PODPOWIEDZI:

Przed premierą PS5 Sony porzuci starsze konsole w PS Store

Przed premierą PS5 Sony porzuci starsze konsole w PS Store

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, w ramach przygotowania do premiery PlayStation 5, Sony szykuje się do poważnej przebudowy PlayStation Store na telefonach oraz w przeglądarkach internetowych. Firma usunie niektóre funkcje sklepu oraz możliwość zakupu treści na starszych konsolach PlayStation.

O nadchodzących zmian mieli zostać poinformowani już niektórzy deweloperzy współpracujący z PlayStation. Odczują je przede wszystkim gracze korzystający na co dzień z przeglądarkowej odsłony sklepu oraz jego wersji dostępnej w aplikacji mobilnej PlayStation na systemach Android i iOS. Mają one zostać bowiem gruntownie przebudowane.

Od 28 października nie kupimy już za ich pomocą jakichkolwiek gier i DLC wyprodukowanych z myślą o konsolach PlayStation 3, PS Vita oraz PSP. Gracze skazani zostaną na korzystanie ze sklepu bezpośrednio z poziomu konsoli.

Dla wielu osób to niezwykle niefortunne i niezrozumiałe, bowiem PS Store jest znany z tego, że zwłaszcza na PlayStation 3 działa wyjątkowo niestabilnie. Jest to wynikiem jego słabej optymalizacji, za sprawą której interfejs sklepu jest niesamowicie mało responsywny i potrafi ładować się nawet kilka minut, czasami uniemożliwiając w ogóle zakup lub pobranie czegokolwiek.

PlayStation 3 zadebiutowało w sklpeach w 2006 roku

Fani obawiają się, że to pierwszy krok do kompletnego wyłączenia sklepu oraz dostępu do sieci PSN na starszych konsolach PlayStation. Na PSP dokonano tego w 2014 roku, a więc w dziesięć lat po premierze systemu. Dla porównania pamiętajmy, że PlayStation 3 liczy już sobie czternaście lat, a PS Vita dziewięć. Wszystkie zakupione produkty na starszych konsolach pobierzemy jak dawniej z listy pobierania naszego konta na PSN.

Na koniec przypomnijmy, że PlayStation 5 zadebiutuje w Europie 19 listopada. W tym tygodniu Sony zaprezentowało natomiast wnętrze konsoli, wraz z jej imponującym systemem chłodzenia.

Źródło: Planete Vita

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Przed premierą PS5 Sony porzuci starsze konsole w PS Store