PODPOWIEDZI:

Nowe bezlusterkowce Sony

Nowe bezlusterkowce Sony

Nowe aparaty bezlusterkowe Sony pojawią się na rynku. Firma ogłosiła wprowadzenie kolejnych modeli z serii Alpha - α6600 i α6100. Urządzenia będą skierowane zarówno do fotografów, jak i filmowców. Kiedy wejdą na rynek?

Bezlusterkowce firmy Sony pojawią się w sprzedaży w październiku 2019 roku. Wyposażono je w szereg nowych technologii, mających na celu ułatwienie pracy w niskim oświetleniu, uzyskanie bardziej realistycznych barw, interakcję ze smartfonem bądź zwiększenie czasu pracy. 

Co charakteryzuje nowe aparaty bezlusterkowe Sony?

Japoński producent urządzeń elektronicznych wprowadził do swoich nowych produktów współczesne systemy wspomagające uchwycenie najciekawszych chwil. Model α6600 jest droższy nie bez powodu - zaprojektowano go dla najbardziej wymagających, profesjonalistów fotografii i filmu. Wersja α6100 z kolei to sprzęt dla ludzi szukających sensownie wycenionej lustrzanki cyfrowej z wymiennymi obiektywami do nagrywania zdjęć i filmów o wysokiej jakości.

Oba realizują strategię firmy „jednego mocowania”, która ma na celu rozwój systemu mocowania obiektywu typu E. To pozwala zaoferować konsumentom lepszy wybór produktów dostosowanych do różnych potrzeb i uniwersalnie kompatybilnych z formatami pełnoklatkowymi i APS-C.

Sony α6100 - Główne cechy

Niższy model wyposażono w 24,2-megapikselowy przetwornik Exmor CMOS, procesor obrazu BIONZ X i układ stosowany w pełnoklatkowych aparatach tego producenta. Sony α6100 ma również całkiem szybki system AF. Firma chwali się, że jest w stanie ustawić ostrość w 0,02 sekundy.

Sony alpha 6100 na stoliku

Poza tym wprowadzono do niego różne udoskonalenia w stosunku do poprzednich aparatów bezlusterkowych Sony. Dzięki algorytmom zapożyczonym z modeli pełnoklatkowych zapewni ci naturalną reprodukcję barw. Oferuje również wewnętrzny zapis filmów w jakości 4K i indywidualny odczyt pikseli w trybie Super 35mm.

Warto też wspomnieć, że aparat ma możliwość nagrywania interwałowego, wyposażono go w odchylany o 180 stopni dotykowy wyświetlacz LCD i wejście mikrofonowe, w sam raz na zewnętrzny system nagrywania dźwięku.

Sony α6600 - Główne cechy

W zasadzie model wyższy oferuje bazowo to samo co niższy, ale dochodzi do tego szereg luksusowych udogodnień. Kupując Sony α6600, możesz się spodziewać na przykład 5-osiowej stabilizacji obrazu. Wbudowana w korpus pozwoli ci wydłużyć czas otwarcia migawki, uzyskując klarowny obraz.

Poza tym droższy produkt może pochwalić się najwyższą w tej klasie wydajnością akumulatora. To pierwszy aparat APS-C zasilany z pomocą nowej, autorskiej baterii Sony typu Z. Ma pozwolić na 720 zdjęć przy użyciu wizjera i 810 zdjęć z użyciem ekranu LCD.

Sony alpha 6600 w polu z teleobiektywem

Warto wiedzieć, że urządzenie wyposażono w system Real-Time Eye AF przy nagrywaniu filmów. Ten wspomaga aparat w utrzymywaniu ostrości na oku filmowanej osoby i zapewnia swobodę w kontrolowaniu innych parametrów. Poza tym sama konstrukcja aparatu jest stworzona z wytrzymałego stopu magnezowego i chroni podzespoły przed pyłem i wilgocią.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus