PODPOWIEDZI:

Nie przeocz tego - Nowe telewizory Samsung na 2023 rok i inne nowości

Nie przeocz tego - Nowe telewizory Samsung na 2023 rok i inne nowości

Interesują cię nowości w telewizorach Samsung na 2023 rok? Nic dziwnego, w zeszłym roku koreańska firma pokazała swoje pierwsze OLED-y, które z miejsca zagroziły dotychczasowemu gigantowi, czyli LG. Tym razem innowacje raczej wiele na rynku nie przetasują, ale i tak warto się nimi zainteresować.

Nowe telewizory Samsung na 2023 rok wyposażono w wiele nowych funkcji, które przede wszystkim poprawią jakość oglądanego obrazu. Poza tym, w ramach odświeżonych serii pojawią się też nowe przekątne. Na tym jednak innowacje się nie kończą, bo w tym roku pojawiły się ulepszenia IoT, funkcje dla graczy, zapowiedzi nowych soundbarów oraz ciekawostki związane z liniami projektorów marki Samsung.

Co nowego wśród modeli QD OLED i Micro LED Samsung?

Najpierw najważniejsze, czyli telewizory Samsung. W 2023 roku firma rozwija linię modeli QD OLED. To linia, którą bez zastanowienia w zeszłym roku każdy serwis technologiczny wstawiłby do rankingu telewizorów. W ich portfolio pojawi się też model 77-calowy, przeznaczony dla naprawdę wymagających użytkowników. 

Nowe telewizory cechuje oczywiście prawdziwa czerń, poprawiony zakres jasności oraz barw, a także częstotliwość odświeżania na poziomie 144 herców. To bardzo ważna informacja dla graczy, bo przełoży się na wyższą płynność obrazu, istotną w dynamicznych grach.  To sporo i koreańska firma przebija pod tym kątem wielu innych producentów. Na przykład firmę Panasonic z nowym telewizorem OLED MZ2000.

Telewizor Samsung na 2023 rok

Oprócz tego wciąż rozwijana jest też seria Micro LED. W tym roku Samsung wypuści modele w nowych rozmiarach (dostępne będą w wersji 50-, 63-, 76-, 89-, 101-, 114- i 140-calowej). Telewizory z matrycami w tej technologii charakteryzuje podświetlanie pojedynczych pikseli oraz brak efektu wypalania, co może mieć znaczenie przy dłuższej eksploatacji. Jest to jednak wciąż droga technologia, dlatego nadal warto zadać sobie pytanie o to jaki telewizor OLEDwybrać?

Neo QLED oraz nowe funkcje w telewizorach Samsung

W 2023 pojawią się również nowe serie Neo QLED z linii 8K Excellence i 4K, wyposażone w najnowsze technologie producenta. Wraz z nimi pojawi się nowy procesor Neural Quantum oraz takie technologie jak Wzmocnienie Głębi Obrazu Pro oraz lepsza kontrola podświetlenia kształtów. W założeniu ma to się przełożyć na bardziej trójwymiarowy obraz, dzięki symulowaniu kontrastem działania ludzkiego oka oraz analizowaniu wyświetlanych treści pod kątem linii i kształtów.

Nowością jest też Automatyczny Remastering HDR. Dzięki inteligentnemu procesowaniu obrazu, i wykorzystaniu technologii głębokiego uczenia, telewizor zasymuluje rozszerzony zakres dynamiki jasności również w treściach SDR. To istotne, bo wiele starszych filmów lub seriali nie zostało stworzonych z myślą o współćzesnych standardach HDR.

Samsung NEO QLED na 2023 rok

Zadowoleni będą też fani IoT. Nowe telewizory Samsung na 2023 rok to też wbudowany moduł SmartThings z protoołami ZigBee, Matter i Thread. W skrócie - do inteligentnego domu stworzonego na bazie produktów Samsung podłączycie jeszcze więcej sprzętów Internetu Rzeczy. Producent chwali się również nowymi funkcjami, takimi jak na przykład mapa 3D, symulująca rozkład domu, aby ułatwić ci sterowanie podłączonymi do sieci sprzętami.

Zadowoleni będą również gracze. Mowa między innymi o trzeciej wersji Panelu Gracza, która ma udostępniać takie funkcje, jak znany z monitorów wirtualny celownik lub możliwość udostępniania minimap. Zwłaszcza ta druga rzecz jest interesująca, bo pozwoli na podgląd minimapy przy użyciu innego wyświetlacza, ale pojawi się dopiero wraz z aktualizacją, w pierwszej połowie 2023 roku.

Zobacz też: Jaki telewizor do sportu?

Co jeszcze nowego? Audio, projektory, Samsung na 2023 rok

Na samych telewizorach nowości w segmencie RTV u koreańskiej firmy się nie kończą. Przede wszystkim pojawią się nowe soundbary. Flagowiec, czyli Samsung HW-Q990C to zestaw gwarantujący 11.1.4-kanałowy dźwięk oraz wsparcie dla Dolby Atmos. Jest jednak sporą propozycją.

Samsung HW-Q990C na białym tle

Dla osób cierpiących na niedobór przestrzeni producent stworzył też Samsung HW-S800B - również z Dolby Atmos oraz subwooferem. To propozycja slim o zaledwie 4 cm wysokości i 3,8 cm głębokości!

Flagowy soundbar i telewizor marki Samsung na 2023 rok zostanie wyposażony w funkcję Sound Remastering. Dzięki niej sprzęt inteligentnie - i obiektowo - poprawi odtwarzane audio tak, aby zagwarantować lepszą jakość poszczególnych elementów krajobrazu dźwiękowego oglądanych treści.

Oprócz telewizorów firma pokazała też nową wersję projektora laserowego Samsung The Premiere 8K. To następca propozycji z 2020 roku, tym razem o dużo wyższej rozdzielczości. W dodatku to model o ultrakrótkim rzucie. Stworzy obraz w rozmiarze 150 cali, w dodatku stojąc dość blisko ściany. Ma też wbudowane głośniki oraz wspiera Dolby Atmos.

Samsung Freestyle w ręce na grafice producenta

Tegoroczne zmiany nie ominą też bardziej budżetowej linii projektorów producenta. Samsung The Freestyle co prawda nie pojawi się w wersji z wyższą rozdzielczością, ale otrzyma nową funkcję inteligentnego łączenia krawędzi. Jeżeli masz dwa takie projektory, ustawiając je obok siebie, otrzymasz naturalny obraz 21:9. To ważna informacja, bo takiemu formatowi bliżej do proporcji filmowych, co w efekcie przełoży się na jeszcze większe doświadczenie, rodem ze srebrnego ekranu.

Źródło: samsung.com, cnet.com, hardwarezone.com.

Zobacz też: 

blog comments powered by Disqus
Nie przeocz tego - Nowe telewizory Samsung na 2023 rok i inne nowości