PODPOWIEDZI:

Xiaomi pomaga Ministerstwu Zdrowia

Xiaomi pomaga Ministerstwu Zdrowia

W czasach pandemii każda pomoc jest cenna. Tym razem gest pokazało chińskie Xiaomi. W jaki sposób? O tym w poniższym newsie, do którego serdecznie zapraszam.

Niedawno Huawei pomogło polskiemu szpitalowi, a w ślad za chińskim producentem elektroniki poszedł... inny chiński producent elektroniki. I to jaki! Mowa o Xiaomi.

Polski oddział wspomnianej marki poinformował o przekazaniu 50 tysięcy maseczek sanitarnych oraz 300 elektronicznych termometrów. Sprzęt trafi do polskich szpitali, w których najbardziej go brakuje... a lista takich placówek jest niestety bardzo długa. Dystrybucją zajmie się Ministerstwo Zdrowia.

Xiaomi pomaga w walce z koronawirusem również w innych europejskich krajach, np. Włoszech, Francji czy Hiszpanii. A poza Europą podziw budzi pomoc dla Korei Południowej. Xiaomi wysłało tam bowiem aż 200 000 maseczek chirurgicznych, 100 000 maseczek N95, 10 000 kombinezonów ochronnych oraz 10 000 przyłbic ochronnych.

Na paletach (również tych dla polskich szpitali) umieszczono komunikat, który brzmi: "Chcąc serce pozyskać, trzeba całe serce okazać".

Oby grono wielkich firm, które pomagają w walce z pandemią, poszerzyło się o kolejnych producentów.

Źródło: Xiaomi Polska

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
Xiaomi pomaga Ministerstwu Zdrowia