PODPOWIEDZI:

Samsung Atakuje, Xbox Adaptive Controller Elektryczny Komar - VideoNews #156

Samsung Atakuje, Xbox Adaptive Controller Elektryczny Komar - VideoNews #156

Witam Was bardzo serdecznie w 156 VideoNewsie, w którym jak co tydzień przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o kolejnej reklamie Samsunga, Xbox Adaptive Controller oraz o elektrycznych insektach.

Elektryczny Komar 

A w tym tygodniu zaczynamy od nietypowego mini insekta, który wygląda niesamowicie niepokojąco. Naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie stworzyli pierwsze na świecie, bezprzewodowe robo-insekty. Poprzednim wynalazkiem były robo-pszczoły, jednak tamte elektroniczne owady potrzebowały ciągłego podłączenia do sieci. RoboFly, bo tak zostały nazwane robociki nie mają kłopotów z zasilaniem, korzystają z odpowiedniej baterii fotowoltaicznej, którą naukowcy naświetlają niewidzialnymi wiązkami laserowymi. Zobaczymy czy za jakiś czas po naszych ogrodach będą latały elektryczne pszczoły.  

Reklama Samsunga Powala 

Samsung daje kolejnego pstryczka w nos Apple. W zeszłym tygodniu pojawiła się kolejna reklama Koreańskiego producenta, która naśmiewa się z notcha. Cała reklamówka oczywiście wywyższa Galaxy S9. Co jest dosyć dziwne, Samsung postanowił porównać Galaxy S9 do iPhone 6 jakoby ten miał się niesamowicie zacinać i być powolnym a Samsung Galaxy S9 oczywiście przedstawiony jest jako najlepszy smartfon. Dobrze, że galaxy S6 się nie zacinał! Jak oceniacie nową reklamówkę Samsunga? 

Biznes Surface 

Gigant z Redmont w minionym tygodniu zaprezentował Surface Hub 2, który to ma być bardzo dużym tabletem, stworzonym z myślą o sektorze biznesowym. Sam producent chwali się mobilnością konstrukcji, jednak 50,5 cala to nie specialnie mobilne rozwiązanie. Obraz wyświetlany na tej maszynce jest w jakości 4K i proporcjach 3:2. Dodatkowo Surface Hub 2 posiada mikrofon, kamerę i głośniki. Taki bogaty w funkcje projektor w formie ogromnego ekranu. Propozycja od Microsoftu zawita na rynku w przyszłym roku.  

Google Dla Niewidomych 

A teraz przechodzimy do Google, który pracuje nad ciekawą aplikacją dla niewidomych. Lockout, bo tak się nazywa, dzięki sztucznej inteligencji będzie mogła wykorzystać telefon na bardzo użyteczne urządzenie dla niewidomych. Dzięki sztucznej inteligencji będzie opisywać wszystko co będzie widziała kamera smartfonu, który to użytkownik będzie mógł zawiesić sobie na szji lub trzymać w ręce. System ma już rozpoznawać ludzi i różnego rodzaju obiekty opisując je użytkownikowi. Dodatkowo Lockout nie bombardzuje wiadomościami, by przypadkiem nie zdezorientować osoby niepełnosprawnej. Podobne rozwiązanie przedstawił jakiś czas temu Microsoft, który to zrobił aplikacje Seeing Al, wyposażone dodatkowo w system rozpoznawania twarzy.  

Kontroler Dla Niepełnosprawnych Od Microsoftu 

Wracamy do Microsoftu! Gigant z Redmond przedstawił nowy kontroler do Xbox-a, stworzony z myślą o niepełnosprawnych. Xbox Adaptive Controller to specjalny twór, który ma umożliwić granie na konsoli również tym, którzy nie są w stanie korzystać ze zwykłego pada. Wygląda naprawdę ciekawie i posiada wszystkie niezbędne do gry przyciski oraz odpowiednie odpowiedniki gałek. Ile to będzie kosztować? 99,99dolarów i ma być kompatybilny z Xbox One oraz Windowsem 10, a w sklepach pojawi się jeszcze w tym roku 

Drony Do Transportu Krwi 

A teraz technologia w służbie Polakom!  Wiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości autonomiczne drony pojawią się na niebie i będą transportowały...próbki krwi. Projekt polskiego start-up Airvin ma odpowiadać nie tylko za same drony, ale również infrastrukturę naziemną oraz pełny serwis. Maszyny mają poruszać się w przestrzeni około 150 metrów nad ziemią i mają mieć dostęp do 180 punktów pobrań krwi z prywatnych laboratoriów.  

Krótkie Newsy: 

Huawei Wymienia Ekrany Za Darmo 

Huawei deklaruje, że każdy użytkownik smartfonu P20 oraz P20 Pro po uszkodzeniu ekranu otrzyma darmowe wsparcie w formie darmowej wymiany ekranu przez 3 miesiące od zakupy. Pakiet serwisowy obejmuje również tylną część smartfona. 

Większa Prywatność Na YouTube 

Nadchodzi większe dbanie o prywatność na YouTube w ramach RODO. W najbliższym czasie ma pojawić się nowy tryb ala "Incognito", który będzie ograniczał zapis naszej aktywności. W nowym trybie niedostępny będzie mechanizm proponowanych filmów czy także kanałów, które subskrybujemy.  

blog comments powered by Disqus
Samsung Atakuje, Xbox Adaptive Controller Elektryczny Komar - VideoNews #156