PODPOWIEDZI:

VideoNews #200! ACTA 2, mini aparat od Sony, Huawei nie jest liderem rynku

VideoNews #200! ACTA 2, mini aparat od Sony, Huawei nie jest liderem rynku

Taki odcinek przypada średnio raz na dwa lata! VideoNews ma już 200 odcinków, a wśród nich nie brakowało ciekawych i trudnych tematów! Tak będzie również tym razem - zapraszamy do oglądania!

Ogromnie dziękujemy wszystkim widzom, którzy zaangażowali się w rozwój serii oraz towarzyszyli jej przez różne chwile. Mam nadzieję, że kolejne odcinki dostarczą wielu ciekawych faktów oraz pomogą odnaleźć się w świecie pędzącej technologii. 

Apple chce zostać królem streamingu

Podczas poniedziałkowej konferencji firma zapowiedziała szeroką gamę serwisów subskrypcyjnych. Graczy powinno ucieszyć przede wszystkim Apple Arcade. Za 10 dolarów miesięcznie otrzymamy dostęp do ponad 100 gier. Każdą z nich odpalimy na smartfonie lub tablecie z iOS, maku albo telewizorze z przystawką Apple TV. Żadna z tych gier nie będzie oferować reklam ani mikropłatności.

Apple TV+ to konkurencja dla Netflixa

Apple chce też zawalczyć o tytuł króla streamingu. Do zapowiedzi Apple TV+ wybrało Stevena Spielberga, który ostatnio mocno krytykował Netflixa. TV+ ma skupiać wokół siebie najlepszych scenarzystów i reżyserów. Pozwoli na oglądanie treści online, jak i offline. Obok niej powstanie też Apple Channels, które zgromadzi treści od innych dostawców jak HBO, Hulu, Amazon Prime Video, ale nie od Netflixa.

Alkohol bez efektu kaca ma problemy prawne

Dekadę temu naukowiec David Nutt stworzył badania pokazujące, że alkohol jest groźniejszy od narkotyków. Dlatego stworzył Alcarelle, który ma być nowym typem napoju, uznawanym za dodatek do posiłku. W ten sposób może obejść restrykcje dotyczące środków psychoaktywnych, które powstrzymują rozwój projektu.

Alcarelle mogłoby stać się składnikiem każdego alkoholu

Zmienia się bowiem substancja odpowiedzialna za rozluźnienie. Stają się nią benzodiazepiny, które są częścią leków uspokajających. Bylibyśmy rozbawieni i rozluźnieni, ale jednocześnie nie odczuwali zmęczenia. Projekt zebrał 20 milionów funtów dofinansowania, jednak inwestorzy nie są chętni na dalsze ryzyko. Chemicy pozostają z kolei sceptyczni, mówiąc, że rozwiązanie przypomina dopalacze.

ACTA 2 już niemalże na pewno wejdzie w życie

Dyrektywa o prawie autorskim na wolnym rynku cyfrowym została przegłosowana podczas wtorkowego posiedzenia parlamentu europejskiego. Za było 348 posłów, a 274 przeciw. W Polsce za uchwałą było siedmioro posłów, 32 było przeciwko, a dwoje się wstrzymało, jedenastka była nieobecna. Dyrektywa z artykułami 15. oraz 17. zamiast 11. oraz 13. zmusza serwisy do filtrowania treści jeszcze zanim użytkownik ją opublikuje.

Axel Voss głosował za przyjęciem ACTA 2

Oprócz tego twórcy będą treści będą mogli negocjować kontrakty z wydawcami, gdy zyski dystrybutora przerosną znacznie wysokość umowy. Jednocześnie nadal będzie można tworzyć memy i gify oraz korzystać z treści na zasadzie prawa cytatu. Wdrożenie zajmie trochę czasu, bowiem po zaakceptowaniu postanowień przez kraje członkowskie, mają one dwa lata na wdrożenie dyrektywy.

Sony pokazuje najmniejszy aparat profesjonalny

Premiera Sony RX0-II miała miejsce we czwartek. RX0 drugiej generacji to według Sony najmniejszy na świecie kompaktowy aparat premium. Pozwoli na rejestrowanie zdjęć w 15,3 megapiksela oraz po raz pierwszy w serii na zapisywanie materiału w 4K bezpośrednio na urządzeniu. Sony zastosowało technologię, dzięki której matryca rejestruje 70% więcej szczegółów niż potrzeba. Po co? A no po to, by zmniejszyć poszarpanie krawędzi.

Sony RX0-II to niewielkie urządzenie

Fanów slow motion powinno zadowolić rejestrowanie nawet 1000 klatek na sekundę. Oprócz tego kamera posiada nową stabilizację obrazu oraz odchylany o 180 stopni ekran. Sprzedaż rozpocznie się już za miesiąc, a w wersji z uchwytem i wspornikiem kosztować ma 800 euro.

Problemy z aplikacją w laptopach Asusa

Asus Live Update zostało celem ataków jednej z grup Advanced Persistent Threat. Są one często tworzone przez hakerów o dużej wiedzy technicznej i mogą otrzymywać wsparcie krajów szpiegujących. W tym przypadku hakerzy podmienili aplikację do aktualizacji na swoją, dzięki czemu wraz z nią mogli instalować złośliwe oprogramowanie.

Asusy były narażone na ataki przez kilka dni

Antywirus na lata w niskiej cenie? Zobacz tutaj!

Według Asusa zagrożenie było niewielkie, natomiast członkowie Kaspersky Lab mówią o milionie narażonych komputerów. Poprawkę zaimplementowano w wersji 3.6.8, a jeśli posiadacie laptop Asusa, producent dostarczył narzędzie sprawdzające wasz laptop. Firma obiecała też poprawę infrastruktury sieciowej na poziomie serwery-klient.

Huawei prawie liderem rynku smartfonów

W ubiegłym roku Huawei sprzedał 208 milionów urządzeń. Dzięki temu przed  premierą iPhonów był drugim producentem na świecie. Według danych GfK firma sprzedała w styczniu tego roku 18,8% wszystkich smartfonów na świecie. To miało dać jej pozycję lidera. Drugie miejsce miałby mieć Samsung z szesnastoma procentami, a trzecie - Apple z 15,9% sprzedanych urządzeń.

Huawei prawie przejął pałeczkę lidera

Zamów P30 Pro w przedsprzedaży i odbierz zegarek Huawei Watch GT!

Z tym że, po pierwsze, dane GfK nie uwzględniają Stanów Zjednoczonych, a po drugie - samo GfK dementuje obliczenia chińczyków, bo ci musieliby na rynku sprzedać 25 milionów telefonów, a sprzedali nieco ponad 11. Polski oddział Huawei odniósł się do zamieszania mówiąc, że jest zaskoczony fałszywymi informacjami z Chin.

Robot Sophia doczekała się siostry... na Kickstarterze

Hanson Robotics zasłynęło tworzeniem robota Sophia, który to pojawiał się w wielu programach rozrywkowych, a nawet dostał obywatelstwo Arabii Saudyjskiej. Teraz znana z pokrętnej mimiki pani robot otrzyma miniaturową wersję. Projekt Little Sophii zebrał na Kickstarterze wymagane 75 tysięcy dolarów. Będzie to 40-centymetrowy robot odpowiadający na nasze pytania oraz zdolny do samodzielnego chodzenia.

Little Sophia sama może chodzić i odpowiadać

Ma dowcipkować i opowiadać nam naukowe fakty. Potrafi także rozpoznać nas spośród innych użytkowników dzięki skanowaniu naszej twarzy. Mała Sophia sprawdzi się także jako nauczycielka kodowania w Pythonie, a wszystko to za 199 dolarów. Pierwsza partia została już sprzedana, ale produkt jest promowany w licznych programach telewizyjnych, więc na pewno znajdzie więcej chętnych. 


Zobacz też poprzednie VideoNewsy:

blog comments powered by Disqus
VideoNews #200! ACTA 2, mini aparat od Sony, Huawei nie jest liderem rynku