PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

Wyświetlacze LCD Samsunga odejdą do lamusa - Koreański gigant rezygnuje z nich

Wyświetlacze LCD Samsunga odejdą do lamusa - Koreański gigant rezygnuje z nich

Bynajmniej nie z powodu cięcia kosztów. Bardziej chodzi o zmianę priorytetów i strategię firmy. O co dokładnie chodzi? Dlaczego Samsung zakończy produkcję paneli LCD? O tym w poniższym newsie.

Samsung Display nie będzie już produkował paneli LCD w swoich największych fabrykach (które są w Chinach oraz Korei Południowej). Tak ma się stać do końca 2021 roku, ponieważ - jak to bywa z wielkimi dostawcami czegoś - na zrealizowanie czeka wiele zamówień, również dla firm trzecich.

Co ciekawe, pod koniec 2019 roku Samsung dokonał olbrzymiej inwestycji (10,7 miliarda dolców) w rozwój swoich fabryk, które odpowiadają za różnego rodzaju panele. Teraz okazuje się, że zapewne znaczna część inwestycji pójdzie na przekształcenie linii produkcyjnych.

Tak, bo chodzi o nic innego, jak o ewolucję - Samsung stawia na kropki kwantowe, czyli po prostu ekrany QLED, które są dla niego flagowe. Coraz częściej modele z takimi ekranami oblegają różne rankingi telewizorów. Sprzedają się wręcz wyśmienicie.

Ale czy QLED tak mocno przebija standardowe LCD LED? No cóż, według mnie tak, bo gwarantuje dużo lepsze kolory, kąty widzenia, podrasowany kontrast, mając przy tym łatwiej w kwestii korzystania z różnych technologii. 

Ale z drugiej strony wcale nie traktuję technologii QLED jako wielkiego przełomu i zupełnie odrębnej technologii od LCD LED. Oczywiście to moja subiektywna opinia, lecz QLED to dla mnie takie dopalone (dobrze, że nie wypalone!) LCD LED. Dopiero matryce OLED (heh...) stanowią coś zupełnie innego.

Zresztą... nasz największy ekspert od rynku telewizorów sprawdził, co jest lepsze - QLED czy OLED, więc sprawdź koniecznie ten materiał, bo ma do powiedzenia wiele ciekawych rzeczy.

Wracając do tematu kropek kwantowych i planów Samsunga, pozostaje pewne nurtujące pytanie... co ze smartfonami?! Przecież mnóstwo wychodzących z fabryk ekranów to panele do urządzeń mobilnych, również innych firm, które zamawiają je u Samsunga. Coś czuję, że LCD LED powoli będzie przechodzić na technologiczną emeryturę.

Źródło: digitaltrends

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
Wyświetlacze LCD Samsunga odejdą do lamusa - Koreański gigant rezygnuje z nich