PODPOWIEDZI:

Nowy telewizor Panasonic OLED MZ2000 - Jaśniej, chłodniej, po prostu lepiej

Nowy telewizor Panasonic OLED MZ2000 - Jaśniej, chłodniej, po prostu lepiej

Panasonic OLED MZ2000 to nowa seria telewizorów producenta na 2023 rok. Zastosowano w niej nowoczesną matrycę wykorzystującą technologię Microlens Array. Wykorzystanie mikrosoczewek wraz z usprawnionym systemem zarządzania ciepłem pozwoliło producentowi uzyskać jeszcze jaśniejszy obraz, co od zawsze było bolączką modeli OLED.

Nowe telewizory Panasonic OLED MZ2000 na 2023 rok to propozycje z wysokiej półki, które - niezależnie od rozmiaru - będą kosztować sporo. Nawiasem mówiąc, producent planuje sprzedawać je z ekranami 55-, 65- i 77-calowymi. Na samej kwestii poprawy paneli w nowych telewizorach Panasonic jednak się nie kończy.

Nowy OLED Panasonic - MZ2000 zawojuje rynek?

Wewnątrz telewizora Panasonic OLED MZ2000 znajduje się matryca nazywana przez producenta “Master OLED Ultimate”. Wykorzystuje najwyższej jakości panel z technologią Microlens Array, a także wielowarstwowe zarządzanie ciepłem, stworzone przez inżynierów firmy.

Dzięki temu udało się zwiększyć jasność matrycy, co ma ogromne znaczenie przy odtwarzaniu treści HDR. To najjaśniejszy dotąd telewizor OLED tej marki. Zdaniem firmy w modelu Panasonic OLED MZ2000 zwiększono szczytową jasność o około 150% w stosunku do poprzednich telewizorów producenta. Te trafiały do naszych rankingów telewizorów nie bez powodu, zależnie od tego, jak nowy model wypadnie w praktyce, również będzie miał na to szanse.

Wykorzystany w Panasonic OLED MZ2000 HDR

To, w połączeniu z obsługą najważniejszych formatów HDR - od Dolby Vision IQ dostosowującego się do jasności otoczenia, po HLG Photo dla zdjęć - oraz nowym procesorem HCX Pro AI, zapewni jeszcze lepszy obraz w tegorocznym telewizorze OLED marki Panasonic.

Matryca telewizora Panasonic OLED MZ2000 na 2023 rok

Producent przykłada też sporą wagę do kolorów. Panasonic chwali się współpracą ze Stefenm Sonnenfeldem, kolorystą pracującym nad jednymi z największym hollywoodzkich hitów. Swoją drogą, tegoroczny telewizor OLED wyposażono w ulepszony Filmmaker Mode, czyli tryb dopasowujący obraz do warunków otoczenia. Telewizor bierze pod uwagę temperaturę barwową i oświetlenie w pokoju. Wszystko po to, aby zachować wizję twórcy.

Nie tylko obraz  - dźwięk Panasonic MZ2000

Pojawią się też zmiany w kwestii dźwięku. Panasonic OLED MZ2000 przede wszystkim wyposażono w głośniki przednie, umiejscowione na całej długości telewizora. Zdaniem producenta mają zapewnić jeszcze szerszą scenę dźwiękową, nie ujmując precyzji. Co ciekawe, producent wspomina też o możliwości zmiany względnej głośności dźwięku w różnych miejscach pokoju.

Głośniki w Panasonic OLED MZ2000

Panasonic MZ2000 ma trzy tryby Sound Focus. Najciekawszy jest Pinpoint, w którym telewizor skieruje dźwięk do określonego punktu pokoju. Oprócz tego jest też Spot Mode, zwiększający głośność tylko w jednym miejscu - w sam raz dla starszych członków rodziny - oraz Area, odtwarzający dźwięk dla grupy osób w określonej przestrzeni pokoju.

Szeroki dźwięk Panasonic OLED MZ2000

Ważny jest też odświeżony algorytm Bass Booster. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o niskie tony. Włączenie tej funkcji ma zapewnić głębokie basy. To łączy się z systemem Panasonic 360 Soundscape, który zapewnia dzięki temu jeszcze bardziej dynamiczny dźwięk przestrzenny, wykorzystując technologię Dolby Atmos.

Zobacz też: Najnowsze telewizory Hisense i nie tylko prosto z CES 2023

Przesyłanie strumieniowe i usprawnienia dla graczy

Wśród nowości Panasonic podkreśla również zmiany w jakości przesyłania strumieniowego. Nowy algorytm Streaming 4K Remaster przetworzy na bieżąco obraz, identyfikując rozdzielczość oraz obszarowo wyświetlane tekstury. Efektem mają być jeszcze wyraźniejsze oglądane w sieci treści.

Firma przy tym nastawieniu na odtwarzanie filmów oraz seriali nie zapomina również o graczach. Jak na linię z wyższej półki przystało, jest tu HDMI 2.1 z kluczowymi funkcjami oraz obsługą VRR, AMD Freesync Premium oraz częstotliwości odświeżania 120 Hz przy 4K. Warto jednak podkreślić, że konkurencja nie śpi, a Samsung w telewizorach na 2023 rok stosuje matryce sięgające nawet 144 herców.

Panasonic OLED MZ2000 wspiera też NVIDIA G-Sync, a także ma nowy tryb True Game. Dzięki niemu telewizor pozwala wykorzystać filmowe funkcje odwzorowania kolorów również w grach. Wraz z poprawionym mapowaniem tonów HDR oraz wsparciem Dolby Vision, przełoży się to na jeszcze lepiej wyglądający obraz podczas rozgrywki.

Producent wyposażył telewizor także w dedykowane gamingowi tryby dźwiękowe. Na przykad RPG, który ma sprawić, że użytkownik bardziej zanurzy się w świecie gry, a FPS pozwoli lepiej lokalizować kierunek, z którego nadchodzi dźwięk.

Źródło: Panasonic.

Warto sprawdzić: 

blog comments powered by Disqus
Nowy telewizor Panasonic OLED MZ2000 - Jaśniej, chłodniej, po prostu lepiej