PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Odkurzacze pionowe - Polecane odkurzacze stojące |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Jimmy H10 ProJimmy H10 Pro2379 zł
2Samsung Bespoke VS20A95843W/GESamsung Bespoke VS20A95843W/GE2999 zł
3Dreame T30Dreame T301399 zł
4Dyson V12 Detect Slim AbsoluteDyson V12 Detect Slim Absolute2999 zł
5Dreame T20 ProDreame T20 Pro1359 zł
6Philips AquaTrio XW9383/01Philips AquaTrio XW9383/013899 zł
7Samsung Jet 90 CompleteSamsung Jet 90 Complete2499 zł
Odkurzacze pionowe - Polecane odkurzacze stojące |TOP 7|

Zastanawiasz się nad tym, jaki odkurzacz pionowy kupić? Przyjrzałem się temu, co jest teraz dostępne na rynku, i dobrałem siedem faktycznie opłacalnych opcji. Wśród nich jest bardzo dużo typowych chińczyków, ale nie ma się czemu dziwić. Czasy się zmieniły, a zachodni producenci coraz częściej zgapiają rozwiązania od firm Państwa Środka. Dlatego, że ich pomysły są zwyczajnie dobre.

Odkurzacz pionowy to od jakiegoś czasu coraz popularniejszy w naszych domach sprzęt. Wiele osób stawia na takie maszyny przede wszystkim ze względu na wygodę. Są kompaktowe, pozbawione przewodów i nierzadko już dorównują mocą modelom tradycyjnym. W tym rankingu odkurzaczy poznasz modele z różnych półek cenowych.

Jaki odkurzacz pionowy kupić?

1. Jimmy H10 Pro

Jimmy H10 Pro na białym tle

Moc

245 W

Pojemność

0,6 l

Czas pracy

do 90 minut

Akcesoria

Elektroszczotka

Mini elektroszczotka

Elastyczny wąż

Szczotka 2 w 1

Szczelinówka

Miękka szczotka

Łącznik

Stojak

Wałek do dywanów

Najw ażniejsze zalety

Ogromna moc

Szeroki zakres akcesoriów

System głosowy informujący o różnych rzeczach

Podświetlenie LED

Tryb automatyczny

Czujnik kurzu

Jimmy H10 Pro oferta w Ceneo

Typowo chińska marka, ale ten model, właśnie dlatego, jest bardzo opłacalny. Jimmy H10 Pro to polecany odkurzacz pionowy nie bez powodu. Należy do jednych z mocniejszych jednostek, a wcale nie kosztuje dużo. Jego silnik generuje moc ssania na poziomie aż 245 watów! Przy tym wymienny akumulator da nawet do 60 lub 90 (bez szczotki) minut czasu pracy, w najniższym trybie.

Producent wyposażył ten model w czujnik kurzu. Dzięki niemu Jimmy H10 Pro wyświetla poziomy wciąganego zanieczyszczenia do 4 różnych rozmiarów cząsteczek wprost na wyświetlaczu. Zresztą ekran pokaże też pozostały czas pracy urządzenia, co pozwoli ci łatwiej zaplanować sprzątanie!

Mocny silnik w Jimmy H10 Pro

Elektroszczotka ma przy tym podświetlenie LED, ułatwiające określenie higieny podłóg również w ciemniejszych miejscach. Do tego jest też sporo akcesoriów, na przykład elastyczny wąż i szczotka do materaców.

Z innych ciekawostek - ten polecany odkurzacz pionowy ma też system głosowy przypominający o takich rzeczach jak niski poziom naładowania baterii oraz kilka innych usprawnień. Najważniejszym jest być może automatyczne regulowanie poziomu mocy. Na dywanie Jimmy H10 Pro wessie brudy z większą mocą, a na parkiecie z mniejszą, aby zaoszczędzić energię. Producent postawił też na łamaną w połowie metalową rurę, aby łatwiej było ci sięgać pod sofę i regały.

2. Samsung Bespoke VS20A95843W/GE

Samsung Bespoke VS20A95843W/GE na białym tle

Moc

210 W

Pojemność

0,5 l

Czas pracy

do 60 minut

Akcesoria

Elektroszczotka Jet Dual

Elektroszczotka Slim Action

Mini Elektroszczotka Pet Tool

Szczotka do kurzu

Szczelinówka

Elastyczna końcówka

Stojak na akcesoria

Stacja czyszcząca All-In-One

Worek

Najważniejsze zalety

Świetna stacja opróżniająca zbiornik

Zwrotne elektroszczotki

Piękny design

Spora moc

Niska waga

Możliwość dokupienia końcówki myjącej

Samsung Bespoke VS20A95843W/GE oferta w Media Expert

Samsung Bespoke VS20A95843W/GE jest jedną z droższych propozycji na rynku nie bez powodu. To odkurzacz pionowy premium… a właściwie tak naprawdę zestaw. Kupując ten model otrzymasz nie tylko odkurzacz ze sporym zestawem akcesoriów, ale i dodatkową stację czyszczącą. 

Tak, dobrze czytasz, ten designerski stojak (nawiasem mówiąc bardzo ładny, bo to seria bespoke) nie tylko wpisze się w nowoczesne mieszkanie, ale i opróżni zbiornik po odkurzaniu wprost do worka. To ma sens, w dodatku spory, bo największym problemem takich modeli jest to, że odkurzacze pionowe zwykle i tak wymagają grzebania w pojemniku. Wchodzenia w kontakt z brudami oraz kurzem. To niehigieniczne.

Dlatego rozwiązanie Samsung Bespoke VS20A95843W/GE jest po prostu świetne dla alergika. No i zdecydowanie przebija na przykład niżej notowanego Dysona, bo w podobnej cenie dostajesz zwyczajnie znacznie bardziej użyteczny, a przy tym dość unikatowy, zestaw.

Wyświetlacz w odkurzaczu Samsung Bespoke

Poza tym to całkiem opłacalna propozycja. Osiąga nawet do 210 watów siły ssania, spokojnie wciąga większość rzeczy, pracuje do 60 minut na jednym naładowaniu, co wystarczy ci spokojnie do wysprzątania mieszkania, a Samsung sprzedaje ten odkurzacz w zestawie z najważniejszymi akcesoriami. Mini elektroszczotka do tapicerek, szczotka, rozsuwana dysza szczelinowa, kolanko… W zasadzie brakuje mi tylko węża, ale za to rura jest wysuwana.

Do tego odkurzacza swoją drogą możesz dokupić nasadkę do sprzątania na mokro. Bespoke Jet poleruje i zrasza wodą podłogę, utrzymując pełną higienę w twoim domu. Z resztą brudów poradzisz sobie ze naprawdę zwrotną elektroszczotką Jet Dual lub dostępną w wersji complete końcówką Slim Action do delikatnych podłóg oraz ciasnych przestrzeni. Ta ostatnia jest naprawdę mała i wygodnie się prowadzi!

3. Dreame T30

Dreame T30 na białym tle

Moc

190 W

Pojemność

0,6 l

Czas pracy

do 90 minut

Akcesoria

Stacja ładująca

Ssawka szczelinowa

Elektroszczotka

Mini elektroszczotka

Dysza szczelinowa 2 w 1

Przedłużka kątowa

Miękka szczotka

Elastyczny wąż

Najważniejsze zalety

Wskaźnik poziomu pyłów

Podświetlana dysza szczelinowa

Wymienna bateria

Lekka rura z włókna węglowego

Szczotka wokół której nie zawija się włosie

Dreame T30 oferta w Ceneo

Ta propozycja jest mocna nie tylko pod kątem wydajności, ale również ze względu na jej budżetowość. Nie bez powodu to jeden z częściej wyszukiwanych modeli tej marki. Tym bardziej, że łatwo znajdziesz na niego naprawdę atrakcyjne promocje. Polecany odkurzacz pionowy Dreame T30 ma moc ssania na poziomie 190 watów i kosztuje pomimo tego relatywnie niewiele.

Co ciekawe, wyświetla poziom wciąganych pyłów, a także wyposażono go w automatyczny tryb pracy. Dzięki temu nie musisz już przejmować się tym, jaką moc ustawić. Ten odkurzacz bezprzewodowy zdecyduje za ciebie, balansując pomiędzy siłą ssania a czasem pracy. Na przykład zwiększając wydajność na dywanach, które do doczyszczenia wymagają więcej. Ten odkurzacz pionowy pracuje długo - nawet do 90 minut na jednym naładowaniu.

Ważna jest też łatwa wymiana energii i zestaw akcesoriów. Najbardziej podoba mi się to, że producent w zestawie dorzuca dyszę szczelinową z oświetleniem LED! Dzięki temu masz pewność, że udało ci się doczyścić to trudne miejsce za szafką. Na tym akcesoria się nie kończą, ale na zasługę zasługują zwłaszcza rura z włókna węglowego, dodatkowy giętki wąż oraz główna elektroszczotka, wokół której nie zawija się włosie.

4. Dyson V12 Slim Absolute

Dyson V12 Slim Absolute na białym tle

Moc

545 W mocy silnika / 150 AW siły ssania

Pojemność

0,35 l

Czas pracy

do 60 minut

Akcesoria

Elektroszczotka Motorbar

Podświetlana elektroszczotka Slim Fluffy

Mini elektroszczotka

Szczelinówka

Combi

Przedłużka Low Reach

Najważniejsze zalety

Wiązka światła pokazująca brudy

System wykrywania zbieranych cząsteczek

Wymienny akumulator

Designerskie wykonanie

Niska waga

Dyson V12 Slim Absolute oferta w RTV Euro AGD

Dyson V12 Slim Absolute to model o tyle interesujący, że jako jedyny w zestawieniu wyposażony w czujnik piezoelektryczny wykrywający cząsteczki. Dzięki niemu na bieżąco wyświetlacz poinformuje cię o statystykach sprzątanych brudów. To mała rzecz, ale w sumie ciekawa, pozwoli ci dokładniej ocenić czystość podłóg. Jest też dodatkowe podświetlenie, które ułatwi ci rozpoznawanie kurzu na panelach lub pod sofą.

Odkurzacze Dysona mają specyficzną budowę, a ten model jest w szczególności interesujący. Jak sama nazwa wskazuje, to sprzęt slim. Waży około dwóch kilo, z wymiennym akumulatorem, więc poradzi sobie z nim nawet dziecko. Z drugiej strony ma zmniejszony pojemnik. Te 0,35 litra przełoży się na częstsze opróżnianie w trakcie odkurzania.

Dodatkowo jest tu sporo różnych dodatków. W wersji Absolute znajdziesz elektroszczotkę Motorbar, której konstrukcja zapobiega zaplątaniu włosów i sierści, podświetlaną Slim Fluffy, mini elektroszczotkę, szczelinówkę, combi i przedłużkę Low Reach. Jest z czego wybierać. Dodatkową zaletą jest możliwość mycia wałka elektroszczotki Fluffy pod bieżącą wodą.

5. Dreame T20 Pro

Dreame T20 PRO  na białym tle

Moc

450 W mocy silnika / 150 AW siły ssania

Pojemność

0,6 l

Czas pracy

do 70 minut

Akcesoria

Płaska szczotka 2 w 1

Szczelinówka

Elektroszczotka

Miękka rolka

Elektroszczotka do materaców

Zbiornik na wodę + mop

2 akumulatory

Najważniejsze zalety

Niska waga

Dużo końcówek

Dodatkowy akumulator wydłużający znacznie czas pracy

Bardzo niska waga (1,67 kg)

Dreame T20 PRO oferta w Media Expert

Jeżeli marzy ci się odkurzacz pionowy z wieloma akcesoriami, a na dodatek w stosunkowo niskiej cenie, nie szukaj dalej niż Dreame T20 Pro. Model o tyle interesujący, że teoretycznie równie mocny co propozycja Dysona z tego zestawienia. Przy tym jest lżejszy (silnik waży 1,67 kilograma) i zdaniem producenta pracuje nawet do 70 minut na jednym naładowaniu. To jednak dotyczy tylko jednego z akumulatorów, a w zestawie są aż dwa!

W ogóle pod kątem dodatków producent przeszedł samego siebie. Przede wszystkim jest tu inteligentna szczotka. Rozpozna typ powierzchni i dopasuje odpowiednio moc ssącą do dywanów lub parkietów. Są też inne mniej lub bardziej podstawowe dodatki, a także końcówka mopująca. Nie jest zbyt zaawansowana, ale to przyjemny sposób na przetarcie od czasu do czasu podłóg.

6. Philips AquaTrio XW9383/01

Philips AquaTrio XW9383/01 na białym tle

Moc

b/d

Pojemność

0,45 l (zbiornik czystej wody) / 0,4 l (zbiornik brudnej wody)

Czas pracy

do 45 minut (do 25 minut z mopem)

Akcesoria

Stacja dokująca 2 w 1

Mini elektroszczotka

Długa szczelinówka

Narzędzie do czyszczenia

Uchwyt ścienny

Płyn do mycia podłóg

Nasadka AquaSpin

Elektroszczotka

Najważniejsze zalety

System AquaDiffusion zbierający brudną wodę przy sprzątaniu

Sprzątanie na mokro

Funkcja automatycznego czyszczenia na stacji

Nowoczesny design

Podświetlenie LED w elektroszczotce

Wymienny akumulator

Philips AquaTrio oferta w Ceneo

Philips AquaTrio XW9383/01 to testowany na łamach naszej redakcji odkurzacz pionowy z wyższej półki. Model zdecydowanie premium, nie tylko ceną, ale i możliwościami. Jest wart twojego zainteresowania głównie dlatego, że łączy odkurzanie podłóg w formie pionowej, jak i ręcznej, z końcówką do aktywnego mopowania. Dzięki temu doczyści na błysk twój dom!

Jego przewaga nad innymi propozycjami tego typu na rynku polega na tym, że ma w zasadzie dwie nasadki, połączone jedną bazą - silnikiem. Dzięki temu bez problemu odkurzysz przy jego pomocy dywan, a potem umyjesz podłogi za sprawą technologii AquaSpin. Po wszystkim Philips AquaTrio XW9383/01 odstawisz na bazę, gdzie sam umyje system aktywnego mycia, aby zachować higienę.

Co ważne, odkurzacz na bieżąco podczas mopowania zbiera brudną wodę i dozuje czystą - to świetne zastępstwo duetu wiadra i ścierki. Warto dodać, że końcówka do odkurzania ma podświetlenie LED, co pozwoli ci łatwo zauważyć kurz na ziemi, a akumulator jest wymienny. To przedłuży żywotność urządzenia. Philips AquaTrio XW9383/01 jest mocnym i wszechstronnym odkurzaczem pionowym na lata.

7. Samsung Jet 90 Complete

Samsung Jet 90 Complete na białym tle

Moc

550 watów silnika / 200 watów mocy ssącej

Pojemność

0,8 l

Czas pracy

do 60 minut

Akcesoria

Szczotka do parkietów

Szczotka do dywanów

Mini elektroszczotka

Elastyczna końcówka

Szczotka do kurzu i szczelinówka

Wolnostojąca stacja ładująca

Najważniejsze zalety

Możliwość wymiany baterii

Możliwość dokupienia stacji czyszczącej

Atrakcyjny design

Spora moc ssąca

Dużo dodatków

Możliwość regulacji rury

Samsung Jet 90 Complete oferta w Media Expert

Niedawno testowany w naszej redakcji odkurzacz pionowy Samsung Jet 90 Complete należy do jednych z estetyczniej zaprojektowanych modeli na rynku. Osobiście po prostu lubię jego wygląd. W dodatku silnik Digital Inverter generuje moc na poziomie 550 watów. W praktyce przekłada się to na naprawdę niezłą siłę ssania (200 watów mocy ssącej), która wraz z dedykowanymi końcówkami bez problemu wciągnie wszystkie brudy w twoim domu.

Za zwiększone możliwości zasysania odpowiada też technologia Jet Cyclone. Tworzy optymalną ścieżkę dla brudów poprzez specjalną budowę pojemnika - jest tu 27 wlotów powietrza. Nawiasem mówiąc, o końcówkach warto wspomnieć.

W wersji, która trafiła do rankingu, jest ich naprawdę sporo. Dwie główne, miękka i twarda, przeznaczone są do parkietów oraz dywanów. Najfajniejsze w nich jest to, że odkurzacz może się z nimi po prostu położyć na ziemi. W efekcie dotrzesz nimi wszędzie.

Jest też mini elektroszczotka do zbierania sierści, zginające się ramię przedłużające, wydłużana szczelinówka i końcówka 2w1, idealna do ogarniania na przykład rolet. Dodatkowo producent dorzuca stację, na którą możesz odłożyć odkurzacz, i wydłużaną rurę, z którą praktycznie każdemu będzie wygodnie odkurzać.

Jest też możliwość wymiany akumulatorów. Jeden, dołączany do Samsunga Jet 90 Complete, daje nawet do 60 minut pracy na jednym naładowaniu! Zainteresuj się też stacją czyszczącą, którą można dokupić osobno. Łatwo zassie kurz ze zbiornika.

Czy warto kupić odkurzacz pionowy?

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto kupić odkurzacz pionowy, nie myśl dwa razy. W ciągu ostatnich lat testowaliśmy redakcyjnie wiele różnych modeli i obserwowaliśmy zmiany na rynku. O ile jeszcze jakiś czas temu faktycznie trudno było mówić o tym, że odkurzacz pionowy może zastąpić tradycyjny, o tyle teraz przenośne jednostki są zwyczajnie mocne.

Odkurzanie Samsungiem Jet 90

Mam na myśli zarówno wydajność ssania, jak i czas pracy na jednym naładowaniu. Zresztą w przypadku tego drugiego coraz częściej mamy do czynienia z wymiennymi akumulatorami. W przypadku modeli Boscha również pomiędzy jego seriami elektronarzędzi.

Co do mocy - odkurzacze pionowe z wyższej półki bez problemu radzą sobie nawet z dywanami o długim włosiu. Philips na przykład przedstawia niektóre ze swoich odkurzaczy jako zdolne do podniesienia kuli do kręgli! To gigantyczna moc ssania.

Najprzydatniejsze technologie odkurzaczy pionowych

Przed zakupem odkurzacza pionowego rozważ to, czy nie interesują cię konkretne technologie pojawiające się u różnych producentów. Poniższe rozwiązania w szczególności przypadły mi do gustu podczas testowania różnych sprzętów w ostatnich latach. Na dodatek nie wszystkie są ograniczone do konkretnego producenta lub odkurzaczy bezprzewodowych z wyższej półki cenowej.

  • Możliwość mopowania - dosyć nietypowa funkcjonalność w odkurzaczu, ale coraz więcej producentów prezentuje wygodne rozwiązania. W Europie przoduje Philips, kilka ich modeli przetestowaliśmy redakcyjnie, ale sporo dobrych ocen zbiera też Roborock Dyad. Sprzątanie podłóg na mokro odkurzaczem pionowym jest o tyle fajne, że jeszcze bardziej doczyścisz w ten sposób dom.
  • Detekcja  brudu - domena droższych odkurzaczy pionowych. W zasadzie można na palcach jednej ręki policzyć modele, które są w stanie rozpoznać to, ile sprzęt zebrał cząsteczek kurzu. To nie jest najbardziej przydatna technologia na świecie, ale jeżeli jesteś w stanie się szarpnąć na przykład na Dysona V12 Detect, to łatwiej stwierdzisz dzięki niej, które obszary są już w pełni wysprzątane.
  • Stacje czyszczące - coś bardzo przydatnego, zwłaszcza jeżeli pojawia się w zestawie z urządzeniem. To o tyle wygodna sprawa, że często trzeba ręcznie wybierać przyklejający się do ścianek kurz. Proces staje się tym samym bardziej higieniczny, co jest dość ważne dla alergików.

Podświetlenie w odkurzaczu Philips

  • Wymienne baterie - większość topowych modeli ma już tę funkcjonalność. Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale jednym z pierwszych elementów współczesnych urządzeń elektronicznych, który z czasem wysiada, jest akumulator. Możliwość bezproblemowej wymiany go pozwala ci więc przedłużyć życie swojego sprzętu. W dodatku wydłuża czas pracy na jednym naładowaniu!
  • Podświetlenie LED - najprostsza technologia z wymienionych, a zarazem moim zdaniem najbardziej przydatna. Dodatkowe podświetlenie pozwoli ci zajrzeć bez problemu pod regał lub sofę, ale mnie w szczególności się przydaje do wizualnego określenia tego, ile brudu jest na podłodze. Kurz, włosy i inne tego typu zanieczyszczenia podświetlone rzucają cień. Dzięki temu łatwiej dojdziesz do tego, czy udało ci się już w pełni wysprzątać dom!

Zobacz również:Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł

blog comments powered by Disqus
Odkurzacze pionowe - Polecane odkurzacze stojące |TOP 7|