PODPOWIEDZI:

Mio opracowało technologię Night Vision

Mio opracowało technologię Night Vision

Mio opracowało technologię Night Vision. Firma zajmująca się między innymi wprowadzaniem na rynek kamer samochodowych ma swoje własne rozwiązanie odwiecznego problemu takich sprzętów. Zwłaszcza tych, które przy ewentualnym wypadku mają służyć postępowaniu dowodowemu. Wspomnianym problemem jest oczywiście nagrywanie nocne.

Mio Night Vision występuje w trzech wariantach: Crystal Vision, Night Vision i Night Vision Pro. Według producenta mają zapewnić wideorejestratorom możliwość poprawienia jakości rejestrowanego w ciemności obrazu. To szczególnie przydatne zimą, kiedy siłą rzeczy częściej jeździmy po zmroku, bo dzień kończy się wcześniej. Sprawy nie poprawia w końcu fakt, że warunki są gorsze niż w innych porach roku. Oblodzone ulice to zmora kierowców.

Jak działa Mio Crystal Vision?

Moduł podstawowy, czyli Mio Crystal Vision, to opcja, która pojawia się już w tańszych modelach wideorejestratorów samochodowych firmy. Na czym polega? Producent twierdzi, że to właściwie mieszanka odpowiednich ustawień przesłony i oprogramowania poprawiającego jasność.

Dzięki jakości obiektywu (a co za tym idzie - szczegółowości nagrywanego obrazu) kamera jest w stanie uzyskać lepsze efekty od standardowego trybu nocnego. Firma sugeruje, że nagrana droga będzie dostatecznie czytelna nawet w słabo oświetlonych miejscach, a film nagrywany ich sprzętem może stanowić wystarczający dowód nawet w sądzie.

Jak działa Mio Night Vision i wersja pro?

Mio Night Vision to wyższa półka względem wyżej opisywanego. Zaawansowane wspomaganie nagrań nocnych ma radzić sobie w bardzo złych warunkach - praktycznie całkowitego braku światła poza miastem. Jak to robi?

Szukasz sprzętu do rejestrowania obrazu na drogach? Sprawdź nasz ranking kamer samochodowych. Prezentujemy tam również sprzęty omawianej tutaj firmy.

Przede wszystkim przysłona obiektywu jest nie większa niż 2.0, dzięki czemu do sensora może dotrzeć sporo światła. Takie nagranie obfituje nie tylko w jasność, ale i w szczegóły. Te informacje pomagają oprogramowaniu uzyskać wyraźny obraz nawet przy niedostatecznym oświetleniu.

Mio różnica między ich kamerą a zwyczajną

W kamerach korzystających z tej technologii zastosowano czterowarstwowy szklany obiektyw z dodatkowym filtrem IR. Zdaniem firmy to właśnie sprawia, że trasa jest nagrywana w niezmiennej przejrzystości obrazu.

Najbardziej zaawansowaną opcją jest Mio Night Vision Pro. Producent twierdzi, że to rozwiązanie dla wymagających. Nic dziwnego, ta technologia nadbudowuje możliwości wersji pośredniej przy pomocy dodatkowego sensora optycznego Sony Starvis. Ma uchwycić więcej detali nawet przy minimalnym oświetleniu. 

Zobacz też:

Źródło: 4publicity.pl.

blog comments powered by Disqus
Mio opracowało technologię Night Vision