PODPOWIEDZI:

Microsoft rewolucjonizuje schowek w Windows 10

Microsoft rewolucjonizuje schowek w Windows 10

Nadchodząca aktualizacja Windowsa 10 zrewolucjonizuje systemowy schowek, ułatwiając pracę biurową z tekstem, a także wiele innych codziennych czynności wykonywanych na komputerze. Z łatwością sprawdzimy też teraz w podglądzie pełną historię wszystkich kopiowanych i wklejanych danych.

Nową wersję schowka uruchamiamy jak dotychczas, a więc po jednoczesnym wciśnięciu systemowego klawisza Windows oraz litery V na klawiaturze komputera. Z boku ekranu pojawia się wówczas okienko wyświetlające wszystkie skopiowane przez nas dane. System obsługuje teraz nie tylko linie tekstu, ale także różnego rodzaju pliki, dokumenty HTML i obrazki. Schowek nie będzie też ograniczony do przechowywania jedynie 25 ostatnio skopiowanych elementów i zapamięta ich praktycznie nielimitowaną liczbę.

Co ciekawe, z poziomu okienka wyszukamy również GIF-y, a także wybierzemy systemowe emotikony używane w rozmowach w popularnych komunikatorach. Zawartość schowka zsynchronizujemy także z naszymi wszystkim urządzeniem korzystającymi z Windowsa.

Nowa funkcjonalność systemowego schowka jest wprowadzana wraz z Windowsem 10 w wersji 20185. Została ona zapowiedziana po raz pierwszy w ubiegłym roku, podczas październikowej konferencji Microsoftu. Była ona częścią systemu operacyjnego Windows 10X przeznaczonego dla posiadających dwa ekrany komputerów Surface. W maju tego roku spółka potwierdziła, że część nowości z 10X trafi do posiadaczy tradycyjnej dziesiątki, wśród nich znalazł się też odświeżony schowek.

Nowy schowek Windows 10 (źródło: Windows Latest)

Źródło: Windows Latest

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Microsoft rewolucjonizuje schowek w Windows 10