PODPOWIEDZI:

Nowoczesne prasowanie - Najciekawsze technologie żelazek

Nowoczesne prasowanie - Najciekawsze technologie żelazek

W różnych dziedzinach mamy do czynienia z postępem technologicznym. Temat związany z żelazkami, czyli prasowanie, także przeszło prawdziwą rewolucję. Dzisiaj udowodnimy Wam to, przedstawiając najciekawsze technologie, dzięki którym prasowanie koszul czy marynarek będzie komfortowe. Napiszemy również o najnowocześniejszym urządzeniu do prasowania marki Tefal.

Wygląd to nasza wizytówka. Wszystkim dobrze jest znane powiedzenie “jak Cię widzą, tak Cię piszą”, stąd schludny ubiór jest podstawą dobrego wizerunku. Aby takim pozostał, należy najpierw wyprać swoje ubrania, a następnie wyprasować je. I tutaj pojawia się to niemiłe zadanie.

W dzisiejszym materiale poznacie innowacyjne technologie, inteligentne funkcje, dzięki którym proces ten stanie się dużo przyjemniejszy.

wyprasowane żelazkiem i złożone spodnie

Nowoczesne technologie w żelazkach

Już za chwilę dowiecie się, jaki progres przeszły żelazka oraz jakie korzyści płyną z tychże rozwiązań.

Tefal IXEO

Na początku opiszemy nowoczesne urządzenie do prasowania jednej z najbardziej znanych marek na tym rynku, marki Tefal.

Łączy w sobie funkcje regulowanej deski do prasowania Smart Board oraz nietuzinkowego żelazka parowanego. Krótko mówiąc, duet doskonały.

To idealne rozwiązanie dla zabieganych ludzi, którzy lubią wygodę. Urządzenie nagrzewa się w 45 sekund. Żelazko jest lekkie, zatem prasowanie nie będzie męczące.

Tefal IXEO prezentuje się imponująco, jest proste w transportowaniu (za pomocą kółek), a przede wszystkim skuteczne (ze wszelkimi trudno dostępnymi zagnieceniami, bakteriami lub nieprzyjemnym zapachem poradzi sobie bezpieczna para).

Zastosowana technologia Turbo Steam gwarantuje niewiarygodną perfekcję. Ciśnienie 5 bar i gładka stopa to rewelacyjne połączenie w walce z największymi zagnieceniami, a dodatkowo wpływa na wygładzenie tkanin.

Warto wspomnieć o systemie Smart Protect, czyli automatycznym ustawieniu optymalnej temperatury (w zależności od rodzaju materiału). Nie trzeba samemu zamartwiać się tym i ryzykować ewentualnym zniszczeniem.

urządzenie do prasowania Tefal IXEO

W momencie niekorzystania z tego nowatorskiego urządzenia może służyć jako wieszak na nasz strój. Co ważne, mobilny zbiornik na wodę nie jest mały, więc nie trzeba co chwilę uzupełniać go. Zastosowany filtr ochroni z kolei przed osadzaniem się kamienia.

Wymięta koszula czy marynarka to już przeszłość. Dokładne i intuicyjne prasowanie (między innymi pod kątem 30 stopni czy też pionowo) to rozwiązanie dobre niemal dla każdego. Nie jest konieczne schylanie się, które kojarzymy z bólem pleców. Kompaktowe i wielofunkcyjne urządzenie do prasowania Tefal IXEO jest warte chyba każdej ceny ze względu na swoją dużą praktyczność.

Zobacz wideo, na którym widać, jak przebiega prasowanie koszul przy użyciu Tefal IXEO.

Technologia iCare

Wspomniane już we wcześniejszym przykładzie. Optymalne ustawienie jednej temperatury, tak aby zachować bezpieczeństwo prasowanych rzeczy. Niejedno żelazko firmy Braun może pochwalić się tą technologią. Jest to bardzo dobry pomysł producentów, ponieważ nawet delikatna tkanina nie zostanie przypalona.

Sprawdź również: Ranking żelazek

Technologia odkamieniania

System antywapienny jest użytecznym rozwiązaniem, gdyż zapobiega niszczącemu działaniu kamienia w wodzie. Jak wiadomo, kamień lubi osadzać się, ale to już nie my będziemy zmuszeni męczyć się z nim. W niektórych żelazkach firmy Philips zastosowano podwójny system antywapienny, dzięki któremu wyrzut pary będzie nadal tak samo wydajny, a usunięcie kamienia niezmiernie proste.

Tefal oferuje szeroką gamę żelazek z szufladką antywapienną, zwaną także Calccollectorem. Zbierają się w niej drobinki kamienia, które łatwo wypłukać i cieszyć się urządzeniem przez długie lata. Podobne rozwiązanie znajduje się w wielu generatorach pary tej samej marki.

Technologia Eco

Funkcję Eco, spotykaną na przykład w żelazkach Bosch, czy generatorach Tefal, polubiły wszystkie osoby. Pozwala ona zaoszczędzić energię, a to zawsze jest jak najbardziej na plus. Co ważne, efektywność prasowania zostaje na takim samym poziomie.

Technologia samooczyszczania

Regularne czyszczenie urządzeń nigdy nie należało do najprzyjemniejszych zadań, dlaczego więc nie wybrać żelazka, które zrobi to za nas? Technologia przydatna, która samodzielnie wykona cały ten proces, a dodatkowo zwiększy żywotność produktu.

Technologia Auto-off

Inaczej Auto Stop lub po prostu funkcja Strażaka. Jak można się domyśleć, polega na automatycznym wyłączeniu się urządzenia. Ważny aspekt zwiększający nasze bezpieczeństwo (bez naszego nadzoru mogłoby dojść nawet do pożaru), chroniący odzież przed zniszczeniem, a także mający wpływ na oszczędność energii.

Technologia blokady kapania

Ciekawa propozycja, bowiem nie pojawią się żadne mokre plamy ani niechciane wycieki. Technologia uruchamia się już w momencie włączenia żelazka. Nazywana także funkcją Anti-Drip (żelazka Tefal). Rozwiązanie na pewno godne uwagi. Wielu użytkowników obawia się bowiem o swoją garderobę, czy nie zostanie na niej szpecący ślad i plama od żelazka. Anti-Drip polega na zamianie w parę skraplającej się w komorze żelazka wody.

Technologia Automatic Steam

Niebanalna opcja, za sprawą której urządzenie automatycznie dobierze właściwą (bezpieczną) temperaturę i parę. Niezależnie, czy przyłożymy żelazko na przykład do lnu, czy też do jedwabiu. My nie martwimy się o nic. Zwiększa efektywność prasowania. Dodam jeszcze, że marka Bosch proponuje niebanalny generator pary ze specjalnym czujnikiem. Para jest wytwarzana tylko w momencie chwycenia żelazka. Gdy przestaniemy użytkować sprzęt, generator przerywa działanie.

Aktualna cena urządzenia do prasowania Tefal IXEO

Tefal też ma w tym aspekcie niebanalną propozycję – generator Ultimate [+]. Funkcja Smart Steam uruchamia automatycznie dozowanie pary, gdy rozpoczniemy prasowanie, przy zachowaniu optymalnej temperatury, bezpiecznej dla tkanin.

żelazko trzymane za uchwyt

Technologia Trip Precision

Dobrze zaprojektowana końcówka żelazka, która oprócz tego, że dotrze w każdy zakamarek, to jeszcze równomiernie nagrzewa się. Dla osób pragnących ułatwić sobie prasowanie i nieco skrócić czas trwania, to świetna propozycja. Prasowanie miejsc wokół guzików (kieszeń lub zamków) jeszcze nigdy nie było tak proste.

Technologia AntiShine

Stworzona z myślą o osobach, które lubią ciemne ubrania i często prasują delikatne materiały, typu jedwab. Technologia, za sprawą której tkaniny są chronione przed wybłyszczaniem, a nadruki na koszulkach nie ulegają zniszczeniu.

Technologia VarioComfort

Główne parametry podczas prasowania, takie jak temperatura czy para, zostaną automatycznie dobrane przez żelazko. Wystarczy wybrać dany program. To pomysłowa i przydatna funkcja, zwiększająca dodatkowo komfort użytkowania. Niezależnie od tego, czy prasujemy jeansy czy też tkaniny wełniane bądź lniane, będą idealnie rozprasowanie.

Technologia ProHygienic

To kolejna przełomowa technologia, która jest polecana szczególnie dla alergików lub w domu, w którym są małe dzieci (prasowanie ubranek dziecięcych). Funkcja pozwoli na wyeliminowanie wszelkich bakterii i zarazków, a to oczywiście zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Zapewnienie higieny w tak prosty sposób (bez konieczności kupowania środków chemicznych) cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami.

Zielone żelazko Philips

Podsumowanie

Powyższe przykłady ciekawych technologii są dowodem nowoczesnego prasowania, które nigdy nie było tak zaskakująco proste. Unikatowe funkcje wpływają na skuteczność prasowania i komfort samego użytkowania.

Czekamy na Wasze komentarze. Co sądzicie o najnowszym urządzeniu do prasowania marki Tefal? Jakie technologie w żelazkach są Waszym zdaniem obowiązkowe?

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
Nowoczesne prasowanie - Najciekawsze technologie żelazek