PODPOWIEDZI:

Promocja na OLED-y Philipsa - Świetna cena za świetny obraz

Promocja na OLED-y Philipsa - Świetna cena za świetny obraz

Pojawiła się atrakcyjna promocja na OLED-y Philipsa. Atrakcyjne telewizory producenta, zapewniające feerię świateł, z serii 804 i 754 można nabyć o 709 złotych taniej w sieci sklepów RTV Euro AGD. Dodatkowo można tam skorzystać z oferty na, o połowę tańszy, soundbar firmy. Warto jednak się spieszyć.

Możliwa do dokupienia w promocji przy telewizorach OLED listwa dźwiękowa to Philips TAPB603. Normalnie kosztuje 1599 złotych, więc w kwocie praktycznie do 800 złotych (rabat doliczany jest automatycznie w koszyku), nabywca dostaje bezprzewodowy soundbar z subwooferem. Maszyna wspiera Dolby Atmos i technologię Virtual Surround Sound, które poprawią przestrzenność odtwarzanego dźwięku.

Philips TAPB603Philips 55OLED804/12Philips 55OLED754/12
Soundbar Philips TAPB603 w RTV Euro AGDPhilips 55OLED804/12 w RTV EURO AGDPhilips55OLED754 w RTV Euro AGD

Telewizory Philips OLED w promocji

Warto jednak wrócić do najważniejszego, czyli telewizorów. Oba sprzedawane są w rozmiarze 55 cali. Matryca wyświetla obraz w 4K, co jest właściwie już standardem przy tej półce cenowej, więc raczej nie powinno być problemów  z nieostrym obrazem. Zresztą, o jego jakość dba procesor Philips P5.

Philips 55OLED754 w salonie

Ów przetwarza obraz z pomocą technologii Perfect Natural Reality. Według sloganów sprowadza się to właściwie do bogatszych kolorów, dokładniejszych detali i płynnym ruchem podczas scen akcji lub sportu.

Oczywiście kolorystyka i kontrasty już będą atrakcyjniejsze ze względu na wykorzystany w produkcji typ matrycy. Ludzie zazwyczaj zastanawiają się czy wybrać QLED, czy OLED. Tu nie ma dyskusji. 

Ekrany oparte o zwyczajne LED-y mogą diodom organicznym co najwyżej buty czyścić. Możliwość bardzo precyzyjnego sterowania oświetleniem oznacza nieskończone kontrasty i niższe zużycie energii. OLED-y znane są też z żywych kolorów i idealnego czasu reakcji.

Jakość matrycy OLED

Obie maszyny są zresztą kompatybilne z technologiami Dolby Vision, HDR10+ i Dolby Atmos. Te dwie pierwsze mają poprawiać dynamikę jasności i wpływać na jak najbardziej rzeczywiste (a przynajmniej zamierzone przez reżysera) odtwarzanie obrazu. To w teorii poprawi i tak już spore możliwości matryc - większość sprzętów w rankingu telewizorów wspiera te technologie.

Tym co jest głównym punktem sprzedażowym sprzętów Philipsa, jest gra świateł. Chodzi o system Ambilight - wbudowane w tył telewizora diody. Produkują różnokolorowe światło, dynamicznie dostosowywane do wyświetlanego na ekranie obrazu. Na dodatek można je zsynchronizować z systemem oświetlenia Philips Hue i uzyskać bardzo wciągający klimat w salonie.

Interesuje cię zakup telewizora, ale nie chcesz wydawać tak dużo? Pomożemy. Sprawdź nasz artykuł dotyczący tego, jaki telewizor do 4000 złotych kupić.

Czym więc telewizory się różnią? Właściwie występują pomiędzy nimi dosyć niewielkie różnice. Zwraca uwagę niby to, że w droższym Picture Performance Index wynosi 5000, a w tańszym 4500. To jednak różnica marginalna i bardzo subiektywna - dotyczy optymalizacji ruchu. Jest jednak coś ważniejszego.

Philips 55OLED804 w salonie

Philips 55OLED804/12 działa na bazie Androida, a Philips 55OLED754/12 z kolei na autorskim systemie operacyjnym Saphi smart TV. Nie oznacza to, że telewizor nie będzie miał dostępu do Netflixa lub YouTube’a, ale wykluczy go z możliwości sklepu Google. Co gorsza, o ile model 804 pozwala sterować urządzeniem (lub różnymi funkcjami inteligentnego domu) poprzez Asystenta Google i Amazon Alexę, o tyle 754 ogranicza się już tylko do tej drugiej.

Cena Philipsa OLED804 wynosi obecnie 5790 złotych, a modelu z autorskim systemem operacyjnym 5290 złotych. Oba można zakupić w promocyjnej kwocie do końca 27 kwietnia 2020 roku. Sieć oferuje darmową dostawę w dwa dni i dwa lata gwarancji z możliwością przedłużenia do pięciu.

Źródło: RTV Euro AGD.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Promocja na OLED-y Philipsa - Świetna cena za świetny obraz