PODPOWIEDZI:

W najbliższym czasie w sklepach pojawi się 3 mln sztuk PS5

W najbliższym czasie w sklepach pojawi się 3 mln sztuk PS5

W najnowszym raporcie finansowym Sony potwierdziło, że od początku tego roku do końca marca ma zamiar wysłać do sklepów ponad 3 miliony nowych egzemplarzy PlayStation 5. Spółka pochwaliła się także dotychczasowymi wynikami sprzedaży nowego systemu.

Informacje znalazły się w podsumowaniu opisującym kondycję Sony w trzecim kwartale fiskalnego roku 2020, który zakończył się 31 grudnia. Dane obejmują więc pierwsze kilka tygodni od momentu premiery PlayStation 5, która nastąpiła w połowie listopada. W tym czasie firma wysłała do sklepów 4,5 miliona sztuk konsoli. Wynik ten jest porównywalny z pierwszym kwartałem sprzedaży PlayStation 4 z 2013 roku.

Spółka jest więc niezwykle zadowolona z tej liczby i tego, że udało się jej dorównać imponującemu debiutowi PS4, które pojawiło się w znacznie bardziej sprzyjających warunkach. Na przeszkodzie PlayStation 5 stały bowiem liczne problemy wywołane pandemią koronawirusa, niesprzyjająca sytuacja ekonomiczna na świecie, a także przerwy w dostawach komponentów do produkcji konsoli.

Firma zapewnia, że w ostatnim kwartale fiskalnym, przypadającym na okres od 1 stycznia do 31 marca 2021 roku, prześle do sklepów dodatkowe ponad 3 miliony konsol. Według prognoz Sony w kwietniu do sprzedaży trafi więc w sumie ponad 7,6 mln sztuk systemu.

Podkreślmy, że od samego początku Sony sprzedaje PS5 ze stratą i poniżej kosztów produkcji. Jest to bardzo częsta taktyka wśród wytwórców konsol, którzy zarabiają głównie dzięki sprzedaży oprogramowania zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. Ze względu na użyte w konsoli drogie podzespoły sytuacja ta nie zmieni się jeszcze przez bardzo długi czas.

Dodajmy, że choć PS5 jest obecnie lokomotywą napędową, PlayStation 4 wciąż trafia do nowych klientów. W trzecim kwartale PS4 kupiło 1,4 mln osób na całym świecie. Łącznie sprzedano już ponad 115 milionów sztuk tej konsoli.

Źródło: Wccftech

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
W najbliższym czasie w sklepach pojawi się 3 mln sztuk PS5