PODPOWIEDZI:

Cyberpunk 2077 wycofany ze sprzedaży na PlayStation Store

Cyberpunk 2077 wycofany ze sprzedaży na PlayStation Store

CD Projekt RED otrzymał kolejny cios wizerunkowy związany z Cyberpunkiem 2077. Sony zdecydowało się na bezprecedensowy ruch i wycofało cyfrową wersję gry ze sprzedaży w PlayStation Store. Powodem tej decyzji był nieakceptowalny stan, w jakim znajduje się tytuł, co doprowadziło do fali próśb o zwrot pieniędzy za jego zakup.

Ostatni tydzień w CD Projekt RED minął pod znakiem kompletnej katastrofy PR-owej, która nie tylko zniszczyła budowaną przez lata świetną reputację zespołu i wyczepiała dobrą wolę wśród fanów, ale także doprowadziła do poważnego spadku wartości akcji całej grupy CD Projekt. Tytuł tekstu Pawła: Recenzja Cyberpunk 2077 - Mamy bugi do naprawienia mówi wszystko.

Cyberpunk 2077 został wycofany ze sprzedaży na bliżej nieokreślony czas, co na platformie PlayStation nie miało jeszcze dotychczas nigdy miejsca w przypadku tak dużych tytułów. Deweloperzy gwarantują jednak, że będą zapewniać pełne wsparcie dla produkcji w najbliższych miesiącach pod postacią aktualizacji i łatek. Na razie nie wiemy, czy deweloper wycofa ze sprzedaży również pudełkowe wersje swego dzieła.

W wydanym komunikacie CD Projekt Red potwierdził, że wszystkie osoby, które zakupiły cyfrową wersję gry w PlayStation Store otrzymają pełny zwrot pieniędzy. Zainteresowane osoby muszą zapisać się jednak najpierw na specjalnie przygotowanej do tego stronie internetowej Sony.

Komunikat CD projekt RED

Studio zapewniło, że w tej chwili nie prowadzi negocjacji z Microsoftem, w sprawie wycofania Cyberpunka z Xboksa One. Gracze na Xboksach otrzymają jednak bez jakichkolwiek ograniczeń zwrot pieniędzy za cyfrową wersję tytułu.

Jest już jasne, że Cyberpunk 2077 trafił do sprzedaży w kompletnie niedokończonym stanie. Było to najbardziej widoczne w przypadku jego wersji konsolowych, których optymalizacja oraz ilość błędów sprawiły, że wersje te okazały się praktycznie niegrywalne.

Spadek wartości akcji CD Projektu w ostatnich tygodniach Źródło: Bankier.pl

Według serwisu Bloomberg, na wewnętrznym spotkaniu pracowników studia z zarządem, zawiedzeni i zniesmaczeni deweloperzy wprost pytali się szefów, czemu kłamali oraz przez wiele miesięcy wprowadzali w błąd opinię publiczną na temat stanu gry, równocześnie narzucając im obowiązkowe nadgodziny i format pracy sześciu dni w tygodniu. Cóż, przynajmniej na komputerze Cyberpunk w 4K na ULTRA działa płynnie.

Źródło: Bloomberg

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Cyberpunk 2077 wycofany ze sprzedaży na PlayStation Store