PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Wakacje od RAT z Orange

iPhone za 300$, Burger Troll i Autonomiczne Samochody - VideoNews #99

iPhone za 300$, Burger Troll i Autonomiczne Samochody - VideoNews #99

Cześć, ja jestem Mikołaj i witam was w kolejnym, dziewięćdziesiątym dziewiątym, cotygodniowym VideoNews, w którym jak zwykle przybliżymy wam najciekawsze informacje ze świata technologii. A dziś między innymi o Iphonie za 300$, trollu Burger Kinga oraz troszkę o apple! Zapraszam również do obejrzenia do końca, bo tam będzie troszkę o konkursie, który odbywa się na naszej stronie!

Burger Troll 

Burger King w Ameryce postanowił w dość nietypowy sposób strollować większość użytkowników popularnego tam Google Home. W jaki sposób? Fastfoodowa sieć zrobiła spot, na którym widzimy sprzedawcę z burgerem w ręku, który twierdzi, że w ciągu 15 sekund nie jest w stanie opowiedzieć wszystkiego o tej kanapce dlatego gestem prosi o zbliżenie się kamery i wypowiada "Okay Google", które wybudza nasłuchujące urządzenie Google Home i idzie dalej pytaj "czym jest Whooper", czyli trzymany w ręku burger.  Oczywiście obudzone urządzenie od razu zaczęło czytać odpowiednio wcześniej zmodyfikowaną przez Burger King formułkę z Wikipedii z zawartością kanapki. Doskonały i kreatywny pomysł na reklamę? Niestety nie wszystko potoczyło się tak jak planowali to sobie ludzie z działu marketingu. Ludziom nie za bardzo przypadła reklama do gustu i by strollować trollującego postanowili pozmieniać definicję na Wikipedii tak, że Home wypowiadał np. Że burger zawiera w sobie 100% średniej wielkości dziecko... Oczywiście Google też nie pozostało bierne blokując po pewnym czasie formułkę, by Google Home ją ignorowało a pozmienianie definicję na Wikipedii zostały odpowiednio przywrócone przez administrację. Jak wam się podoba taki pomysł wkradania nam się do domów, dobra  pomysł na reklamę czy dobre przedstawienie słabości sztucznej inteligencji?  


Reklama BurgerKing

Iphone za 300$ 

Macie może Iphona? A może chcielibyście mieć ale nie podoba wam się wysoka cena jaką trzeba za telefon z jabłuszkiem zapłacić? No to lepiej, co jeżeli powiem wam, że własnego IPhone 6S możecie mieć już od 300$, czyli coś około 1200zł? Od razu też zaznaczam, że nie chodzi o jakąś nową wersję głośnego jakiś czas temu Goophona! Scotty Allen postanowił zamiast szukać telefonu na jakiś aukcjach internetowych postanowił podczas swojego pobytu w Chinach pokupować różne części z iPhoneów 6S, po czym samemu sobie je złożyć. I zadziwiająco telefon udało się poprawnie złożyć tak by normalnie, z wszystkimi funkcjami działał. Ale dlaczego nie iPhone 7? Allen ma już zakupionego 6S więc postanowił, że zrobi sobie porównanie oraz obawiał się, że do 7-ki może nie udać się mu skompletować wszystkich niezbędnych części.


Scotty Allen

Lockbook

Mimo masy aplikacji jak Evernote czy OneNote wiele osób, w tym ja zwyczajnie woli zapisywać swoje  notatki czy prowadzić kalendarz w dalszym ciągu analogowo przy użyciu długopisu i kartki. Jednak takie notatki są podatne na niepożądane spojrzenia rodzeństwa czy niedbających o cudza prywatność ludzi. Na Indiegogo pojawiła się koncepcja notesu z zabezpieczeniem na odcisk palca. Zabezpieczony notes okazał się na tyle ciekawa propozycja, ze z zakładanych 30 tysięcy dolarów uzbierał już prawie 70 tysięcy. 


LockBook 

Facebook kontra Fake News 

Już od jakiegoś czasu w wideonewsach przewija się temat fakenewsów na Facebooku i próby Marka Zuckerberga do uporania się z nimi. Na razie na Facebooku powoli mamy móc się spotykać ze specjalnymi oznaczeniami postów, które zostaną uznane za promujące fałszywe informacje, lecz w ostatnim czasie prezes Facebooka nakazał swoim programistom by w jak największym stopniu zwalczyli samo zjawisko pojawiania się takich informacji. I tak, zostały ogłoszone zmiany by utrudnić możliwość zakładania fałszywych kont, które miałyby publikować fakenewsy. Działanie algorytmu jest całkiem proste, ponieważ każde konto ma być specjalnie monitorowane pod względem postów, które miałyby się często powtarzać. Podobno system działa już bardzo skutecznie, ponieważ we Francji po krótkim czasie testów udało się usunąć ponad 30 tysięcy kont.


Facebook

Autonomiczne Samochody Apple 

Autonomiczne Samochody od Apple, szalona i piękna wizja dużej części fanów jabuszek. Znów wracamy do Apple. W Dolinie Krzemowej razem z Google, BMW, Mercedesem czy Teslą, Apple dostało pozwolenie i będzie mogło na publicznych drogach testować autonomiczne samochody. Niestety nie wiadomo czy to faktycznie ciche potwierdzenie istnienia prototypów autonomicznych samochodów Apple, ponieważ może to być np. tylko testowanie jakiejś pojedynczej technologii.


Koncepcja Samochodu Apple

Dobrzy Gracze PokemonGO

Gracie jeszcze w PokemonGo? Może nie była to najlepsza gra na świecie, ale jak uważają badacze z Uniwersytetu Wisconsin-Madison, gra ta może mieć pozytywny wpływ na pozytywne podejście do ludzi. Badanie przeprowadzono na 400 osobach, z czego 40 aktywnie spędzało czas grając w Pokemon Go a w wyniku badań okazało się, że właśnie te 40 osób było bardziej przyjacielskie, mocniej pogłębiali stare relacje i nawiązywały nowe znajomości. Całe badanie odnosi się jednak jeszcze do czasów, gdy Pokemony GO były u szczytu popularności, jednak warto pamiętać, ze w dalszym ciągu jest sporo graczy, którzy w to grają a Niantic Labs w dalszym ciągu dodaje nowości. 


PokemonGO 

Krótkie Newsy 

Rekordowa Sprzedaż Samsunga

Samsung Galaxy S8 i S8+ pobijają rekordy w Polsce. Mimo dalej trwającej przedsprzedaży, która będzie trwała do 18 kwietnia, zamówiono już trzykrotnie więcej pre-orderów niż przy zeszłorocznych Galaxy S7 i S7 Edge.

Problemy AndroidPay

Android Pay napotyka na problemy w Polsce. Obecnie w Polsce korzysta 25 tysięcy osób z tej metody płatności co stanowi oszałamiające 1% wszystkich transakcji. Okazuje się, że Polacy zwyczajnie wolą zostać przy starym i w dalszym ciągu płacić zbliżeniowo kartą. 


AndroidPay

Niezwykła Liczba Użytkowników Messengera 

Messenger może pochwalić się ogromnymi liczbami użytkowników. Każdego miesiąca na całym świecie korzysta z tego komunikatora ponad 1.2 miliarda użytkowników co stanowi 64% wszystkich użytkowników Facebooka.


Facebook Messenger

Instagram góruje nad Snapem 

Instagram po zabraniu już chyba wszystkich fajnych funkcji Snapa, przegonił w dziennym przesyle zdjęć i filmików protoplastę zdjęciowych stories. 

Instagram

Wygraj Komputer

I na koniec informacje o konkursie, o którym wspomniałem na początku. Wraz ze sklepem Komputronik na naszym Facebooku odbywa się konkurs, w którym można wygrać złożony przez was zestaw komputerowy do 1500 zł. Co trzeba zrobić? W poście do którego znajdziecie link w opisie oraz zakładce musicie wrzucić swoją propozycję zestawu komputerowego do podanej kwoty oraz pełny regulamin konkursu. Na naszym kanale znajduje się również film gdzie Tomek Stilgar dokładnie opowiada o zasadach konkursu (materiał poniżej) oraz o pozostałych nagrodach dla uczestników. Serdecznie zapraszam do brania udziału!


blog comments powered by Disqus
iPhone za 300$, Burger Troll i Autonomiczne Samochody - VideoNews #99