PODPOWIEDZI:

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Zelmer ZVC021P KrzyśZelmer ZVC021P Krzyś449 zł
2Bosch BGC05A322Bosch BGC05A322489 zł
3Amica Akman VM 4012Amica Akman VM 4012439 zł
4Hoover Breeze BR71_BR20011Hoover Breeze BR71_BR20011359 zł
5Sencor SVC 1035TQ 3AAASencor SVC 1035TQ 3AAA449 zł
Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł | Ranking TOP 5

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł pomoże w sprzątaniu domowym, przy czym nie opróżni Twojego portfela w znacznym stopniu. Przygotowałam listę TOP 5 odkurzaczy tradycyjnych bezworkowych, których cena nie przekracza 500 zł, za to parametry są całkiem niezłe. Zapraszam!

Nie każdego stać na zakup odkurzacza automatycznego bądź bardziej zaawansowanego odkurzacza pionowego, dlatego postanowiłam stworzyć zestawienie tanich odkurzaczy bezworkowych do 500 zł. Są to bardziej tradycyjne odkurzacze, natomiast nie trzeba się martwić wymianą worków, a tym samym droższą eksploatacją, bowiem producenci zastosowali specjalne pojemniki.

Każdy dzisiejszy model znajdziesz również w bazie odkurzaczy.

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł - Opinie

1. Zelmer ZVC021P Krzyś

tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Zelmer ZVC021P Krzyś
Pojemność pojemnika2 l
Moc800 W
Poziom hałasu76 dB
Zasięg pracy8 m
Waga urządzeniab/d
CenaZelmer ZVC021P Krzyś oferta w RTV EURO AGD

Odkurzacz bezworkowy do 500 złZelmer ZVC021P Krzyś został wyposażony w 2-litrowy wyjmowany pojemnik, aby swobodnie posprzątać całe mieszkanie. Po użyciu wystarczy go opróżnić i umyć pod bieżącą wodą. Silnik o mocy 800 W przełoży się na bezproblemowe odkurzanie zarówno dywanów, jak i parkietów. To odkurzacz z filtrem HEPA12 zatrzymującym ponad 99% zanieczyszczeń, więc dla alergików to doskonała opcja do walki z roztoczami i alergenami.

Zaletą jest wybór dogodnego zakresu siły ssania. Regulowana rura teleskopowa sprawi, że dosięgniesz do każdego miejsca, z kolei elastyczny wąż Flexi wykazuje odporność na odkształcenia i zapewnia większą wygodę. Odkurzacz domowy Zelmer pracuje z głośnością 76 dB, co czyni go jednym z najcichszych odkurzaczy z listy. Gumowane koła nie dopuszczą do zarysowań podłogi, a przewód zwija się sam. Wraz z odkurzaczem zyskasz uniwersalną szczotkę 2w1, szczotkę parkietową, szczotkę wielofunkcyjną i ssawkę tapicerską.

2. Bosch BGC05A322

tani odkurzacz bezworkowy Bosch BGC05A322
Pojemność pojemnikab/d
Moc700 W
Poziom hałasu78 dB
Zasięg pracy9 m
Waga urządzenia4,4 kg
CenaBosch BGC05A322 oferta w RTV EURO AGD

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 złBosch BGC05A322 z silnikiem HiSpin Motor o mocy 700 W jest komfortowy w użytkowaniu, gdyż ma ergonomiczną budowę, automatycznie zwijany przewód, rączkę do wygodnego przenoszenia oraz prosty w wyjmowaniu i opróżnianiu pojemnik na kurz. Swobodne sprzątanie zapewnia spory zasięg pracy, a mianowicie 9 m, licząc od gniazdka.

Skuteczność odkurzania gwarantuje mocna siła odśrodkowa (technologia bezworkowa AirCycle z systemem cyklonowego przepływu powietrza). W efekcie oddzielone zanieczyszczenia opadają do pojemnika, a powietrze wylotowe ulega filtrowaniu, zanim będzie uwolnione z odkurzacza na zewnątrz (antyalergiczny filtr PureAir). Odkurzacz bezworkowy Bosch oferuje łatwe przechowywanie węża, bowiem przymocujesz go do sprzętu. To także oszczędność miejsca.

Elektroniczna regulacja siły ssania umożliwi dostosowanie odpowiedniej zarówno do dywanów, jak i twardej posadzki. Na plus parkowanie pionowe i poziome, a także dodatkowe wyposażenie zwiększające funkcjonalność (użytkownik znajdzie w zestawie ssawkę 2w1, szczotkę do parkietu z naturalnym włosiem oraz ssawko-szczotkę z przełącznikiem podłoga-dywan).

3. Amica Akman VM 4012

Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Amica Akman VM 4012
Pojemność pojemnika1,5 l
Moc800 W
Poziom hałasu79 dB
Zasięg pracy8 m
Waga urządzenia4,5 kg
CenaAmica Akman VM 4012 oferta w RTV EURO AGD

Budżetowy odkurzacz bezworkowyAmica Akman VM 4012 cechuje się regulacją mocy z poziomu rączki, aby dostosować właściwą w zależności od rodzaju podłoża. W ten sposób usprawnisz sprzątanie albo zaoszczędzisz również energię elektryczną, jeżeli nie potrzeba dużej siły ssącej. Przyciski na rączce ograniczą konieczność schylania się. Miękkie koła nie uszkodzą podłogi. Tradycyjny odkurzacz typu bezworkowego posiada turboszczotkę z obrotowym wałkiem napędzanym strumieniem powietrza, aby bez trudu pozbyć się sierści lub włosów z dywanów i wykładzin.

Miękka szczotka z syntetycznym włosiem nie dopuści do zarysowania parkietów. Przechowywanie odkurzacza nawet w małym mieszkaniu jest prostsze, gdyż ustawisz go w pionie lub w poziomie i schowasz bez trudu do schowka. System uchwytów na wąż również pozwoli na odpowiednie złożenie sprzętu. Odkurzacz do 500 zł Amica dba o bezpieczeństwo użytkownika, stąd oferuje specjalny system ochronny. Polega na automatycznym wyłączeniu urządzenia w momencie, gdy temperatura wzrośnie do niebezpiecznego poziomu (zabezpieczenie przed przegrzaniem). Po ochłodzeniu, znowu będzie gotowy do pracy.

Warto wspomnieć o filtrze EPA, który poradzi sobie z eliminowaniem alergenów, pyłków, bakterii i innych niepożądanych cząsteczek z wydmuchiwanego powietrza podczas odkurzania. Dodatkowo producent pomyślał o filtrze zabezpieczającym silnik przed zanieczyszczeniami, tym samym wydłużając jego żywotność.

4. Hoover Breeze BR71_BR20011

tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Hoover Breeze BR71_BR20011
Pojemność pojemnika2 l
Moc700 W
Poziom hałasu78 dB
Zasięg pracy8 m
Waga urządzenia4,1 kg
CenaHoover Breeze BR71_BR20011 oferta w RTV EURO AGD

Niedrogi odkurzacz bezworkowyHoover Breeze BR71_BR20011 charakteryzuje się 2-litrowym pojemnikiem na kurz, który ogranicza konieczność częstego opróżniania, zwiększając tym samym komfort i wydłużając czas sprzątania (niezwykle ceniony w większych mieszkaniach). Teleskopowa rura ma regulowaną długość, aby dostosować ją do wzrostu użytkownika. Za wydajny system filtracji służy zmywalny filtr EPA, który nie dopuści do zanieczyszczenia powietrza.

Tani odkurzacz do 500 zł Hoover z technologią pojedynczego cyklonu oznacza optymalizację przepływu powietrza i wysoki stopień separacji pyłów dla czystego powietrza. Nie musisz się także martwić o zarysowanie nawet delikatnych powierzchni. W komplecie otrzymasz praktyczne akcesoria, takie jak szczelinówka, nasadka do pielęgnacji drewnianych i laminowanych podłóg oraz parkietów. Przenoszenie nie sprawi trudności, gdyż sam odkurzacz waży jedynie 4,1 kg.

5. Sencor SVC 1035TQ 3AAA

tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Sencor SVC 1035TQ 3AAA
Pojemność pojemnika1 l
Moc750 W
Poziom hałasu75 dB
Zasięg pracy10 m
Waga urządzenia4,75 kg
CenaSencor SVC 1035TQ 3AAA oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie zamyka tani odkurzacz bezworkowy do 500 złSencor SVC 1035TQ 3AAA wyróżnia się najmniejszym poziomem hałasu 75 dB (Silence Technology), największym zasięgiem pracy wynoszącym 10 m, jak również świetną filtracją Clean Air Dual HEPA H13. Ceniony za automatyczny zwijacz przewodu, teleskopową rurę metalową z regulacją wysokości roboczej i możliwość postawienia w pionie dla oszczędności miejsca.

Miękkie kółka taniego odkurzacza są bezpieczne dla podłóg, a ponadto generują cichy ruch. Trzeba mieć na względzie, że ten model ma najmniejszy pojemnik na kurz. Pojemność 1 l może być dla niektórych niewystarczająca, zwłaszcza w większych domach wiąże się to z częstszym opróżnianiem. W zestawie kilka praktycznych końcówek.

Dlaczego warto kupić odkurzacz tradycyjny bez worka?

Odkurzacze wodne czy odkurzacze pionowe maja szereg zalet, ale i odkurzacze bezworkowe nie pozostają dłużne. Oto główne powody, dla których warto w takie zainwestować:

  • Zamiast worka znajduje się pojemnik, w którym gromadzi się kurz, zanieczyszczenia.
  • Nie trzeba wymieniać worków, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami (zaoszczędzisz pieniądze). Pojemnik trzeba opróżnić i wyczyścić pod bieżącą wodą.
  • Nie wyrzucasz jednorazowych worków za każdym razem, więc dbasz o kwestię ekologii.
  • Ceny bezworkowych odkurzaczy tradycyjnych zaczynają się od atrakcyjnego pułapu.
  • Przeważnie mają kompaktowe konstrukcje, opcję postawienia w pionie, wygodne rączki i zwijacze przewodu, co wpływa na łatwość przenoszenia i przechowywania.
  • Dodatkowe końcówki w zestawie poradzą sobie z trudno dostępnymi miejscami, sierścią czy włosami.
  • Wymienione odkurzacze bezworkowe nie porysują podłóg.
  • Niekiedy spotkasz się z elektroniczną regulacją siły ssania.
  • Wydajne systemy filtracji zadbają o czyste powietrze.
  • Prezentują się estetycznie.

Jeżeli chcesz porównać różne typy odkurzaczy i zastanowić się nad ostateczną decyzją, to przejrzyj dział ranking odkurzaczy.

Podsumowanie

Na liście bezworkowych odkurzaczy do 500 zł znalazły się produkty takich producentów, jak Bosch, Amica, Zelmer, Hoover i Sencor. Pojemność ich zbiorników na kurz waha się od 1 l do 2 l, moc silnika mieście się w zakresie od 700 W do 800 W, z kolei poziom hałasu wynosi od 75 dB do 79 dB. Rzeczywisty zasięg roboczy pracy to 8 m, 9 m lub nawet 10 m. Konstrukcje są lekkie i ergonomiczne (odkurzacze bez akcesoriów ważą od 4,1 kg do 4,75 kg).

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł | Ranking TOP 5