PODPOWIEDZI:

Profesjonalne i niezawodne żelazko parowe | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Philips DST8050/20 Azur 8000 SeriesPhilips DST8050/20 Azur 8000 Series679 zł
2Tefal Ultimate Pure FV9845Tefal Ultimate Pure FV9845549 zł
3BEKO FutureIron Premium SPA 9130BBEKO FutureIron Premium SPA 9130B349 zł
4Braun TexStyle 9 SI9270WHBraun TexStyle 9 SI9270WH399 zł
5Philips Azur Performer GC4905/40Philips Azur Performer GC4905/40349 zł
6Tefal Turbo Pro Anti-Calc FV5697Tefal Turbo Pro Anti-Calc FV5697399 zł
7BEKO FutureIron Premium SIM 8130 VBEKO FutureIron Premium SIM 8130 V299 zł
Profesjonalne i niezawodne żelazko parowe | TOP 7 |

Przed prasowaniem ubrań powinieneś zaopatrzyć się w dobrą deskę do prasowania, a przede wszystkim w niezawodne żelazko parowe. Dzisiaj poznasz same najlepsze modele. Przed Tobą TOP 7 profesjonalnych żelazek, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Zapraszam!

Dla tych, którzy mają grubszy portfel, taka lista żelazek będzie nieodzownym pomocnikiem. Częste prasowanie różnych materiałów, zarówno tych grubych, jak i delikatnych, musi być efektywne, proste i nie zajmować większej ilości wolnego czasu.

Przedstawione luksusowe żelazka parowe wraz z ich obszernym opisem znajdziesz w porównywarce żelazek.

Profesjonalne i niezawodne żelazko parowe - Opinie

1. Philips DST8050/20 Azur 8000 Series

profsjonalne żelazko parowe Philips DST8050/20 Azur 8000 Series
Maksymalna moc3000 W
Rodzaj stopySteamGlide Elite Rosecopper
Pojemność zbiornika na wodę350 ml
Strumień pary (wytwarzanie)85 g/min
Uderzenie pary260 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
Funkcja automatycznego wyłączaniaTak
CenaPhilips DST8050/20 Azur 8000 Series oferta w Ceneo

Philips DST8050/20 Azur 8000 Series to profesjonalne i niezawodne żelazko do prasowania, które znalazło się na pierwszym miejscu w zestawieniu żelazek bez regulacji temperatury. Nie zobaczysz tu charakterystycznego pokrętła, nie ma ryzyka przypalenia materiału. Wysoka moc oznacza szybką gotowość do pracy. Mocny strumień pary aż 85 g/min i silne uderzenie pary 260 g/min usuwają każde uporczywe zagniecenia, nawet z grubych tkanin. Stopa SteamGlide Elite Rosecopper jest chwalona za dobry poślizg i niezwykłą żywotność.

Pionowy wyrzut pary sprawdzi się do prasowania wiszących rzeczy bez konieczności rozkładania deski. Pojemny zbiornik na wodę pozwoli wyprasować większą ilość odzieży za jednym razem. Istnieje możliwość stosowania wody z kranu. Funkcja Quick Calc Release nie dopuści do osadzania się kamienia. Zachwyca także blokada kapania, 3-metrowy przewód, antypoślizgowy uchwyt oraz końcówka docierająca do każdego miejsca.

2. Tefal Ultimate Pure FV9845

niezawodne żelazko parowe Tefal Ultimate Pure FV9845
Maksymalna moc3200 W
Rodzaj stopyDurilium AirGlide
Pojemność zbiornika na wodę350 ml
Strumień pary (wytwarzanie)60 g/min
Uderzenie pary260 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
Funkcja automatycznego wyłączaniaTak
CenaTefal Ultimate Pure FV9845 oferta w RTV EURO AGD

Profesjonalne żelazko paroweTefal Ultimate Pure FV9845 zostało wyposażone w 0,35-litrowy zbiornik na wodę, którego nie trzeba często uzupełniać, a także odporną na zarysowania wyjątkową stopę Durilium AirGlide o lekkim poślizgu. Wysokiej klasy żelazko generuje strumień pary 60 g/min. Dodatkowe uderzenie pary 260 g/min polecam użyć do najtrudniejszych zagnieceń. Para jest rozprowadzana z czubka, z boku i ze środka stopy. Do wyzwalania pary służy przycisk.

Nie zabrakło pionowego wyrzutu pary, w którym wyprasujesz wiszące rzeczy bez ich dotykania. Filtr Micro-Calc nie dopuści do powstawania plam czy osadów w czasie prasowania (oczyści z cząsteczek kamienia). Atutem jest moc wynosząca aż 3200 W, spryskiwacz, wygodny uchwyt, 2,5-metrowy przewód zasilający. Urządzenie samodzielnie się wyłącza w przypadku braku czynności z Twojej strony, zatem nie musisz się martwić, czy zapomniałeś wyłączyć sprzęt, czy nie.

Wyprofilowana końcówka dociera w trudno dostępne miejsca, na przykład między guzikami. Funkcja Anti Drip chroni odzież przed kapaniem wody z otworów parowych, nawet podczas prasowania w niskich temperaturach. Warto wspomnieć o funkcji Automatic Steam, dzięki której nie trzeba się głowić nad odpowiednim ustawieniem ilości pary. Ty tylko ustawiasz temperaturę zależną od rodzaju materiału, a resztą zajmie się żelazko. Prezentuje się bardzo nowocześnie.

3. BEKO FutureIron Premium SPA 9130B

profesjonalne i niezawodne żelazko parowe BEKO FutureIron Premium SPA 9130B
Maksymalna moc3000 W
Rodzaj stopyCeramiczna
Pojemność zbiornika na wodę350 ml
Strumień pary (wytwarzanie)63 g/min
Uderzenie pary280 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
Funkcja automatycznego wyłączaniaTak
CenaBEKO FutureIron Premium SPA 9130B oferta w Media Markt

Profesjonalne żelazko parowe dla wymagającego użytkownikaBEKO FutureIron Premium SPA 9130B cechuje się trwałą stopą z ceramiczną powłoką, pomocnym wyświetlaczem, a także szybkim nagrzewaniem. Zaawansowane żelazko umożliwia odświeżanie i prasowanie w pionie, nie dopuści do wycieków wody, doskonale radzi sobie z zagnieceniami, potrafi się automatycznie wyłączyć, poinformuje Cię o konieczności uruchomienia procesu odkamieniania.

Za pomocą pary pod wysokim ciśnieniem pozbędziesz się zanieczyszczeń/osadu z żelazka. W tym modelu nie ma manualnej regulacji temperatury. Na plus 0,35-litrowy zbiornik na wodę, tryb oszczędzający energię i wygodnie umiejscowiony przycisk od spryskiwacza.

Recenzja BEKO FutureIron Premium SPA 9130B znalazła się na naszym kanale oraz stronie, zatem zachęcam Cię do zapoznania się z nią.

4. Braun TexStyle 9 SI9270WH

niezawodne żelazko do prasowania Braun TexStyle 9 SI9270WH
Maksymalna moc3000 W
Rodzaj stopyEloxalowa
Pojemność zbiornika na wodę330 ml
Strumień pary (wytwarzanie)50 g/min
Uderzenie pary225 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
Funkcja automatycznego wyłączaniaTak
CenaBraun TexStyle 9 SI9270WH oferta w Ceneo

Niezawodne żelazko paroweBraun TexStyle 9 SI9270WH wyróżnia się trybem automatycznej pracy, co oznacza, że nie ma regulacji temperatury. Istnieje jedno optymalne ustawienie, nie trzeba sortować wcześniej odzieży. Wysokiej jakości żelazko Braun oferuje pojemny zbiornik na wodę ze sporym otworem do wlewania, żywotną stopę eloxalową, a także funkcję pionowego wyrzutu pary. Stopa ma zaokrąglone krawędzie i ścięte brzegi, nie straszne jej zamki błyskawiczne, kieszenie czy guziki.

W momencie gdy żelazko leży w pozycji poziomej, a wykryje bezczynność, to automatycznie się wyłączy po minucie (funkcja strażaka). To nie tylko bezpieczeństwo wszystkich domowników, ale także oszczędność energii elektrycznej. Ergonomiczny uchwyt jest gwarancją komfortowego prasowania. Warto wspomnieć o systemie blokady kapania, imponującej emisji pary, a także systemie czyszczenia stopy z cząsteczek kamienia. Organizację ułatwia zwijany przewód zasilający.

5. Philips Azur Performer GC4905/40

zaawansowane żelazko parowe dla wymagającego użytkownika Philips Azur Performer GC4905/40
Maksymalna moc3000 W
Rodzaj stopySteamGlide Elite
Pojemność zbiornika na wodę300 ml
Strumień pary (wytwarzanie)55 g/min
Uderzenie pary240 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
Funkcja automatycznego wyłączaniaTak
CenaPhilips Azur Performer GC4905/40 oferta w Ceneo

Niezawodne żelazko parowePhilips Azur Performer GC4905/40 posiada stopę, która otrzymała aż 5 gwiazdek pod względem odporności na zarysowania i 4 gwiazdki, jeżeli chodzi o dobry poślizg. Żelazko z półki premium potrafi się samodzielnie oczyścić oraz wyłączyć, jeżeli jest pozostawione w bezruchu.

Użytkownik może skorzystać zarówno ze spryskiwacza, jak i pionowego wyrzutu pary. Para głęboko wnika w tkaninę, czego efektem jest efektywne pozbywanie się zagnieceń. Na komfort wpływa obracany przewód, blokada przeciw kapaniu, wybór poziomu strumienia pary na uchwycie.

6. Tefal Turbo Pro Anti-Calc FV5697

profesjonalne i niezawodne żelazko parowe Tefal Turbo Pro Anti-Calc FV5697
Maksymalna moc3000 W
Rodzaj stopyDurilium AirGlide
Pojemność zbiornika na wodę300 ml
Strumień pary (wytwarzanie)50 g/min
Uderzenie pary270 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
Funkcja automatycznego wyłączaniaTak
CenaTefal Turbo Pro Anti-Calc FV5697 oferta w Media Markt

Profesjonalne i niezawodne żelazko paroweTefal Turbo Pro Anti-Calc FV5697 zapewnia wydajne prasowanie w krótkim czasie i błyskawiczne nagrzewanie. Jest za to odpowiedzialna moc wynosząca 3000 W, silny strumień pary oraz mocne uderzenie pary, które poradzą sobie z najbardziej opornymi zagnieceniami. Z przydatnych rozwiązań wymienię spryskiwacz do zwilżania materiałów, funkcję Eco zapewniającą oszczędność energii, a także blokadę kapania przeciwko mokrym plamom na tkaninach.

W prasowaniu i odświeżaniu ubrań na wieszakach (typu płaszcz, marynarka) bądź zasłon czy firan pomoże Ci opcja prasowania w pionie. O bezpieczeństwo zadba funkcja automatycznego wyłączania po wykryciu bezczynności. Manewrowanie ułatwia ergonomiczna rączka oraz obrotowy przewód zasilający. System antywapienny i funkcja samooczyszczenia gwarantują właściwą konserwację i tym samym wydłużają żywotność sprzętu.

7. BEKO FutureIron Premium SIM 8130 V

profesjonalne żelazko BEKO FutureIron Premium SIM 8130 V
Maksymalna moc3000 W
Rodzaj stopyCeramiczna
Pojemność zbiornika na wodę350 ml
Strumień pary (wytwarzanie)55 g/min
Uderzenie pary220 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
Funkcja automatycznego wyłączaniaTak
CenaBEKO FutureIron Premium SIM 8130 V oferta w Ceneo

Zestawienie profesjonalnych i niezawodnych żelazek parowych zamyka BEKO FutureIron Premium SIM 8130 V, które oferuje pozytywny stosunek jakości do ceny. Masz do czynienia z funkcją prasowania w pionie, ceramiczną stopą, wysoką mocą oraz pojemnym zbiornikiem, który możesz uzupełniać nawet w trakcie pracy. Znajdziesz zwężoną końcówkę, blokadę kapania chroniącą przed zabrudzeniami na tkaninach i funkcję Strażaka dbającą o bezpieczeństwo.

Z pomocą tego żelazka wygładzisz nawet ciężkie do rozprasowania zagniecenia. Silny strumień pary sprawia, że prasowanie staje się mniej czasochłonne. W celu oczyszczenia sprzętu z zalegającego osadu wystarczy, że napełnisz go wodą, ustawisz najwyższą temperaturę, a następnie naciśniesz przycisk samooczyszczania. Proces wykonaj najlepiej nad umywalką.

Co oferuje profesjonalne żelazko?

Po najlepszym żelazku do prasowania spodziewasz się praktycznych funkcji, niebanalnych możliwości, a przy okazji nowoczesnego designu. Ranking żelazek już niejednokrotnie pokazał, że za niższą cenę również można znaleźć dobre żelazko, ale te najwydajniejsze powinny posiadać:

  • Szybkość nagrzewania - tutaj decydującym czynnikiem jest moc urządzenia. Im większa, tym szybciej jest gotowe do pracy, nie trzeba długo czekać. Niezawodne żelazka posiadają moc od 3000 W do 3200 W. Nie martwisz się o duży pobór prądu, gdyż potrafią pozwolić na oszczędność energii (tryb Eco).
  • Stopa żelazka - o odpowiednim kształcie, głównie wykonana z ceramiki, wykazująca równomierne rozłożenie ciepła, eliminująca ryzyko przypalenie materiału, odporna na zarysowania i zapewniająca doskonały ślizg. Powinna bez problemu poradzić sobie z guzikami i zamkami.
  • Wytwarzanie pary - im większe natężenie pary, tym lepiej żelazko parowe poradzi sobie z trudnymi zagnieceniami. Dzisiejsze modele cechują się wytwarzaniem na poziomie od 50 g/min do 85 g/min.
  • Uderzenie pary - waha się w granicach 220 g/min - 280 g/min.
  • Zbiornik na wodę - ważne, aby był wygodny w napełnianiu, jego pojemność nie jest mała, od 300 ml do 350 ml.
  • Technologia samooczyszczania i system antywapienny - praktyczne funkcje wydłużające żywotność sprzętu, a także pozwalające na szybkie pozbycie się osadu kamienia.
  • Funkcja strażaka - inaczej funkcja automatycznego wyłączania. Po określonym stanie bezczynności żelazko samodzielnie wyłączy się, ograniczając ryzyko zapalenie się. Wszystkie produkty zostały w nią wyposażone.
  • Pionowy wyrzut pary - najlepsze żelazka pozwolą na prasowanie ubrań czy firanek, które wiszą. To przydatne rozwiązanie.
  • Dodatkowe elementy - każde dobre żelazko parowe charakteryzuje się antypoślizgową rączką, długim przewodem kulkowym, właściwą wagą (nie za duży i nie za mały ciężar), spryskiwaczem i blokadą kapania (nie poplamisz tkanin, nic nie cieknie z żelazka).
  • Producent - każde urządzenie, zwłaszcza sprzęt AGD, powinien pochodzić od sprawdzonego i cenionego producenta. Tylko wtedy otrzymasz solidnie wykonane żelazko.

Podsumowanie

W zestawieniu najlepszych żelazek znalazły się najbardziej cenione marki, takie jak: Tefal, BEKO, Philips i Braun.

Po polecanych żelazkach z wyższej półki spodziewaj się bardzo szybkiej gotowości do pracy, silnych uderzeń pary, funkcji zwiększających bezpieczeństwo, pojemnych zbiorników na wodę z dużymi otworami oraz długich przewodów.

Niektóre z nich pozwolą na mniejsze zużycie energii, ich stopy są nie tylko świetnie wyprofilowane, ale również trwałe i odporne na zarysowania. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, tak aby sprzęt służył wiele lat.

Żmudne czyszczenie żelazka to już przeszłość, gdyż produkt posiada funkcję oczyszczania, chodzi między innymi o pozbywanie się osadu z kamienia. Prasowanie zagnieceń na ubraniach jest szybkie, wygodne i przede wszystkim skuteczne.

Na samej górze znajdziesz pomocną tabelkę, a w niej linki kierujące do wiarygodnych sklepów.

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
Profesjonalne i niezawodne żelazko parowe | TOP 7 |