PODPOWIEDZI:

Audio na Święta - Jaki prezent wybrać?

Audio na Święta - Jaki prezent wybrać?

Chcesz kupić audio na święta w formie prezentu? Dobrze trafiłeś! W tym artykule wybraliśmy dla Ciebie kilka propozycji tego rodzaju sprzętu w przystępnej cenie, czyli do 200 złotych. W tym pułapie cenowym można znaleźć naprawdę ciekawe i solidne urządzenia, które przydadzą się studentowi, filmowcowi, czy nawet producentowi muzycznemu, któremu akurat planujesz sprawić niespodziankę podczas nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Rdzeniem artykułu są oczywiście słuchawki w kilku typach jako najszerzej dostępny i najbardziej funkcjonalny sprzęt audio do 200 zł. To jednak nie wszystko. Znajdziesz tu także ciekawe propozycje głośników bezprzewodowych czy dyktafon, które mogą się okazać naprawdę trafionym prezentem.

Na co warto zwracać uwagę podczas wyboru na prezent sprzętu audio do 200 złotych:

  • Funkcjonalność
  • Czy urządzenie jest jeszcze przydatne w 2020 roku?
  • Czego potrzebuje osoba obdarowywana?
  • Postaw na sprawdzonego producenta

Polecany sprzęt audio na prezent

Behringer BH 770

Link do zakupu Behringer BH 770

Koss Porta Pro

Link do zakupu Koss Porta Pro

Pioneer SE-S3BT

Link do zakupu Pioneer SE-S3BT

Sennheiser CX 300S

Link do zakupu Sennheiser CX 300S

Sony SRSXB12B

Link do zakupu Sony SRSXB12B

JBL Go3

Link do zakupu JBL Go3

Sony ICD-PX240

Link do zakupu Sony ICD-PX240

Behringer BH 770

Pierwsza pozycja na liście to słuchawki referencyjne od Behringera BH 770. Urządzenie to idealnie nada się dla początkującego, a nawet zaawansowanego producenta muzycznego czy muzyka. To jednak nie koniec, bo sprzęt ten sprawdzi się także jako podarunek dla kogoś, kto ceni sobie klarowny i naturalny dźwięk wysokiej jakości.

Behringer BH 770

Nieprzypadkowo znalazły się w naszym zestawieniu słuchawek studyjnych i w polecanych prezentach. Oferują one bowiem w pełni profesjonalny dźwięk za niedużą kwotę. Składa się na to szerokie pasmo przenoszenia od 5 do 35 tysięcy Hz, które w połączeniu z dużymi, 53 milimetrowymi przetwornikami tworzy zestaw dający wybrzmieć nawet najmniejszym detalom w utworze.

Zamknięta konstrukcja zapewnia dobrą izolację, co jest bardzo przydatne przy pracy w studiu, podczas nagrań. Nie jest to z kolei niezbędne przy monitorowaniu czy pracy z dźwiękiem. Całe szczęście słuchawki te zapewniają liniowość, bardzo potrzebną przy miksie oraz masteringu. Liniowość pasma przenoszenia sprawia, że wszystkie częstotliwości odtwarzane są z taką samą mocą i nie zakłócają siebie nawzajem, tworząc czyste i naturalne brzmienie.

W trakcie powstawania materiału niestety te słuchawki w kwocie do 200 złotych zostały wyprzedane. Cały czas są jednak dostępne za 239 złotych.

Koss Porta Pro

Koss Porta Pro to kolejne przewodowe słuchawki nauszne, które tak jak poprzednik oferują całkiem profesjonalną jakość dźwięku. Jest to jednak produkt o innym, mniej specjalistycznym przeznaczeniu aniżeli BH 770.

Model produkowany od 1984 roku jest prawdziwą legendą na rynku audio. Co sprawia, że Porta Pro dorobiły się takiego miana? Przede wszystkim wcześniej wspomniana profesjonalna jakość dźwięku. Tą uzyskano z pomocą nietypowej konstrukcji przetworników, wyposażonej w czułe magnesy neodymowe i poszerzonemu pasmu przenoszenia od 15 do 25 tysięcy Hz.

Koss Porta Pro

Oferują także ciekawą, lekką budową, która może sprawiać wrażenie podatnej na uszkodzenia. Nic bardziej mylnego. Słuchawki te są wytrzymałe, a sposób, w jaki dostosowują się do głowy, sprawia, że długie godziny słuchania muzyki będą komfortowe. Pojedyncze elementy sprzętu nie trzeszczą, nie wywoła to więc dyskomfortu. Dzięki otwartej konstrukcji dźwięki nie kumulują się w muszli, co wpływa na klarowność brzmienia, a słuchając muzyki, pozostajesz jednocześnie w kontakcie z otaczającym Cię światem.

Jedyną bolączką tego produktu są szybko eksploatujące się poduszki nauszników, te jednak bez problemu można wymienić. Zakup oryginalnych Koss Porta Pro daje także gwarancję na produkt. Rejestracja z pomocą kodu znajdującego się na specjalnej etykiecie w serwisie dozywotniagwarancja.pl sprawi, że można serwisować produkt w autoryzowanych salonach niezależnie od stopnia uszkodzenia za każdorazową opłatą 30 złotych.

Koss Porta Pro to solidny produkt, który w kwocie do 200 złotych znajdziesz w dwóch wersjach - standardową oraz ze wbudowanym mikrofonem. Całokształt rzutuje na fakt, że modele te zdominowały zestawienia słuchawek nausznych do 150 oraz słuchawek nausznych do 200 złotych. Jest również wersja bezprzewodowa, jednak kosztuje ona około 300 złotych.

Pioneer SE-S3BT

Naturalną koleją rzeczy nadszedł czas na nauszne słuchawki bezprzewodowe. Polecany przez nas produkt w tej kategorii to Pioneer SE-S3BT. Będzie to dobry wybór na prezent, dla osób zabieganych, ceniących sobie funkcjonalność i jednocześnie uwielbiających cieszyć się muzyką w każdym miejscu.

Nie imponują w kwestiach technicznych takich jak pasmo przenoszenia, oferują za to solidne parametry, które cenimy w zestawieniach słuchawek bezprzewodowych. Mowa tu o całkiem długim czasie pracy - nawet do 25 godzin, dostępie do asystentów głosowych - Google, czy Siri. To główne aspekty, które stanowią o funkcjonalności tego modelu.

Pioneer SE-S3BT

Wysoki standard Bluetooth 5.0 zapewni szybkie i stabilne połączenie ze smartfonem, co oczywiście pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania. Pomimo zamkniętej konstrukcji, która dobrze izoluje, słuchawki te nie są wcale ciężkie - ważą około 200 gramów. Dodatkowo możliwość złożenia sprawi, że bez problemu można zabrać się je w każde miejsce.

Sennheiser CX 300S

Ostatnia propozycja z segmentu słuchawek, tym razem dokanałowy model od Sennheisera CX 300S. Dla tych, którzy cenią sobie dobrą jakość w niewielkich rozmiarach i nie przepadają za mniej kompaktowymi nauszniakami.

Trzysetki to budżetowy model od producenta, który słynie z bardzo dobrej klasy produktów audio. Wybierając więc słuchawki marki Sennheiser, masz gwarancję jakości. Tak jest i w tym przypadku. Wykonane bardzo solidnie, przetrwają więc niedbałe przechowywanie w kieszeni. Dobrze dopasowują się do ucha, co wpływa na komfort podczas korzystania. Konstrukcja jest bardzo dobrze przemyślana, świadczy o tym, chociażby płaski przewód, który się nie plącze, co jest największą bolączką słuchawek dokanałowych.

Sennheiser CX 300S

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to słuchawki nie szokują, grają one jednak bardzo naturalnie i czysto, co docenią miłośnicy dobrego dźwięku. Problemem może być delikatny brak basów, który został nieco okrojony na rzecz klarowności właśnie. Nie jest to jednak ubytek na tyle duży, by w jakikolwiek sposób dyskredytować ten model. W zestawie oprócz gumek w różnych rozmiarach znajduje się także etui do przechowywania słuchawek, dzięki temu ciężej będzie je zgubić i nie będą tak podatne na zniszczenia.

Sony SRSXB12

Głośnik bezprzewodowy to świetne wyposażenia dla studenta i nie tylko. Rozkręci niejedną imprezę i będzie idealny jako przenośny zestaw audio podczas wakacyjnych podróży.

Dość kompaktowy Sony SRSXB12 bryluje przede wszystkim bardzo wydajną baterią, która wytrzymuje nawet 16 godzin bez ładowania, nie trzeba więc przejmować się częstym ładowaniem urządzenia.

Sony SRSXB12

Do tego głośnik wyposażony jest w ochronę przeciw pyłowi i zachlapaniu w standardzie IP67. To oznacza, że głośnik całkowicie chroniony jest przed pyłem, a także krótkotrwałym zanurzeniem w wodzie. Dotyczy to wszelkiego rodzaju zachlapań oraz zanurzenia w wodzie maksymalnie do 30 minut na głębokość 1 metra.

Za atrakcyjne brzmienie w tym urządzeniu odpowiada autorska technologia Sony - EXTRA BASS, którą można spotkać także w słuchawkach tej firmy. Podbija ona cyfrowo niższe tony, dając basowi wybrzmieć, nawet w tak kompaktowym urządzeniu, jak głośnik Bluetooth. Dodatkowo głośnik ten pozwala na stworzenie przenośnego zestawu stereo w połączeniu z drugim urządzeniem XB12.

JBL Go3

Kolejny głośnik mobilny na Bluetooth, tym razem model Go3 firmy JBL. Jest to trzecia wersja znanego i lubianego Go. Urządzenie to jest jeszcze bardziej kompaktowe aniżeli model Sony, można zabrać go więc ze sobą nawet w kieszeni. Przez to traci nieco na wytrzymałości baterii, nadal jest to jedna całkiem przyzwoite 5 godzin.

JBL Go3

Z urządzeniem Sony łączy go również odporność na pył i zachlapania w standardzie IP67. Co oczywiście oznacza pełną ochronę przed pyłem i maksymalnie 30 minut w zanurzeniu na głębokości 1 metra. Można więc go zabrać plażę czy do parku bez obawy o zabrudzenie, czy zachlapanie. Poza tym przyjemna w dotyku materiałowa powłoka wzmacnia konstrukcję i zmniejsza jej podatność na uszkodzenia.

Gra na naprawdę wysokim poziomie i głośno jak na ten pułap cenowy, przewyższając w tej kwestii poprzedników z rodziny. Działa w najnowszym standardzie Bluetooth 5.1, który zapewnia stabilne i szybkie połączenie. Dodatkowo 5.1 jest bardziej energooszczędny od poprzedników.

Sony ICD-PX240

Na koniec Sony ICD-PX240. Może nasuwać się pytanie, czy dyktafon może być udanym prezentem? Jak najbardziej. Jest to urządzenie, które będzie bardzo przydatne dla studenta, szczególnie dziennikarstwa, czy początkującego filmowca.

Można na nim zapisywać rozmowy, wykłady, wywiady, czy nawet notatki, bądź myśli, gdy nie ma czasu przelać ich na kartkę papieru. Taka forma jest zresztą szybsza i prostsza, aniżeli tradycyjny długopis.

Sony ICD-PX240

W przypadku tego modelu jakość nagrania w najwyższej jakości jest naprawdę całkiem niezła. Oczywiście urządzenie to daje możliwość dołączenia mikrofonu. Maksymalna długość nagrań w najwyższej rozdzielczości to 43 godziny na 4 GB wbudowanej pamięci.

Dobrą jakość zapewnia filtr górnoprzepustowy i technologia NoiseCut - niweluje to niepotrzebne hałasy i dźwięki dochodzące do dyktafonu w niższych częstotliwościach. Urządzenie jest dość proste w obsłudze i funkcjonalne, oferuje aktywację głosem czy intuicyjną regulację czułości mikrofonu.

Pozwala na zapis jedynie w MP3, nie jest to jednak problem, bo w większości na tym właśnie formacie pracuje się w przypadku montażu. Co bardzo istotne w dyktafonie z tej półki cenowej, PX240 działa w trybie dysku wymiennego, czyli pendrive’a. Sprawia to, że można bez problemu przerzucać materiały pomiędzy dyktafonem a komputerem.

blog comments powered by Disqus
Audio na Święta - Jaki prezent wybrać?