PODPOWIEDZI:

Huawei podbija polski rynek smartwatchy. 3 razy więcej sprzedanych zegarków

Huawei podbija polski rynek smartwatchy. 3 razy więcej sprzedanych zegarków

Huawei pochwalił się, że jego udziały w polskim rynku smartwatchy wzrosły kilkukrotnie względem 2019 roku. Sprzedaż napędzają nowe modele urządzeń chińskiego producenta, wchodzące w skład serii Huawei Watch GT 2.

Według danych Huawei, w ujęciu ilościowym udziały firmy w polskim rynku smartwatchy wyniosły 35,3 procent. Dla porównania, w tym samym okresie 2019 roku zatrzymały się one na poziomie 11,2%. Spółka chwali się również, że nam tym nie kończą się odnotowane przez nią wzrosty i spodziewa się kolejnych rekordów w drugim półroczu. Tylko w czerwcu udział rynkowy Huawei sięgnął bowiem poziomu 40,7%.

Chiński gigant odnotował w Polsce również wzrosty w ujęciu wartościowym, określającym ogólne przychody wygenerowane przez sprzedane smartwatche w kraju. W tym wypadku, udziały firmy wyniosły w pierwszym półroczu 23 procent, w porównaniu do zaledwie 9 procent osiągniętych rok temu (według informacji zebranych przez GfK Polonia).

Huawei Watch GT 2

Za wzmożone zainteresowanie zegarkami Huawei odpowiadają przede wszystkimi smartwatche z serii Watch GT 2. W jej skład wchodzą dwa warianty o średnicy ekranu 46 mm i 42 mm, a także sportowymodel Watch GT 2e, który pojawił się w sklepach w pierwszej połowie tego roku.

Wszystkie trzy zegarki są wysoko oceniane w testach i oferują całą gamę atrakcyjnych funkcjonalności, takich jak łączność Bluetooth 5.0, dziesiątki trybów sportowych czy możliwości wykonywania połączeń. Na uwagę zasługuje także niezwykle długi czas pracy ich baterii, która na jednym naładowaniu wytrzymać może nawet dwa tygodnie. Zalety te pomagają firmie walczyć skutecznie z innymi producentami, takimi jak Garmin, który w tym miesiącu padł ofiara ataku hakerskiego.

Źródło: Biuro Prasowe Huawei

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Huawei podbija polski rynek smartwatchy. 3 razy więcej sprzedanych zegarków