PODPOWIEDZI:

Nowe laptopy bez standardowych wejść USB-A

Nowe laptopy bez standardowych wejść USB-A

W sieci pojawiła się dokumentacja opisująca w szczegółach nadchodzący standard USB 4.0, który przygotowywany został przez inżynierów firmy Intel. Wszystko wskazuje na to, że korzystające z niego nowe urządzenia i komputery nie będą mogły używać najstarszych i najpopularniejszych wtyczek USB typu A.

Wieści na temat USB 4.0 wyciekły za sprawą znanego leakera, który operuje na Twitterze pod pseudonimem rogame. Według dostarczonych przez niego informacji, wprowadzany standard ma być w pełni kompatybilny z USB 3.2. W dokumentach nie pojawiły się jednak żadne wzmianki na temat USB 2.0 i USB 1.1. Wszystkie dane sugerują więc, że USB 4.0 pozbędzie się wsparcia dla najstarszego złącza USB typu A.

Zmiany dotkną w największym stopniu osoby kupujące nowe komputery przenośne. Ich producenci, by zaoszczędzić miejsce, już w tej chwili pozbywają się w wielu modelach wejść USB-A. Po wprowadzeniu nowego standardu będą mieli dodatkowy powód, by w ogóle zrezygnować z ich montowania. Zastąpione zostaną całkowicie przez uniwersalne złącza USB-C.

Zwłaszcza dla posiadaczylaptopówsytuacja może okazać się niezwykle kłopotliwa. Wiele posiadanych przez nich urządzeń, począwszy od myszek, a skończywszy na pendrive'ach, do poprawnego działania wymagać będzie zakupu przejściówek lub hubów USB. W okresie przejściowym, który praktycznie już się rozpoczął, komputery będą sprzedawane zarówno z wejściami USB-A, jak i USB-C. Po wprowadzeniu w życie USB 4.0 sytuacja ta jednak szybko się zmieni.

Źródło: TechRadar

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowe laptopy bez standardowych wejść USB-A