PODPOWIEDZI:

PlayStation 5, Incydent w YouTube, Rosyjski Dron – VideoNews #150

PlayStation 5, Incydent w YouTube, Rosyjski Dron – VideoNews #150

Witam Was bardzo serdecznie w jubileuszowym 150 VideoNewsie, w którym jak co tydzień przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o przeciekach dotyczących PlayStation 5, incydencie w siedzibie YouTube oraz Razer Phone od Xiaomi!

Bankowość Uniwersalna 

A zaczynamy w tym tygodniu od niebezpiecznej aplikacji ze sklepu Google Play i ostrzeżenia. W sklepie pojawiła się apka "Bankowość Uniwersalna Polska", która umożliwiała logowanie się do 21 polskich banków, bez potrzeby instalacji innych aplikacji. Problem polega na tym, że (jak się można było domyśleć) zbierała ona informacje o użytkownikach. Podobno liczba pobrań nie przekroczyła setki, jednak skoro są ludzie, którzy to pobierają... przestrzegamy!  

Bankowość Uniwersalna Polska

PlayStation 5 

Wolicie grać na konsoli czy może na blaszaku? My za to donosimy o przeciekach dotyczących nadchodzącej konsolki PlayStation 5, które otrzymaliśmy dzięki serwisowi SemiAccurate. Jak donosi serwis, Sony w dalszym ciągu ma współpracować z AMD, dzięki czemu nadchodząca konsola ma operować na układzie graficznym w architekturze Navi z ośmiordzeniowym procesorem ZEN. Jako iż ma to się wiązać z niesamowitą wydajnością możemy być pewni, że nowa konsola prędko się nie pokaże. Innym bodźcem, który mówi, że jeszcze na nową konsolkę od niebiskich poczekamy jest fakt, że technologia Navi ma zadebiutować na rynku dopiero pod koniec tego roku. 

PS5 Fan Concept

Strzelanina W YouTube 

W minionym tygodniu doszło do ataku z bronią na jeden z oddziałów YouTube.  Sprawcą zdarzenia okazała się 39-letnia Nasim Naghdam, która postrzeliła trzy osoby po czym popełniła samobójstwo na miejscu. Wstępnie dowiadujemy się, że napastniczką kierowała złość i frustracji zmianami, które zostały wprowadzone w algorytmach YouTuba, przez co kanał napastniczki dostawał coraz to mniejsze zasięgi. Niestety ciężko ocenić czy to faktycznie był główny powód ataku.  

Strzelanina W Siedzibie YouTube

Razer Phone Od Xiaomi 

Przechodzimy do lżejszego tematu. Jakiś czas temu Razer wypuścił swój Razer Phone, smartfon skierowany do graczy mobilnych. Co na to uwielbiane Xiaomi? Chińska firma przedstawiła nowe urządzenie o nazwie Xiaomi BlackShark, które to ma mocniejszy procesor od RazerPhone, Snapdragon 845 razem z grafiką Adreno 630 a do tego 8 GB pamięci RAM i wyświetlacz 1080x2160pikseli. Urządzenie wizualnie przypomina konsolkę PSP a na rynku pojawić ma się już pod koniec roku. Jak wam się podoba, gralibyście na nim?  

Xiaomi BlackShark

Kolejna Śmierć W Autonomicznym Pojeździe  

Niedawno w VideoNewsie mówiłem wam o wypadku śmiertelnym z udziałem autonomicznego pojazdu Ubera. Niestety w zeszłym tygodniu wydarzył się kolejny wypadek z udziałem autonomicznego samochodu, tym razem od Tesli a dokładnie Tesli Modelu X. Pojazd uderzył o barierkę ochronną w trybie autopilota, jednak jak donosi raport od Tesli, system zapobiegania wypadkom ostrzegał kierowcę, który to jednak nie zareagował.  

Autonomiczna Tesla

Rosyjska Wpadka 

Przenosimy się do Rosji! Tamtejsza poczta zorganizowała pokaz drona do transportu paczek pocztowych, odpowiedź na pomysł Amazonu. Podczas prezentacji przy urzędnikach i potencjalnych klientach zdarzył się jednak wypadek, gdzie dron uderzył bardzo efektownie o ścianę rozbijając się o asfalt. Podobno przyczyną wypadku było nagromadzenie sieci Wi-Fi w otoczeniu, jednak czy nie jest to przypadkiem niezwykle mierne wytłumaczenie? Szacunkowe koszty nieudanego pokazu? 20 tysięcy dolarów!  

Rosyjski Dron Pocztowy

Prima Aprilis Technologii 

W zeszłe niedziele było prima aprilis, przez co postanowiłem znaleźć dla was parę ciekawych żartów, jakie zagwarantowały nam firmy z technologicznego świata. PayPal UK na twitterze zaprezentował mobilną drukarkę pieniędzy.

PayPal UK

Razer Project Venom v2, który to ma dawać niesamowitą moc graczom. 

Project Venom V2

Duolingo, aplikacja do nauki języków przedstawiła Brewolingo, czyli odpowiednie kraftowe piwa by mówić płynnie w dowolnym języku. 

Brewolingo

No i oczywiście Google, które to również postanowiło zrobić parę żartów.

Poszukiwania Wallego

Od poszukiwać Wallego w Google Maps, przez ChromeOS, który to jako system będzie umożliwiał pozyskiwanie energii ze światła słonecznego, po nową funkcję aplikacji Files Go, która to miała usuwać słabe żarty otrzymywane od rodziny czy znajomych. A wam jak podobały się tego roczne żarty, daliście się na coś?  

Nowa Funkcja Chrome

blog comments powered by Disqus
PlayStation 5, Incydent w YouTube, Rosyjski Dron – VideoNews #150