PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Test Samsung Jet 90 Complete - Bardzo wydajny odkurzacz pionowy!

Odkurzacze pionowe zaczynają coraz bardziej dominować rynek. To między innymi dzięki takim modelom jak testowany Samsung Jet 90 Complete, które są dowodem na to, że producenci po prostu nie boją się innowacji. W świecie modeli tradycyjnych nic ciekawego w porównaniu z nimi się nie dzieje. A recenzowany model jest nie tylko elegancki i mocny, ale wspiera też bardzo ciekawie rozwiązaną kwestię pozbywania się brudu!

Samsung VS20R9046T3

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Design
 • Czas pracy
 • Siła ssania (zwłaszcza do dywanów)
 • Wjedzie w sumie wszędzie
 • Wygodna stacja ładująca i możliwość rozbudowy o czyszczącą
WADY
 • Nie odstawisz w dowolnym miejscu w pionie
 • Odstawianie na stacji wymaga skrócenia rury

Test odkurzacza pionowego Samsung VS20R9046T3 to bynajmniej nie było coś, na co musiałbym narzekać. Od jakiegoś czasu zaczyna mi się nudzić domowy model tradycyjny (zresztą jego przewodowość pośrednio odpowiada za spalone gniazdko w przedpokoju), miło więc witam każdą okazję na nowocześniejsze sprzątanie.

Tu znajdziesz odkurzacz pionowy Samsung VS20R9046T3:

Samsung VS20R9046T3 oferta w Ceneo

Możliwości Samsung VS20R9046T3 - Jakościowy i mocny odkurzacz

Samsung VS20R9046T3 to jeden z bardziej smukłych modeli, jakie mi się zdarzyło testować lub umieszczać w rankingu odkurzaczy. Po prostu podoba mi się na pierwszy rzut oka jego design, chociaż to oczywiście kwestia gustu. Pod względem praktycznym nie wszystko jest idealne - na przykład dołączany pojemnik trzeba w pełni zdjąć z urządzenia, aby pozbyć się brudu - ale i na to znajdzie się sposób. To stacja czyszcząca, o której za chwilę.

Samsung VS20R9046T3 zbiornik

Najpierw o zestawie. Odkurzacz Samsung VS20R9046T3 trafił do mnie z szeregiem dodatków. Przede wszystkim jest tu elektroszczotka Turbo Action, idealna do dywanów oraz podłóg, a także końcówka Soft Action. Jej antystatyczne włosie z łatwością zbiera kurz, a budowa ułatwia wyczyszczenie. Miłym dodatkiem jest też mini elektroszczotka, stworzona do sprzątania sof lub foteli i zbierania sierści zwierzaków.

W testowanym zestawie znalazło się miejsce również dla szczotki do kurzu i szczelinówki - obu rozsuwanych - a także elastycznej końcówki, która ułatwia sięganie w trudniejsze miejsca ze względu na możliwość wygięcia o 90 stopni. To wszystko spina wolnostojąca stacja ładująca.

Wolnostojąca stacja ładująca Samsung VS20R9046T3

Jej główną zaletą jest fakt, że odstawisz na nią bez problemu zarówno odkurzacz, jak i wszystkie jego dodatki. Automatycznie naładuje twój sprzęt, a jeżeli dokupisz zapasowy akumulator - co warto zrobić, bo dwa gwarantują do 120 minut pracy, i na niego znajdzie się miejsce w podstawie stacji. Takie rozwiązanie to wygoda, bo w kilka chwil, bez grzebania w szafie i rozkładania całości, można zdjąć odkurzacz z uchwytu i rozpocząć sprzątanie.

Wysuwana rura teleskopowa Samsung VS20R9046T3

Trzeba tylko pamiętać o dopasowaniu długości rury teleskopowej do własnych potrzeb. Trochę szkoda, że aby zostawić odkurzacz na stacji, trzeba za każdym razem skrócić go do najmniejszej długości, ale to prawdopodobnie zapewnia stabilniejszą konstrukcję całości. Co do możliwości regulacji rury - jest czteropoziomowa. Zmienisz jej długość od 93 do 114 centymetrów. W praktyce dzięki temu wygodnie sprzątać może zarówno dziecko, jak i ogromny facet.

Filtr w Samsung VS20R9046T3

Wewnątrz zmywalnego pod bieżącą wodą i pojemnego zbiornika na kurz (aż 0,8 litra) znajduje się 5-warstwowy system filtracji gwarantujący spokojne sprzątanie również alergikom. Wyłapuje oczywiście kurz, ale i mniejsze cząstki pokroju różnych alergenów. Skoro o tym mowa, warto też dodać, że producent zastosował tu technologię Jet Cyclone gwarantującą czystsze powietrze i stale wysoką moc ssącą poprzez rozdzielanie siłą odśrodkową cząsteczek kurzu od powietrza w 27 wlotach powietrza.

Sprawdź też: Odkurzacz pionowy przyszłością sprzątania?

Samsung VS20R9046T3 - wyświetlacz i sterowanie 

W designie odkurzacza podoba mi się też wyświetlacz. Ma drapieżny wygląd, przywodzi na myśl samochody. Nie jest też skomplikowany - trzy przyciski, nazwy trybów i dodatkowe piktogramy informujące o takich rzeczach jak zacięcie się elektroszczotki lub brak filtra. Trochę dziwne jest to, że wskaźnik naładowania znajduje się na baterii, a nie na ekranie, ale to mała sprawa.

Wyświetlacz Samsung VS20R9046T3

Fajnie za to, że nie trzeba trzymać wciśniętego spustu podczas odkurzania, bo go tu po prostu nie ma. Włączasz i tyle. Przy dłuższych sesjach sprzątania to zbawienie. Jeżeli dziwi cię trochę to, że na wyświetlaczu znajdują się cztery tryby, w tym wet, to już tłumaczę ich działanie:

 • Min - najniższy tryb pracy. Szczególnie przydawał mi się wtedy, gdy czyściłem jakieś niewielkie figurki lub wazony, nie chcąc ich w żaden sposób uszkodzić. Wciągał brudy też z podłogi, ale czułem się pewniej, sięgając w takim wypadku po następny.
 • Mid - tryb pośredni, taki z którego korzystałem najczęściej. Wystarczy do tańca i do różańca. Doczyszcza dywany i świetnie radzi sobie z wciąganiem nawet większych brudów wprost z paneli.
 • Max - tryb wykorzystujący w pełni możliwości odkurzacza. Jego największą zaletą jest to, że dogłębnie czyści każde powierzchnie. W nim Samsung Jet 90 Complete powinien poradzić sobie nawet z dywanami typu shaggy. Wada jest prosta: wykorzystując taką moc odkurzacz rozładuje się w kilka minut.
 • Wet - z tego trybu nie korzystałem, bo nie miałem odpowiedniej końcówki. Istnieje opcja, aby dokupić końcówkę do mopowania, która przy pomocy dwóch mokrych nakładek mopujących czyści plamy z błota i poleruje podłogi. Szkoda, że nie było okazji przetestować, bo takie rozwiązania są zawsze interesujące w odkurzaczach pionowych.

Warto sprawdzić: Roborock H7 - Odkurzacz z ciekawymi rozwiązaniami!

Bardzo dużo dodatków. Główny? Stacja czyszcząca!

Szczególną ciekawostką odkurzaczy pionowych z serii JET 70, 75 i 90 jest stacja czyszcząca. Samsung VCA-SAE90A to bardzo innowacyjny produkt na naszym rynku, który jest świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dla alergików, ale i dla osób, które po prostu chcą szybciej i w bardziej higieniczny sposób pozbywać się brudów z odkurzacza.

Wkładanie pojemnika do stacji Samsung

W zasadzie ta stacja czyszcząca przypomina nowoczesny graniastosłup, który łatwo zmieścisz obok stacji ładującej odkurzacz Samsung VS20R9046T3. Korzysta się z niej prosto. Po otwarciu górnej klapy musisz włożyć do środka zdjęty z odkurzacza odpowiedni zbiornik (dołączany w zestawie do stacji VCA-SAE90A). Urządzenie automatycznie i szybko zassie brudy wprost z pojemnika do dołączanego worka.

Stacja czyszcząca Samsung

Rozwiązanie jest bardzo wygodne i niezwykle higieniczne. Według badań producenta nawet do 400 razy bardziej niż standardowy pojemnik. Wydmuchiwane w trakcie zasysania przez stację powietrze przechodzi też przez 5-warstwowy system filtrów, na który składa się na przykład taki z aktywnym węglem eliminującym nieprzyjemne zapachy i przeciwpyłowy, który eliminuje prawie 100% pyłów i alergenów.

Warto sprawdzić Odkurzacze pionowe - Polecane odkurzacze stojące |TOP 7|

Jak Samsung VS20R9046T3 radzi sobie w praktyce?

To wszystko to jednak kwestie poboczne. W przypadku odkurzaczy pionowych zawsze warto przede wszystkim pogadać o tym, jak w ogóle korzysta się z takiego sprzętu. Samsung Jet 90 Complete zmierzył się z szeregiem naszych testów. Przybliżę ci to, jak radzi sobie na panelach i dywanach (spoiler: świetnie), jak się z niego korzysta w trudniejszych miejscach i jak hałasuje.

Czy Samsung VS20R9046T3 potrafi odkurzać panele i dywany?

Pierwsza i najważniejsza kwestia. Czy Samsung VS20R9046T3 dobrze odkurzy panele i dywany? Te 550 watów mocy silnika Digital Inverter przekłada się na naprawdę ogromne ssanie, na poziomie do 200 watów. W praktyce wygląda to tak, że zarówno elektroszczotka Turbo Action przeznaczona do dywanów oraz podłóg, jak i szczotka Soft Action po prostu wciągają wszystko, co się da.

Samsung Jet 90 Complete odkurzanie przy pomocy szczotki soft

Zarówno duże, jak i mniejsze, na przykład bardziej pylaste, brudy odkurzacz zassał bez problemu. Szczególnie zaimponowało mi jego działanie na dywanie. Wystarczy jeden przejazd - nawet niekoniecznie na najwyższym poziomie pracy - aby pozbyć się praktycznie wszystkich zabrudzeń. Samsung VS20R9046T3 bez problemu może konkurować z tradycyjnymi odkurzaczami pod względem mocy. 

Odkurzanie dużych brudów Samsung Jet 90 Complete

No i potencjalnie włosie, na przykład kocie, nie okręca się wokół elektroszczotki, chociaż gdyby tak mi się zdarzyło, nie było większych problemów z rozkręceniem całości pod czyszczenie. Muszę też podkreślić to, jak wygodnie mi się nim manewrowało. Skrętność stoi na wysokim poziomie, a nawet bez problemu całość położysz właściwie na ziemi, bo obie elektroszczotki mają bardzo elastyczne mocowanie. 

Czyszczenie dywanu Samsung Jet 90 Complete

To odkurzacz nadający się świetnie także do zadań specjalnych, takich jak sprzątanie pod sofą. Jednak szkoda trochę, że przy tak przemyślanym designie końcówki główne nie mają funkcji odstawiania w pionie gdziekolwiek. Przerywając na chwilę odkurzanie, model trzeba odstawiać przy ścianie, na dedykowanej stacji lub kłaść na ziemi. Przy tym to dotyczy większości modeli na rynku.

Odstawianie Samsung Jet 90 Complete przy komodzie

Dojazd do krawędzi lub trudniejsze miejsca - jest nieźle

Swoją drogą główne szczotki odkurzacza Samsung Jet 90 Complete nie miały żadnego problemu również ze sprzątaniem przy krawędziach lub w ciaśniejszych przestrzeniach. Zasysały brudy pod ścianą lub pod drzwiami i regałami bez problemu. Jeżeli jednak gdzieś się nie dało sięgnąć, bez problemu mogłem wymienić końcówkę na inną.

Sprzątanie sofy Samsung Jet 90 Complete

Zarówno szczotka do kurzu, jak i szczelinówka robią swoje. Dodatkowa elastyczna końcówka zwiększa możliwości sięgania w trudniejsze przestrzenie, na przykład miejsca zbyt wysoko dla kogoś bez drabiny. Możliwość przedłużenia szczelinówki była szczególnie przydatna wtedy, gdy chciałem głębiej wyczyścić sofę lub sięgnąć za kaloryfer. Taki zestaw wystarczy do wszystkiego.

Sprzątanie wysokich miejsc przy pomocy Samsung Jet 90 Complete

Mini elektroszczotka bardzo mocno zasysała brudy, dogłębnie czyszcząc kanapę i inne przestrzenie. To idealna opcja na przykład dla właścicieli kotów lub liniejących psów. Jej konstrukcja jest specyficzna, bo podczas pracy dopasowuje się do powierzchni, utrzymując jak największą siłę ssania.

Czas pracy i hałas Samsung VS20R9046T3 

Pod kątem czasu pracy Samsung Jet 90 Complete nie odbiega od tego, co gwarantuje producent. Na jednym naładowaniu, w najwyższym trybie mocy pracuje około 10 minut. To całkiem niezły wynik jak na maksymalną wydajność. Tym bardziej że producent gwarantuje do 60 minut pracy na jednym naładowaniu.

Samsung Jet 90 Complete na kafelkach

Rotując pomiędzy trybami (pośredni wystarczy tak naprawdę do zassania wszystkiego), spokojnie udało mi się wysprzątać całe mieszkanie w rozmiarach około 50 metrów kwadratowych. I to nie rozładowało do końca odkurzacza. W trakcie zresztą można ładować dodatkową baterię w stacji, energii nie powinno więc zabraknąć.

Hałas przy odkurzaniu Samsung Jet 90 Complete

Jeżeli o generowany hałas chodzi, to też jest całkiem nieźle. W pomieszczeniu o stałych odgłosach na poziomie około 32,2 decybela odkurzacz podczas pracy generował do okolic 79 decybeli. To jednak dotyczy najwyższego trybu pracy i elektroszczotki, która też trąc o podłogę, generuje hałas. Ogólnie rzecz biorąc, Samsung VS20R9046T3 nie jest najcichszym dotychczas testowanym odkurzaczem pionowym, ale też wydawany przez niego dźwięk nie jest tak uciążliwy.

Samsung Jet 90 Complete - solidna opcja?

Podsumowując, to naprawdę solidna propozycja dla osób, które szukają rozwiązania zastępującego faktyczne odkurzacze tradycyjne. Samsung Jet 90 Complete jest wydajny, a dzięki możliwości dokupienia dodatkowych baterii będzie pracował naprawdę długo. W zasadzie trudno jest do czegokolwiek się w jego przypadku przyczepić, to po prostu solidna opcja na lata.

5 punktów dla Samsung Jet 90Rekomendujemy Samsung Jet 90

blog comments powered by Disqus
Test Samsung Jet 90 Complete - Bardzo wydajny odkurzacz pionowy!