PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

LG zaskakuje telefonem z podwójnym rozsuwanym ekranem

LG zaskakuje telefonem z podwójnym rozsuwanym ekranem

LG Wing to kodowa nazwa niezapowiedzianego jeszcze oficjalnie telefonu koreańskiej firmy, który reprezentuje zupełnie nowe podejście w projektowaniu smartfonów. Urządzenie zostało wyposażone w dwa ekrany. Drugi z nich wysuwany jest spod pierwszego i korzystamy z niego jedynie w pozycji wertykalnej.

LG Wing zostanie najprawdopodobniej pokazany światu podczas specjalnego eventu LG, który zaplanowany został na 14 września, na godzinę 16.00 polskiego czasu. Podczas imprezy koreańska spółka pokaże swoje najnowsze urządzenia.

Plotki o LG Wing krążyły po sieci już od jakiegoś czasu. Poza unikalnym kształtem smartfona nie wiemy wiele więcej o jego podzespołach lub cenie. Po rozłożeniu telefon przyjmuje kształt krzyża. Dolny ekran pełnić może wiele różnych funkcji, począwszy od klawiatury, a skończywszy na panelu kontrolnym w odtwarzaczu multimedialnym. Sprawdzi się również w roli wygodniejszego uchwytu telefonu podczas robienia selfie lub rejestrowania klipów wideo. Potencjalnych możliwości jego wykorzystania jest więc cała masa, ale otwartym pytaniem pozostaje to, czy użytkownicy będą w ogóle nimi zainteresowani?

Unikalny design LG Wing, przywodzący na myśli niektóre komórki z lat 2000., rozwiązuje wiele problemów trapiących inne dwuekranowe smartfony, które dla wielu producentów wydają się w tej chwili przyszłością branży. Większość z dwuekranowców, takich jak przetestowany przez nas Samsung Galaxy Fold, opiera się na składanej konstrukcji sprawiającej liczne problemy użytkownikom. Urządzenia te odznaczają się wysoką ceną podbijaną przez elastyczne panele OLED, a także wrażliwością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Rozsuwane ekrany LG Wing są nie tylko tańsze w produkcji, ale także znacznie wytrzymalsze. To, czy rozwiązanie LG przyjmie się na rynku, zależeć będzie od kilku czynników. Ważny będzie nie tylko odbior telefonu przez konsumentów, ale iwsparcie ze strony deweloperów aplikacji mobilnych, którzy dopasują ich interfejs do nowych możliwości urządzenia.

Źródło: Yanko Design

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
LG zaskakuje telefonem z podwójnym rozsuwanym ekranem