PODPOWIEDZI:

Na rynek trafił ciekawy piec do pizzy - Osiąga zawrotne temperatury

Na rynek trafił ciekawy piec do pizzy - Osiąga zawrotne temperatury

Piec do pizzy Teesa osiąga zawrotne temperatury. Dzięki nowemu produktowi firmy, który pojawił się już na naszym rynku, można sobie upiec neapolitański placek rodem z prawdziwej pizzerii w domu. To zasługa niezłej mocy urządzenia - sięgającej 1200 watów - a co za tym idzie i temperatury.

Piecyk do pizzy Teesa jest w stanie osiągnąć nawet do 400 stopni Celsjusza w trakcie pieczenia. Tak przynajmniej twierdzi producent. To wciąż nieco mniej niż piec opalany drewnem, ale zdecydowanie więcej niż standardowe piekarniki wykorzystywane w domu. No chyba, że ktoś wykorzystuje czyszczenie katalityczne, które wymaga takich temperatur. Na ogół jednak tak się nie piecze.

Teesa SUPREME skonstruowana została z myślą nie tylko o mocnym, ale i rownomiernym wypieku. Producent wykorzystał w niej dwie grzałki. Istotny jest przede wszystkim dolny element grzejny - znajduje się tu ognioodporny 32-centymetrowy kamień. Wykonano go z ceramiki kordierytowej, przez co ma zadbać o równomierne rozłożenie ciepła i wydobywanie zbędnej wilgoci z pizzy.

Człowiek robiący pizzę w piecu Teesa Supreme

Producenci pamiętali też o designie i funkcjonalności. Produkt jest czarny, przez co wpasuje się do większości nowszych kuchni. Ma też nienagrzewające się rączki. To praktycznie wymóg przy tych temperaturach. Osoby, które nie posiadają jeszcze łopaty do przenoszenia pizzy, będą zadowolone z dodatków - dwóch stalowych łopatek ułatwiających przemieszczanie placka. Teesa SUPREME kosztuje 299 złotych.

Źródło: Teesa.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Na rynek trafił ciekawy piec do pizzy - Osiąga zawrotne temperatury