatów obrazów z szeroką rozpiętością tonalną HDR. Dokładnie chodzi tu o obsługę HDR10, Dolby Vision i HLG. Tak jak HLG jest formatem telewizyjnym i u nas niedostępnym, to HDR10 i Dolby Vision można spotkać już na co dzień, np. w filmach streamowanych z internetu.

LG OLED na wystawie

Ważne jest, aby telewizor przygotowany był do obsługi wszystkich, a nie tylko wybranych formatów obrazu. LG chwali się tym, że każdy materiał będzie obsługiwany z najwyższą jakością bez pominięcia jakichkolwiek najważniejszych metadanych. Czy to będzie obraz odtwarzany z internetu, z odtwarzacza blu-ray lub z telewizji naziemnej.

Zobacz ciekawe telewizory OLED:

OLEDy od LG to również wysokiej klasy dźwięk

Trzeba przyznać że technologia OLED kojarzy się z najwyższą jakością i nic w tym dziwnego. Inżynierowie od LG postarali się, aby ta wysoka jakość odwzorowana była w każdym szczególe, dlatego popracowali również nad dźwiękiem. To, czym najbardziej chwali się producent, to obsługa formatu Dolby Atmos, który zapewnia dźwięk przestrzenny słyszalny z przodu, tyłu jak i z góry. Daje to zdecydowanie, niesamowite efekty, które potrafią na nowo odkryć smaczki dobrego kina domowego. Poza tym trzeba przyznać, że głośniki w telewizorach OLED po prostu dobrze brzmią. Oczywiście nie tak dobrze jak zewnętrzne kino domowe, ale spokojnie mogą one konkurować nawet z przyzwoitymi soundbarami.

LG OLED z boku

Telewizory OLED od LG wyposażone są w sztuczną inteligencję

Może i brzmi to futurystycznie, ale jest to już rzeczywistość, która trafiła do naszych sklepów z początkiem 2018 roku. System AI Thinq od LG to pierwsza taka platforma wbudowana do telewizora, która rozpoznaje naszą mowę, oczywiście w naszym naturalnym języku polskim, reagują na nią i pozwala na przeszukiwanie funkcji w telewizorze, danych w internecie czy filmów na portalach VOD.

LG Thinq to nie tylko ułatwienie funkcjonowania telewizora, to również osobisty asystent, który pokaże nam jaka jest pogoda, która godzina lub pokaże na mapach, czy nasza droga do pracy jest wolna od korków, czy może jednak powinniśmy wyjść wcześniej z domu. LG Thinq to system, który cały czas się rozwija i działa coraz lepiej, rozumie coraz więcej, no i po prostu potrafi coraz więcej.

Przeczytaj też: Wypalanie się telewizorów OLED - Czy jest się czego obawiać?

OLEDy od LG to również świetne telewizory do gier

Oczywiście nie polemizujemy czy do gier jest lepszy telewizor, czy może monitor. Jednak część odbiorców używa monitorów podłączonych pod komputery stacjonarnego, a część po prostu podłącza konsolę pod telewizor i w wolnych chwilach cieszy się rozrywką gamingową.

Właśnie dla tych drugich skierowane są telewizory OLED od LG. Posiadają fantastyczne kolory i najmocniejsze czernie. Niesamowicie dokładnie odwzorowują zamierzone przez producentów, widoki lub kolory bohaterów. Dodatkowo telewizory LG OLED to niski input lag na poziomie 21 milisekund, który sprawia, że dzięki temu te telewizory stają się profesjonalnym narzędziem nawet do wymagających rozgrywek. Nie trzeba wspominać o uzupełniających możliwościach, jak dobry dźwięk, obsługa HDR i szerokiej rozpiętości tonalnej, które w połączeniu ze świetnym obrazem, tworzą idealną całość.

Granie na telewizorze LG OLED

Tego typu zalety wyszły przy teście LG OLED55B7V, który okazał się znakomitą propozycją dla posiadaczy konsol.

Jak widać omawiana technologia od LG to nie tylko podstawowa zaleta mocnych kolorów i najlepszej czerni. Są to telewizory świetnie wyposażone, oferujący najlepszy możliwy dźwięk oraz bardzo uniwersalne, które podołają nawet najtrudniejszym zadaniom i będą cieszyć oko na najwyższym poziomie.

blog comments powered by Disqus
5 ZALET Telewizorów LG OLED