PODPOWIEDZI:

Żelazko parowe do 200 zł | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Gotie GZE-3000Gotie GZE-3000171 zł
2Braun SI3053BLBraun SI3053BL199 zł
3Zelmer ZIR3000 StiroZelmer ZIR3000 Stiro189 zł
4Tefal Express Steam FV2839Tefal Express Steam FV2839179 zł
5Philips DST5010/10Philips DST5010/10199 zł
Żelazko parowe do 200 zł | TOP 5 |

Prasowanie tkanin przy użyciu dobrego żelazka parowego nie powinno sprawić większych trudności. W dzisiejszym materiale kolejna odsłona czołowych modeli. Przed Tobą TOP 5 topowych żelazek do 200 zł, które wyróżniają się niebywałą wydajnością, a ponadto ich design przyciągnie uwagę. Zapraszam!

Dysponując troszkę większym budżetem, uda Ci się nabyć wydajne żelazko, z którym prasowanie spodni, delikatnych koszul, zasłon czy marynarek nie będzie problemem. Usuwanie zagnieceń z ulubionych ubrań potrwa znacznie krócej. Żelazko to jeden z najpopularniejszych małych sprzętów AGD, dlatego poznaj czołowe modele do 200 zł.

Każdy z nich jest również obszerniej opisany w porównywarce żelazek.

Wydajne żelazko do prasowania do 200 zł - Opinie

1. Gotie GZE-3000

wydajne żelazko do prasowania do 200 zł Gotie GZE-3000Gotie GZE-3000
Maksymalna moc3000 W
Rodzaj stopyCeramiczna
Pojemność zbiornika na wodę300 ml
Strumień pary (wytwarzanie)50 g/min
Uderzenie pary210 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
CenaGotie GZE-3000 oferta w Ceneo

Wydajne żelazko parowe do prasowania do 200 złGotie GZE-3000 nie tylko jest funkcjonalne i trwałe, ale również eleganckie, biorąc pod uwagę design. Na tle wymienionych żelazek ma najsilniejsze zarówno uderzenie pary, jak i wytwarzanie pary (generuje 50 g na minutę). Nie zabrakło funkcji pionowego prasowania, spryskiwacza, chętnie wybieranej stopy z ceramiczną powłoką, a także opcji automatycznego wyłączania (funkcja strażaka). Stopę w prosty sposób utrzymasz w czystości (funkcja samooczyszczania).

Moc wynosi 3000 W, więc licz na szybkie nagrzewanie i efektywne prasowanie, oszczędzając przy tym swój czas. Jeżeli nie chcesz prasować za pomocą pary, to wyłącz tę opcję i wyprasuj swoje ulubione ubrania na sucho. Opcja Anti Drip nie doprowadzi do nadmiernego namoczenia tkaniny i zapobiegnie niechcianemu kapaniu. Masz możliwość regulacji temperatury i parowania. Lampka kontrolna powiadamia o gotowości do pracy, z kolei filtr antywapienny dba o właściwą konserwację (bez ryzyka osadzania się kamienia). Komfort zwiększa obrotowe przyłącze przewodu i klapka wlewu wody.

2. Braun SI3053BL

wydajne żelazko parowe do 200 zł Braun SI3053BL
Maksymalna moc2400 W
Rodzaj stopyCeramiczna
Pojemność zbiornika na wodę270 ml
Strumień pary (wytwarzanie)45 g/min
Uderzenie pary170 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
CenaBraun SI3053BL oferta w Ceneo

Wydajne żelazko do prasowania do 200 złBraun SI3053BL zgarnęło sporo pozytywnych opinii. Jest to podyktowane funkcją pionowego wyrzutu pary do bezkontaktowego prasowania na przykład firanek, odporną na zarysowania stopą z ceramiczną powłoką oraz sprytnym schowkiem na przewód zasilający. Wśród atutów na pewno można wymienić mocne uderzenie pary i wystarczający strumień pary do walki z uciążliwymi zagnieceniami na ubraniach. Technologia FreeGlide 3D gwarantuje doskonały poślizg po tkaninach, bez większego wysiłku z Twojej strony. Wyjątkowe ugięcie stopy i zaokrąglone krawędzie sprawiają, że dostaniesz się między innymi wokół guzików.

W łatwy sposób uzupełnisz zbiornik na wodę, gdyż otwór jest odpowiednio szeroki. Zachwyca gotowość do pracy już w 35 sekund i to przy ustawieniu maksymalnej temperatury. Funkcja Self-Clean zadba o dokładne wyczyszczenie stopy żelazka z cząsteczek kamienia, co znacznie wydłuża żywotność sprzętu. Po 8 minutach żelazko będące w pozycji pionowej automatycznie się wyłączy, a w przypadku położenia w poziomie nastąpi to już po 30 sekundach. To ważna kwestia zwiększająca nie tylko bezpieczeństwo, ale także oszczędność energii.

Produkt poradzi sobie z zagnieceniami w takich miejscach, jak np. kołnierz czy obszary wokół guzików. Nie ma mowy o wycieku wody przy niskiej temperaturze czy nieestetycznych plamach na materiale, gdyż producent zastosował blokadę kapania. Za pomocą spryskiwacza zwilżysz dodatkowo delikatną odzież. Do regulacji temperatury służy wygodne pokrętło. Dozwolone używanie wody z kranu.

3. Zelmer ZIR3000 Stiro

wydajne żelazko do 200 zł Zelmer ZIR3000 Stiro
Maksymalna moc3000 W
Rodzaj stopyCeramiczna
Pojemność zbiornika na wodę360 ml
Strumień pary (wytwarzanie)40 g/min
Uderzenie pary200 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
CenaZelmer ZIR3000 Stiro oferta w Media Expert

Wydajne żelazko parowe do 200 złZelmer ZIR3000 Stiro wyróżnia się niebywałą mocą wynoszącą aż 3000 W i dodatkowym uderzeniem pary 200 g/min, co przekłada się na szybsze prasowanie przy zadowalających efektach. Wytrzymała stopa ceramiczna dobrze sunie po materiale, nie przywiera, nie wymaga skomplikowanej konserwacji, zwłaszcza że masz do czynienia z funkcją samoczyszczenia (pozbywanie się wszelkich zanieczyszczeń). Żelazko wyposażono w funkcję pionowego wyrzutu pary ułatwiającą prasowanie ubrań znajdujących się na wieszakach (na przykład płaszczy, sukienek).

Jedno urządzenie daje Ci możliwość prasowania w różnych trybach: na sucho, parowo, z ciągłym wytwarzaniem pary lub z opcją rozpylania wody. Warto zaznaczyć, że prasowanie parowe odświeży i wygładzi odzież w bezpieczny sposób. Ergonomiczna rączka zapewnia pewny chwyt, z kolei najpojemniejszy zbiornik nie wymaga często napełniania.

Potrójny system antywapienny skutecznie zapobiega osadzaniu się kamienia, aby żelazko przez cały czas prasowało równie wydajnie. System zapobiegający kapaniu wyeliminuje ryzyko wilgotnych plam na ubraniach. W dobie codziennych obowiązków łatwo można zapomnieć o odłączeniu żelazka. Dobrą informacją jest fakt, że w przypadku dłuższej bezczynności sprzęt się samodzielnie wyłączy.

4. Tefal Express Steam FV2839

wydajne żelazko do prasowania do 200 zł Tefal Express Steam FV2839
Maksymalna moc2400 W
Rodzaj stopyCeramiczna
Pojemność zbiornika na wodę270 ml
Strumień pary (wytwarzanie)40 g/min
Uderzenie pary185 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
CenaTefal Express Steam FV2839 oferta w RTV EURO AGD

Wydajne żelazko do 200 zł z ceramiczną stopąTefal Express Steam FV2839 ma mocne uderzenie pary, przydatną blokadę kapania oraz wbudowany system antywapienny. Pomocny okaże się spryskiwacz i pionowy wyrzut pary. Z tym żelazkiem parowym prasowanie będzie prostsze, efektywniejsze i szybsze.

Zaletą jest automatyczny regulator pary, który dobiera odpowiednią ilość w zależności od rodzaju tkaniny. Żelazko w krótkim czasie nagrzewa się. Spory pojemnik na wodę ogranicza konieczność częstego napełniania, a więc gwarantuje dłuższe działanie. Przewód zasilający ma długość 1,9 m, co oznacza swobodne manewrowanie.

5. Philips DST5010/10

wydajne żelazko do 200 zł Philips DST5010/10
Maksymalna moc2400 W
Rodzaj stopySteamGlide Plus
Pojemność zbiornika na wodę320 ml
Strumień pary (wytwarzanie)40 g/min
Uderzenie pary160 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
CenaPhilips DST5010/10 oferta w Ceneo

Zestawienie wydajnych żelazek do prasowania do 200 zł zamyka Philips DST5010/10. To żelazko zachwyca funkcją Eco pozwalającą zaoszczędzić energię elektryczną. Wytwarzanie pary i dodatkowe uderzenie pary stoją na dobrym poziomie, co pomoże w rozprasowaniu zagnieceń. Praktycznym rozwiązaniem jest zintegrowana opcja usuwania kamienia wydłużająca trwałość sprzętu.

Żelazko parowe posiada odporną na zarysowania i prostą w czyszczeniu stopę SteamGlide Plus. Nie pojawią się plamy z kapiącej wody, co zawdzięczasz blokadzie kapania. Żelazko prezentuje się prosto, a zarazem atrakcyjnie. Nie wyślizgnie się z dłoni, bowiem rączka ma specjalną fakturę. Nie trzeba wyciągać i rozkładać deski, żelazko z funkcją prasowania w pionie wyprasuje wiszące zasłony.

Czego oczekiwać po wydajnym żelazku do 200 zł?

Niejeden ranking żelazek stanie się pomocny przed wizytą w sklepie, natomiast markowe żelazko musi posiadać pewne kluczowe parametry, aby spełniało Twoje wymagania. Są to między innymi:

  • Pojemność zbiornika na wodę - stosunkowo duży pojemnik wiąże się z rzadszym napełnianiem, a to zwiększa komfort użytkowania. Ważne, żeby otwór był w większym rozmiarze. Nowoczesne żelazka posiadają zbiorniki o pojemności w granicach 270 - 360 ml.
  • Moc - żelazko parowe nagrzeje się w mgnieniu oka, o ile jego moc będzie na wystarczającym poziomie. W kwocie do 200 zł nabędziesz żelazko o mocy od 2400 W do nawet 3000 W.
  • Stopa - najczęściej spotkasz stopę ceramiczną, znaną z równomiernego nagrzewania, braku ryzyka przypalenia materiałów i odporności na zarysowania. Końcówka stopy żelazka powinna być jak najbardziej zwężona, gdyż tylko wtedy poradzi sobie z trudno dostępnymi miejscami.
  • Strumień i uderzenie pary - żelazkiem z funkcją pary najskuteczniej usunąć najcięższe zagniecenia, nawet z grubych tkanin. Aby tak się stało, wytwarzanie pary powinno wynosić minimum 40 g/min, natomiast uderzenie 160 g/min.
  • Funkcja automatycznego wyłączania - samodzielny wyłącznik w żelazkach to istotna cecha, bowiem wpływa na bezpieczeństwo użytkowania. Jest inaczej nazywana funkcją strażaka. Niejednokrotnie zdarza się, że ktoś zapomni wyłączyć sprzęt, a to może doprowadzić nawet do pożaru. Takie zabezpieczenie sprawi, że żelazko przejdzie w stan uśpienia po określonym czasie bezczynności.
  • Funkcje samooczyszczania - czyszczenie stopy żelazka nie jest lubianym zajęciem, dlatego zastanów się nad produktem, który zrobi to za Ciebie. Regularne odkamienianie urządzenia przekłada się na dłuższą trwałość. Żelazka potrafią być wyposażone w nawet potrójne oczyszczanie.
  • Funkcja pionowego wyrzutu pary - wszystkie wydajne żelazka do 200 zł umożliwiają prasowanie firanek w pionie.
  • Przewód - postaw na długi przewód zasilający. Dobrym rozwiązaniem jest tak zwany przewód kulkowy, inaczej obrotowy. Z jego pomocą manewrowanie żelazkiem będzie komfortowe.
  • Wygodna obsługa - każde nietuzinkowe żelazko to takie, które charakteryzuje się antypoślizgową rączką i kompaktowymi gabarytami. Praktyczną funkcją jest blokada kapania, dzięki której woda nie będzie wyciekała, a tym samym nie ubrudzisz ubrań w czasie prasowania. Ważne jest komfortowe używanie pokrętła do regulacji temperatury (oznaczona kropkami - im więcej kropek, tym wyższa temperatura).
  • Producent - tylko doświadczone marki oferują w swojej ofercie solidnie wykonane i funkcjonalne żelazka.

Podsumowanie

W topowej liście polecanych żelazek znalazły się modele takich firm, jak: Braun, Philips, Gotie, Tefal i Zelmer.

Żelazko parowe do kwoty 200 zł to niezawodny pomocnik w częstym prasowaniu. Zbiorniki na wodę są pojemne, stopy odpowiednio wyprofilowane, moc wysoka, a konstrukcje ergonomiczne. Zarówno wytwarzanie pary, jak i jej uderzenie sprawi, że prasowanie stanie się szybsze i łatwiejsze. Wydajne żelazka są komfortowe w użyciu, bezpieczne i proste w czyszczeniu.

Jeżeli posiadasz w domu żelazko, z którego jesteś zadowolona/ny, to podziel się z nami opinią w sekcji komentarzy.

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
Żelazko parowe do 200 zł | TOP 5 |