PODPOWIEDZI:

Żelazko bez regulacji temperatury | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Philips DST8050/20 Azur 8000 SeriesPhilips DST8050/20 Azur 8000 Series679 zł
2BEKO FutureIron Premium SPA 9130BBEKO FutureIron Premium SPA 9130B349 zł
3Braun TexStyle 9 SI9270WHBraun TexStyle 9 SI9270WH399 zł
4Tefal Smart Protect Plus FV6872Tefal Smart Protect Plus FV6872329 zł
5Russell Hobbs One Temperature 25090-56Russell Hobbs One Temperature 25090-56219 zł
Żelazko bez regulacji temperatury | Ranking TOP 5

Żelazko bez regulacji temperatury to również chętnie wybierany segment, gdyż nie wymaga od Ciebie doboru właściwej temperatury do danego materiału. Poznaj TOP 5 żelazek z trybem automatycznej pracy. Zapraszam!

Niekiedy problem przysparza ustawienie prawidłowej temperatury w zależności od tkaniny. Dla przykładu inna jest zalecana do prasowania bawełny, inna do jedwabiu czy elastanu. Z pomocą przychodzi żelazko z trybem automatycznej pracy. Nie ma ono manualnej regulacji temperatury.

Każdy model jest również opisany w bazie żelazek.

Żelazko bez regulacji temperatury – Opinie

1. Philips DST8050/20 Azur 8000 Series

żelazko bez regulacji temperatury Philips DST8050/20 Azur 8000 Series
Maksymalna moc3000 W
Rodzaj stopySteamGlide Elite Rosecopper
Pojemność zbiornika na wodę350 ml
Strumień pary (wytwarzanie)85 g/min
Uderzenie pary260 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
CenaPhilips DST8050/20 Azur 8000 Series oferta w Ceneo

Nowoczesne żelazko parowe bez regulacji temperaturyPhilips DST8050/20 Azur 8000 Series w krótkim czasie poradzi sobie z wszelkimi zagnieceniami nawet na grubych tkaninach, nagrzewa się bardzo szybko. Zostało wyposażone w wytrzymałą i dobrze wyprofilowaną stopę SteamGlide Elite, ergonomiczną rączkę oraz opcję automatycznego wyłączania zwiększającą bezpieczeństwo. Spiczasta końcówka dociera w trudno dostępne miejsca. Generuje niezwykle silny strumień pary.

Technologia OptimalTEMP całkowicie wyeliminowała ryzyko przypalenia tkanin. Prasujesz zarówno kaszmirowe, jak i jedwabne materiały z jedną, tą samą temperaturą bez żmudnego sortowania odzieży. Inteligentna technologia czujnika ruchu polega na tym, że w momencie wykrycia ruchu żelazka w automatyczny sposób uwalnia parę.

Nie zabrakło funkcji pozwalającej na prasowanie i odświeżanie wiszących rzeczy (nie trzeba rozkładać deski). Zbiornik o pojemności 350 ml umożliwia prasowanie większej ilości ubrań. Funkcja Quick Calc Release odpowiada za usuwanie osadu wapiennego/kamienia, co zwiększa wydajność. Nie dochodzi także do niechcianego wycieku wody ze stopy żelazka.

2. BEKO FutureIron Premium SPA 9130B

żelazko z trrybem automatycznej pracy BEKO FutureIron Premium SPA 9130B
Maksymalna moc3000 W
Rodzaj stopyCeramiczna
Pojemność zbiornika na wodę350 ml
Strumień pary (wytwarzanie)63 g/min
Uderzenie pary280 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
CenaBEKO FutureIron Premium SPA 9130B oferta w Media Markt

Żelazko bez regulacji temperaturyBeko FutureIron Premium SPA 9130B zachwyca wyświetlaczem elektronicznym, blokadą kapania zapobiegającą mokrym plamom na materiałach oraz opcją pionowego wyrzutu pary dla łatwego prasowania ubrań na wieszakach, zasłon czy firanek. Przy okazji pozbędzie się nieprzyjemnych zapachów z ciuchów i bakterii. Żelazko automatyczne o mocy 3000 W z silnym strumieniem pary bez problemu poradzi sobie z trudnymi zagnieceniami i to w szybkim czasie. Na naprawdę oporne zagniecenia zaleca się użycia dodatkowego wyrzutu pary.

Pojemność zbiornika na wodę wynosi 350 ml, zatem nie jest konieczne częste uzupełnianie. Stopa żelazka SuperGlide Ceramic Soleplate płynnie porusza się po tkaninie, nie przywiera, dociera w trudne zakamarki (na przykład pomiędzy guzikami). Nie regulujesz samodzielnie temperatury, nie oddzielasz ubrań, tylko prasujesz wszystko bez ryzyka przypalenia. Dla zapominalskich przyda się funkcja strażaka, polegająca na automatycznym wyłączaniu po określonym czasie bezczynności. Jeżeli prasujesz duże ilości ubrań lub robisz to często, skorzystaj z trybu Eco dla większej oszczędności energii. Spryskiwacz przyda się do zwilżania tkanin. Sprzęt powiadomi o konieczności pozbycia się kamienia.

Zobacz również test Beko FutureIron Premium SPA 9130B, który znalazł się na naszej stronie oraz kanale YT.

3. Braun TexStyle 9 SI9270WH

żelazko bez regulacji temperatury Braun TexStyle 9 SI9270WH
Maksymalna moc3000 W
Rodzaj stopyEloxalowa
Pojemność zbiornika na wodę330 ml
Strumień pary (wytwarzanie)50 g/min
Uderzenie pary225 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
CenaBraun TexStyle 9 SI9270WH oferta w Ceneo

Żelazko parowe z trybem automatycznej pracyBraun TexStyle 9 SI9270WH oferuje wbudowany system antywapienny dla właściwej konserwacji, a także funkcję prasowania w pionie. Wysoka moc i silna emisja pary dają najlepsze rezultaty w walce z zagnieceniami. Dokładny wyrzut pary z czubka żelazka łatwo pozbywa się uporczywych zagnieceń z kołnierzy. Inteligentny tryb iCare chroni odzież poprzez ustawienie bezpiecznej temperatury niezależnie od rodzaju materiału. Żelazko prezentuje się stylowo, posiada miękki uchwyt zwiększający komfort prasowania, zapewnia błyskawiczne i proste prasowanie.

Eloxalowa stopa ma dobry poślizg, wykazuje odporność na zarysowania, bez większego wysiłku z Twojej strony przesunie się do tyłu, nie straszne jej przeszkody, jak zamki błyskawiczne czy przestrzenie między guzikami. Udoskonalony system blokady kapania nie dopuści do wycieków wody. O bezpieczeństwo i oszczędność energii dba funkcja automatycznego wyłączania, która następuje po 8 minutach bezczynności (pozycja pionowa żelazka) lub po 1 minucie (pozycja pozioma). Przewód zasilający ma długość 2,5 m, co gwarantuje swobodne manewrowanie. Istnieje możliwość używania wody z kranu.

4. Tefal Smart Protect Plus FV6872

żelazko parowe z trybem automatycznej pracy Tefal Smart Protect Plus FV6872
Maksymalna moc2800 W
Rodzaj stopyDurilium AirGlide
Pojemność zbiornika na wodę270 ml
Strumień pary (wytwarzanie)40 g/min
Uderzenie pary260 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
CenaTefal Smart Protect Plus FV6872 oferta w Ceneo

Żelazko z automatycznym doborem temperaturyTefal Smart Protect Plus FV6872 charakteryzuje się spryskiwaczem, imponującym uderzeniem pary do trudnych zagnieceń, a także dużą mocą. Żelazko parowe zyskało pozytywne opinie ze względu na pionowy wyrzut pary, optymalną kombinację pary i temperatury oraz trwałą stopę ze specjalną powłoką. Zapewnia ona świetne prowadzenie i doskonałe rozprowadzenie pary (aktywne otwory znajdują się na środku, z boku i na końcówce).

Funkcja Anti Drip zapobiega poplamieniu ubrań. W momencie nieużywania żelazka wyłączy się ono automatycznie. W trybie Eco zaoszczędzisz nawet 20% energii. Spory otwór ułatwia uzupełnianie wody. Praktycznym rozwiązaniem jest funkcja wpływająca na wydajność urządzenia, bowiem czyści stopę z cząsteczek kamienia.

5. Russell Hobbs One Temperature 25090-56

żelazko parowe bez regulacji temperatury Russell Hobbs One Temperature 25090-56
Maksymalna moc2600 W
Rodzaj stopyCeramiczno-turmalinowa
Pojemność zbiornika na wodę350 ml
Strumień pary (wytwarzanie)50 g/min
Uderzenie pary210 g/min
Pionowy wyrzut paryTak
CenaRussell Hobbs One Temperature 25090-56 oferta w Ceneo

Zestawienie żelazek bez regulacji temperatury zamyka Russell Hobbs One Temperature 25090-56. To żelazko do prasowania z trybem automatycznej pracy cechuje się łatwym w napełnieniu i pojemnym zbiornikiem na wodę, mocnym uderzeniem pary oraz pionowym wyrzutem pary. Zastosowano ceramiczno-turmalinową stopę o gładkim poślizgu.

Bezpiecznie wyprasujesz zarówno bawełniane rzeczy, jak i zwykłe jeansy. Jedna temperatura jest optymalna dla każdego rodzaju tkanin. Wśród zalet warto wspomnieć o funkcji samooczyszczania i zapobiegania osadzaniu się kamienia, 3-metrowym przewodzie, a także wskaźniku pracy. Żelazko Russell Hobbs jest najtańsze z listy.

Dlaczego warto postawić na żelazko bez regulacji temperatury?

W dziale ranking żelazek poznałeś wiele modeli żelazek parowych, natomiast dzisiaj wyszczególniłam grupę żelazek z trybem automatycznej pracy. To oznacza, że temperatura jest ustawiana samodzielnie przez urządzenie i utrzymywana na stałym poziomie.

Istnieje wiele argumentów przemawiających za zakupem. Wśród głównych należą takie jak:

  • Mniejsze ryzyko przypalenia tkaniny (bądź w ogóle brak tego ryzyka).
  • Żelazko z automatycznym doborem temperatury sprawdzi się najlepiej, jak masz do wyprasowania wiele ubrań z różnymi zaleceniami temperatury prasowania. Nie trzeba sortować odzieży, co z kolei wpływa również na oszczędność czasu.
  • Nie musisz czekać, aż żelazko osiągnie daną temperaturę, tak jak ma to miejsce w przypadku manualnych zmian ustawień.
  • Żelazko bez regulacji temperatury skutecznie poradzi sobie z zagnieceniami, jednocześnie nie dopuszczając do uszkodzeń delikatnych materiałów (jednakowa, optymalna temperatura).
  • Para nie tylko rozprasuje zagniecenia, ale także odświeży ubrania między innymi z zapachu dymu papierosowego.
  • Obsługa jest prosta i szybka.
  • Stopa nagrzewa się nieznacznie, więc trudniej się przypadkowo oparzyć.
  • Wyprasujesz złożony obrus, a to dzięki temu, że para wodna przenika przez kilka warstw materiału.
  • Żelazka automatyczne również są wyposażone w inne przydatne funkcje, jak na przykład pionowy wyrzut pary, blokada kapania, system usuwania kamienia, samodzielne wyłączanie.

Podsumowanie

Żelazko bez opcji ręcznego ustawienia temperatury to inteligentny sprzęt, dzięki któremu nie musisz się martwić o uszkodzenie tkaniny. Nie mają charakterystycznego pokrętła, korzystają z wyrzutu gorącej pary (para nie jest jedynie dodatkiem, tak jak ma to miejsce w innych modelach), znacznie zwiększą komfort podczas prasowania. Nie rozgrzewają stopy do wysokich temperatur.

Pochodzą od takich producentów, jak Philips, BEKO, Braun, Russell Hobbs, Tefal. Żelazko z trybem automatycznej pracy oferuje maksymalną moc 3000 W, trwałą stopę, wytwarzanie pary na poziomie od 40 g/min do 85 g/min, dodatkowe uderzenie pary w zakresie od 210 g/min do 280 g/min, zbiorniki na wodę o pojemnościach od 270 ml do 350 ml.

Jednorazowa inwestycja z pewnością się opłaci, zapewni wygodę, bezpieczeństwo i oszczędność czasu przez wiele lat.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Żelazko bez regulacji temperatury | Ranking TOP 5