PODPOWIEDZI:

David Beckham inwestuje miliard dolarów w e-sport

David Beckham inwestuje miliard dolarów w e-sport

David Beckham, emerytowany piłkarz i była gwiazda drużyny Manchester United, zainwestuje ponad miliard dolarów w powstającą właśnie firmę e-sportową o nazwie Guild Esports. Spółka zajmie się prowadzeniem profesjonalnych drużyn e-sportowych, a także stworzeniem ośrodka treningowego dla przyszłych zawodników.

Beckham idzie tym samym w ślady wielu innych kluczowych graczy na międzynarodowym rynku sportowym, takich jak pierwszoligowe kluby piłkarskie, które w ostatnich latach zajmują się coraz chętniej sponsoringiem lub prowadzeniem drużyn e-sportowych. Do włożenia pieniędzy w tego rodzaju przedsięwzięcia skłania ich niezmiennie rosnąca popularność rozgrywek e-sportowych oraz zwiększająca się pula pieniędzy do zgarnięcia w zawodach tego typu.

Brytyjska spółkaGuild Sports, której współwłaścicielem stał się Beckham, ma zamiar skorzystać ze sprawdzonego modelu działania używanego przez drużyny piłkarskie. Trenerzy będą więc wypatrywali młodych i obiecujących graczy, by następnie wybranym szczęśliwcom zaoferować kontrakt na współpracę i stopniowo przygotowywać ich do udziału w rozgrywkach.

Szef Guild Sports, Carleton Curtis, był wcześniej zaangażowany w budowę ligi Overwatch oraz Call of Duty. Pierwszy zespół spółki ma zadebiutować jeszcze tej jesieni. Na początek weźmie udział w mistrzostwach w grach Rocket League, FIFA oraz Fortnite. Guild Sports liczy na duże zaangażowanie oraz biznesowe doświadczenie Beckhama, zdobyte podczas zarządzania drużynami piłkarskimi Inter Miami FC oraz Salford City.

Źródło: Financial Times

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
David Beckham inwestuje miliard dolarów w e-sport