PODPOWIEDZI:

Myszka Xiaomi - Metalowa, elegancka i oczywiście tania

Myszka Xiaomi - Metalowa, elegancka i oczywiście tania

Myszka Xiaomi? Czemu nie! Skoro wspomniany producent słynie z dobrych, lecz nie za drogich urządzeń, to... niech robi ich jak najwięcej! Ale to, czy dany sprzęt jest dobry, nie zależy wyłącznie od samego loga na pudełku. Sprawdźmy więc wspólnie, co to za elektroniczny gryzoń.

Czasem mam wrażenie, że za chwilę będziemy mieli wszystko wokół siebie od Xiaomi. Nie tak dawno temu pisałem o nowej zmywarce Xiaomi, która stanowiła niezłe zaskoczenie - zresztą to nie jedyny sprzęt tego producenta z segmentu AGD. Chiński gigant nie ma żadnych problemów z wchodzeniem w wiele kategorii sprzętowych (co zapewne musi wkurzać wielu innych producentów).

Potwierdza to myszka Xiaomi Mi Elegant Mouse Metallic Edition. Łączy się z maksymalnie 2 urządzeniami jednocześnie - albo przez Bluetooth, albo dzięki odbiornikowi USB. Z wyglądu bardzo przypomina Mi Wireless Mouse 2, ale ma pewien wyróżnik. Jak wskazuje sama nazwa, mowa tym razem o metalowym wykończeniu. Wpływa to i na elegancki design, i oczywiście na trwałość.

metalowa myszka xiaomi na biurku koło laptopa

A co z precyzją pracy? Odpowiada za nią fotoelektryczny sensor 1000 DPI. Oprócz tego myszka Xiaomi działa do 12 miesięcy na dwóch bateriach AA, co stanowi bardzo dobry rezultat.

Po specyfikacji oraz zdjęciach dokładnie widać, dla kogo Xiaomi stworzyło swojego nowego elektro-gryzonia. Nie ma tu raczej mowy o ostrym gamingu, a bardziej o biurowym zastosowaniu. Smukła i stylowa konstrukcja będzie pasować do wielu laptopów. Niestety, szybko można też zauważyć pewien mankament, a mianowicie brak bocznych przycisków - nawet poza graniem czasem się przydają, więc szkoda, że ich nie ma.

metalowa myszka xiaomi nie ma przycisków z boku

Zapewne ciekawi Cię cena tego gryzonia. W przeliczeniu na naszą rodzimą walutę kosztuje zaledwie 59 zł. Na rynku pojawi się już 9 kwietnia, choć póki co nie wiadomo, jak z dostępnością w Polsce.

A jak Tobie podoba się omawiana myszka? Kupisz ją, jeżeli pojawi się na naszym rynku?

Źródło: Gizmochina

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
Myszka Xiaomi - Metalowa, elegancka i oczywiście tania