PODPOWIEDZI:

Sony produkuje głośnik z wbudowanym pilotem do telewizora! Po co? Kiedy na rynku?

Sony produkuje głośnik z wbudowanym pilotem do telewizora! Po co? Kiedy na rynku?

Sony wyprodukowało bezprzewodowy głośnik z pilotem do telewizora. Brzmi dziwnie? Najwyraźniej firma uważa, że to może być strzał w dziesiątkę. Ich nowy produkt pojawi się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii jeszcze w lipcu. Jak podaje producent - na inne rynki europejskie trafi we wrześniu.

Jaki sens ma bezprzewodowy głośnik połączony z pilotem? Ano zdaniem Sony taki, że można będzie słyszeć dźwięk nawet z większej odległości od telewizora. Producent wskazuje na przeznaczenie do wspólnego używania przez rodzinę i znajomych. 

Wydaje się jednak w miarę oczywistym, że to narzędzie dla osób niedosłyszących. Lub ludzi oglądających filmy w sporym ogródku na gigantycznym telewizorze (sprzęt, z którym jest połączony głośnik, nie przestaje odtwarzać dźwięku).

Sony SRS-LSR200 na stole

Najważniejsze jest to, że Sony SRS-LSR200 ma zasięg efektywny na poziomie około 30 metrów. To naprawdę dużo, nie powinno więc być problemów z ewentualnym oddaleniem się od ulubionego serialu do kuchni. Użytkownik będzie słyszał bohaterów klarownie za sprawą funkcji Voice Zoom, która wykrywa i uwydatnia głos ludzki (występuje w dwóch trybach).

Przekrój Sony SRS-LSR200

Jeżeli już o kuchni mowa, ten przykład nie został podany przez przypadek. Sprzęt ma względną odporność na wodę. Względną, bo na poziomie zaledwie IPX2. Nie do zanurzania, nie do wystawiania na deszcz, ale w miejsce, w którym czasem coś chlapnie na kontuar? Czemu nie.

Sony SRS-LSR200 na białym tle

Całość pracuje nieco krócej niż przeciętny pilot (i raczej nie przejdzie uderzenie go, aby uzyskać więcej energii), bo 13 godzin. Po tym trzeba je ładować przez 3 godziny. Taki czas pracy to prawdopodobnie wynik postawienia na łączność Wi-Fi a nie Bluetooth. Głośnik kosztuje 180 euro i nie wiadomo na ile zostanie wyceniony w Polsce.

Źródło: Sony.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Sony produkuje głośnik z wbudowanym pilotem do telewizora! Po co? Kiedy na rynku?