PODPOWIEDZI:

ASUS ZenBook Pro Duo - Laptop przyszłości już w sprzedaży

ASUS ZenBook Pro Duo - Laptop przyszłości już w sprzedaży

ASUS rozpoczął sprzedaż w Polsce swojego najnowszego laptopa ASUS ZenBook Pro Duo. Urządzenie posiada drugi ekran dotykowy o przekątnej 14 cali, który sprawia, że znajdzie on zastosowanie w pracy grafików i profesjonalnych twórców treści.

Technologia wkomponowania drugiego ekranu do laptopa nosi nazwę ASUS ScreenPad Plus. Drugi wyświetlacz jest zintegrowany z głównym ekranem. Posiada wsparcie w postaci fabrycznego oprogramowania ScreenXpert, zapewniającego aplikacje oraz narzędzia znacząco ułatwiające pracę na tym komputerze.

Nowy Asus to wyjątkowo wydajna maszyna

ASUS ZenBook Pro Duo charakteryzuje się wysoką mocą obliczeniową, co jest plusem w kategorii mobilnych stacji roboczych. W produkcie tajwańskiej firmy zostały zastosowane podzespoły pozwalające uzyskać dużą wydajność (w najlepszej konfiguracji), m.in.:

  • ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9
  • kartą graficzna NVIDIA® GeForce RTX™ 2060
  • 32 GB pamięci RAM DD4
  • dysk SSD PCIe 3.0 x4 o maksymalnej pojemności 1 TB
  • ekran dotykowy OLED 4K UHD (3840 x 2160)
  • dodatkowy ekran ScreenPad Plus o rozdzielczości 4K (3840 x 1100)

Jeśli interesuje Was, jak wypada ASUS ZenBook Pro Duo na tle konkurencji, sprawdźcie nasz najnowszy ranking laptopów.

Drugi ekran ScreenPad Plus

Tym, co wyróżnia ZenBook Pro Duo, jest drugi ekran umieszczony bezpośrednio nad klawiaturą. Posiada on matrycę IPS i oferuje rozdzielczość 4K 3840 x 1100 px. Projektanci w celu znalezienia miejsca w laptopie dla drugiego wyświetlacza, przenieśli touchpad w prawy dolny róg oraz usunęli klawiaturę numeryczną (touchpad pełni funkcję klawiatury numerycznej).

asus zenbook pro duo dwa ekrany

W zestawie z laptopem znajdują się dwa ciekawe dodatki. Pierwszy z nich to rysik do mniejszego ekranu. Drugi to podstawka pod nadgarstki idealnie współgrającą z klawiaturą unoszona za pomocą zawiasów ErgoLift

Dwa ekrany umożliwiają użytkownikom urządzenia komfortową i wygodną pracę. Można na przykład pisać na jednym w edytorze tekstu i zaglądać jednocześnie do innego dokumentu na drugim, czy prowadzić wideokonferencję na głównym wyświetlaczu i robić notatki na drugim. Produkt firmy ASUS na pewno będzie przydatnym narzędziem dla każdego twórcy treści.

Źródło: ASUS

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
ASUS ZenBook Pro Duo - Laptop przyszłości już w sprzedaży